Galló Vilmos gólt lőtt a svéd elit karácsonyi rangadóján

Nagy napjuk volt a magyar légiósoknak szombaton, mindenki pontot szerzett, pedig nem kevesen léptek pályára. Galló harmadik SHL-gólja szemet gyönyörködtető, de Fekete Dániel és kétszer volt eredményes a legnagyobb rivális Lustenau ellen. Gólpasszt adott Hári, Sebők, Sofron és Vas Márton is. Egyedül Sevelának ment kevésbé a szokásosnál.

Az SHL-ben az ötödik helyen álló Linköping a harmadik helyezett Brynas otthonába látogatott. Sokáig nem bírtak egymással a felek, a gólcsendet végül Galló Vilmos törte meg a 31. percben, nem kevesebb, mint hétezer nézőt szomorítva el átmenetileg. Nagyon okos helyezkedéssel került a korong közelébe, parádés mozdulattal húzta azt el a védője mellett, majd finom mozdulattal etette meg az osztrák válogatott kapusát, Starkbaumot.

Gallo BIFLIN2

A svéd bajnokság honlapjának beszámolója szerint közel volt a második vendégtalálat, a nagy akarás azonban kiállításhoz vezetett, az emberelőnyt pedig bevarrta a Brynas. A harmadik harmadban egyenlő létszám mellett lőttek még két gólt, így alakult ki a 3-1-es végeredmény.

Galló 12 perc jégidőt kapott, ennél többet csak HV71 elleni meccsen, amikor szintén gólt szerzett. Érdemes megnézni azt is, milyen volt az a 3. sor, amelyben a magyar csatár játszott. Az első gólpasszos a világbajnoki arany-, ezüst- és bronzéremmel egyaránt rendelkező Niklas Persson volt, míg a második asszisztpontot az a Rhett Rakhshani gyűjtötte be, aki a 2010/11-es szezonban az AHL legponterősebb újonca volt, tavaly pedig svéd bajnokságot nyert.

Gallo BIFLIN3

Hiába egyenlített kétszer is a Leksand a 8000 nézője előtt játszó AIK otthonában, a harmadik hazai találatra már nem volt válaszuk Hári Jánoséknak és 3-2-re kikaptak. Hári a második gólnál asszisztot szerzett, a Leksand 9. helyen áll a svéd másodosztályban. Hári 28 meccsen 24. pontját szerezte, amivel az Allsvenskan a kanadai táblázatán a 16. helyet foglalja el, csapatán belül pedig a második legponterősebb játékos.

Nagyon bekezdett a KalPa a HPK elleni meccsen, az első 5 percben döntésre vitték a dolgot, három gólt ütve ellenfelüknek. Az első gólra 44 másodpercet kellett várnia a 3100 nézőnek, egy tanítani való lövéssel szerezték meg a vezetést. 15 másodperccel később nagyon szép akcióból voltak eredményesek, Sebők Balázst találta üresen egy passz a kapu sarkában, aki ütemvesztés nélkül adta be a korongot centerbe, a 21 éves Joni Nikko pedig be is verte a ziccert. A vége 4-1-es hazai diadal lett, a közel 15 perc jégidőt kapó Sebőknek ez volt a 8. passza és a 12 pontja a szezonban. A KalPa hetedik helyen áll a tabellán http://liiga.fi/tyokalut/laskuri/. A meccs összefoglalója ezen a linken tekinthető meg, Sebőkék akciója a 40. másodperc környékén indul.

Ötezer hazai nézője előtt nem sok esélyt adott a DEL-ben harmadik helyen álló Iserlohn a Krefeldnek. Az első két harmadot 2-1-re, a harmadikat 2-0-ra nyerték a vendéglátók, így végül 6-2 lett a vége. Öröm az ürömben, hogy a második krefeldi találatnál Sofron István volt az előkészítő, így ismét pontot szerzett, a hetediket a szezonban. Nagyobb baj, hogy a Krefeld továbbra is utolsó a tabellán, bár helyzete korántsem reménytelen. Sofron egy kontratámadás során csúsztatta le ügyesen a korongot, amely 3:45-től megnézhető ezen a videón.

Kettesével lődözték a gólokat a csapatok Olaszországban, ahol Vas Márton csapata, a Fassa Falcons az Asiagót látta vendégül. Sajnos azonban a vendégek kezdték és fejezték be a gólgyártást, így bár 0-2-ről még sikerült az egyenlítés, a vége 2-4 lett. Vas Márton jó szokásához híven ismét pontot szerzett, emberelőnyben adott asszisztot a második hazai találathoz. A Falcons még mindig ötödik a tabellán.

Fekete Dániel két gólt lőtt és egy gólpasszt adott 2200 néző előtt Lustenauban, a Feldkirch pedig fölényesen nyert 6-1-re a karácsonyi rangadón. A magyar csatár 1:30-nál és 17:12-nél volt eredményes, második gólja meccset eldöntő találat volt. Fontos győzelem volt ez, hiszen a Feldkirch előnye így 4 pontra duzzadt a második helyezett Lustenauval szemben.

Két harmadot megnyert, egyet pedig döntetlenre hozott a szlovák Extraliga harmadik helyén álló Zvolen az utolsó helyezett Skalicával szemben, így végül 6-2-re nyert hazai pályán. A vendégek kapujában Sevela Peter védett, a szokásostól eltérően nem túl acélosan, 33 lövésből 27-et fogott, ami közel 82%-os teljesítmény. A Skalica továbbra is utolsó a ligában.