Az UTE megerősítheti negyedik helyét a MOL Ligában

A szakvezetés egyik deklarált célja a szezon előtt ennek a megszerzése volt, nagy lépést tehet a csapat, ha pénteken legyőzi a Brassót.

Az UTE a szezon utolsó erdélyi túrájának nehezebbik felét jól teljesítette, 1-0-ra győzött a Vákárban. Bár továbbra is nagy a tolongás a 4-7. hely között a tabellán, a Sportklub elleni siker után némi lélegzethez jutott a csapat. 61 pontjával a negyedik helyen áll, 5 ponttal előzi a Debrecent, nyolccal a Fradit, vesztett pontok tekintetében mindkettejükkel szemben két egység az előny. Ráadásul a Csíkszereda helyzete roppant nehéz, ismerve az előttük álló hetek terhelését, bátran kijelenthető, hogy bravúr kell a rájátszásba kerüléshez.

A csütörtöki siker azonban csak akkor ér valamit, ha pénteken a Brassó ellen is sikerül győzni. Erre minden esélyük meg is van, eddig kétszer játszottak a Cenk alján, mindkétszer nyertek, az összesített gólkülönbség 12-3. Ettől azonban még nem szabad, hogy elbizakodottá váljon a csapat, továbbra is akkor járnak a legjobban a lilák, ha folytatni tudják a betonbiztos védekezésen alapuló játékukat. Szilassy Zoltán csapata közel 125 perce nem kapott gólt, a DAB után a Sportklub csatárai sem tudtak betalálni Ales Sila kapujába, aki előbbi meccsen 44, utóbbin 33 lövést hárított. A csapat másik fontos erénye, hogy sikerült újra elővenni a liga egyik legjobb emberhátrányos védekezését, a Szereda ellen 9 és fél percet töltöttek hátrányban Kiss Dánielék, de gólt nem kaptak. Ha a játék ezen elemeiben továbbra is olyan hatékonyak tudnak lenni, mint az előző két meccsen, akkor a ligautolsó Brassónak sem lesz sok esélye a győzelemre.

Brassó–UTE 5-4

1 másodperccel a hosszabbítás vége előtt nyert a Brassó, azt követően, hogy 12 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt egyenlített. Így nem egy, hanem két pontot mentett Keresztes Ottó csapata.

Nem sokon múlt, hogy nem nyert zsinórban harmadszor is egy góllal az UTE. Pedig a kezdés sima Újpest-győzelmet ígért, alig több mint öt perc alatt Virág Tamás és Kiss Dániel is bevette Béres Szilárd kapuját, máris 0-2 állt a táblán. A különbség azonban nem nőtt, hanem szép fokozatosan csökkent, eltűnt és hátránnyá változott. Petres ugyanis még az első harmadban szépített, a második húsz percet pedig 2-0-ra nyerték a hazaiak. Molnár Zsolt és Bíró Ottó egyaránt előnyből talált be, utóbbi góljával 3-2-re már a Brassó vezetett, a 37. percben történt mindez.

Az UTE is megmutatta, tud fordítani egyet a meccs folyásán. A harmadik játékrész első percében Gröschl egyenlített, majd hosszú csen után Nemes Benjámin talált a kapuba, 3-4. A Brassó a végjátékban előbb időt kért, majd az utolsó percben kapusát is levitte. Mihály Árpád révén pedig kiegyenlített, amikor 59:48-on állt az óra.

4-4 után következett a hosszabbítás. A 65. percben, 3 a 3 elleni játéknál Eric Pancét, a vendégek szlovén csatárát végleges fegyelmivel leküldték a jégről, testre ütés miatt. A végjáték hihetetlenre sikerült. 2 másodperccel a lefújás előtt Gröschlt is leküldték a bírók, így 5 a 3 ellen támadhatott a hátralévő időben a Brassó, és Nagy Csabának ennyi idő is elég volt a gólszerzéshez, a megnyert buliból pontosan hozzá ment a korong, és azonnal a kapuba vágta azt, 5-4-re nyert a Brassó.

A negyeddöntő pályaválasztása szempontjából nagyon fontos két pontot hagyott Brassóban az UTE.

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 200 néző. Játékvezetők: Toparceanu, Butucel, Redai, Trandafir.
Béres: 88,2% (Fülöp)
Sila: 85,7% (Pleszkán)
Sprencz, Bíró O., Molnár, Mihály, Virág Cs.