Jágr újabb mérföldköve

1100. gólpasszát adta a kortalan cseh. Mike Babcock ezredes lett, Getzlaf 500. gólpasszát jegyezte.

Bombaformában a Florida és Jágr. A Panthers megnyerte az utolsó öt mérkőzését, mindegyiket kivétel nélkül minimum három találattal. A délkeleteiek a Detroitot ütötték ki a három-három pontot termelő Jaromír Jágr, Vincent Trocheck kettős vezetésével. A cseh csatár a mérkőzésen megszerezte 1100. gólpasszát, ezzel olyan elit klubba került, amelybe csak Wayne Gretzky, Ron Francis, Mark Messier, Ray Bourque és Paul Coffey tartozik.

jagr 1100

Akárcsak a Florida, a Philly is féltucatot gurított, Nashville-ből hozta el a pontokat. A Flyers igazságosan elosztotta a gólokat, minden harmadban kétszer köszönt be. Wayne Simmonds és Claude Giroux két góllal és egy gólpasszal segítette a csapatát, ám a győzelemből kivette a részét Pekka Rinne is. A Predators kapusa ritka gyenge napot fogott ki, csak 13 lövést hárított és 68%-os hatékonysággal védett.

Minden harmad két gólt hozott a Gardenben a Rangers?Wild meccsen. A Minnesota kezdett jobban és ütött kettőt az első felvonásban, amire két-két góllal felelt a Rangers a második és a harmadik játékrészben is. Derick Brassard és Ryan McDonagh góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A Wild az utolsó tíz meccsén csak három pontot szerzett.

Akárcsak a Rangers, a Boston is kétgólos hátrányból szerzett győzelmet. A különbség mindössze annyi volt, hogy a Bruins szétlövések után hozta el a pontokat Buffalóból. A rávezetések során Ryan Spooner egyetlen gólja döntött.

Egy késői Ovecskin-góllal dőlt el a Capitals?Islanders derbi a fővárosban. 2-2-ig egyszer vezettek a hazaiak és egyszer a vendégek, ám bő két perccel a befejezés előtt érkezett a Washington kapitánya, aki elemi erővel bombázott Halák kapujába.

Győzelemmel ünnepelte 1000. NHL-mérkőzését Mike Babcock, a Toronto mestere, aki az aktív edzők között ezzel a kilencedik helyen áll. A jubileumi győzelem nem jött könnyen, hiszen a Devils kétszer is vezetett az Air Canada Centre-ben. Két perccel a vége előtt Tyler Bozak kiharcolta a ráadást, ami nem hozott gólt, így jöhettek a büntetők, ahol a P.A. Parenteau gólja döntött a Leafs javára.

Felmosta a jeget az Edmonton a Senatorsszal, az Oilers egy hetest ütött a kanadai fővárosban. A vendégeknél négy játékos szerzett két pontot, köztük Connor McDavid, de rajtuk is túltett Jordan Eberle, aki három pontot termelt 2+1-es leosztásban. McDavid visszatérése óta az Edmonton mindkét mérkőzését megnyerte.

A San Jose szezonbeli 17. idegenbeli meccsét nyerte, ezzel befogta a listavezető Washingtont. A Sharks a Blues otthonában gyűjtötte be a pontokat Joe Pavelski és Martin Jones remek játékának köszönhetően. A kapitány kétszer szolgálta ki a társakat, a kapus 26 lövést fogott.

Ismét fordulatos és izgalmas meccset hozott a Chicago?Arizona összecsapás, amely végül a hazaiak javára dőlt el hosszabbítás után. Bő egy hónappal ezelőtt 12 gólt és 7-5-ös Hawks győzelmet hozott a két csapat meccse. Az elmúlt játéknapon csak kilencig jutottak, de izgalmakban így sem volt hiány. A 60 perc lejártáig kétszer-kétszer vezetett mindkét csapat, így 4-4 után jöhetett a ráadás, ahol Jonathan Toews gólja döntött 29 másodperccel a befejezés előtt.

A 40 lövést hárító Calvin Pickard mentett meg egy pontot a Coloradónak a Dallas ellen. Az Stars csak loholt az eredmény után a mérkőzésen, de Pickard egymaga tartotta meccsben a csapatát. A 3 a 3 elleni játékot azonban már ő sem bírta, a 35. másodpercben tehetetlen volt John Klingberg hatalmas lövése ellen.

Gólszegény meccset hozott a Canucks?Jackets mérkőzés. A vendégek az 50. percben egyenlítették ki a hazaiak korai találatát. A rávezetések során az utolsóként próbálkozó Alexander Wennberg gólja döntött a vendégek javára.

Simán hozta a kaliforniai derbit a Ducks a Kings csarnokában. A vendégek három góllal elléptek, innen pedig könnyedén tartották az eredményt a lefújásig. David Perron három pontot termelt, Ryan Getzlaf egy gól mellett egy gólpasszt adott a már említett Perronnak, amely az 500. volt pályafutása során.