A DAB még nem nyert Debrecenben

Bertáék a liga harmadik legerősebb hazai pályájával rendelkeznek, egy újabb győzelemmel visszavehetik a negyedik helyet az Újpesttől.

Karácsony előtti utolsó meccsükre készülnek az Acélbikák, akik nincsenek könnyű sorozatban. Egy négypontos erdélyi hétvége után előbb a Miskolcot fogadták, majd a MAC-hoz látogattak. Ezeken a meccseken nem sikerült újabb bravúrpontokat szerezni, a Debrecen otthonában viszont muszáj lesz, ha meg akarják védeni hatodik helyüket a HSC-vel és a Fradival szemben. A Debrecen vasárnap kikapott Újpesten, minek következtében a csapat lecsúszott az ötödik helyre, egy győzelemmel visszaveheti azt, ha viszont kikap, akkor a DAB 5 pontra közelítheti meg őket, ami már messze van a kényelmes zónától. A csapat az utóbbi időben nem remekel, november eleje óta 14 meccset játszottak Salugáék és ebből mindössze négyet sikerült megnyerni, kettőt a Brassó, egyet-egyet pedig a Fradi és a DAB ellen. A két csapat általában szoros meccseket játszik egymással, kivételt ez alól éppen a legutóbbi debreceni összecsapás képezett csak, ezen tükörsima 8-3-as győzelmet arattak a vendéglátók, a DAB bizonyíthatja, hogy sérültjei java részének felépülésével és töretlen harci szellemmel bárkinek méltó ellenfelei lehetnek a ligában.

Lee Gilbert (vezetőedző, DAB): A szezonban először játszottak nálunk sokkal jobban vasárnap, nem küzdöttünk az eredményért, amit egy MAC szintű csapat könyörtelenül kihasznál. Kedden ugyanez lesz a sorsunk, ha nem a tőlünk megszokott szívvel és akarattal állunk ki a Debrecen ellen.

DHKDAB

Fotó: Molnár Dénes

Debrecen–DAB 5-3

A dunaújvárosiak hiába lőttek három emberelőnyös gólt, pont nélkül távoztak Debrecenből. Az Acélbikák számára rosszul alakultak a keddi eredmények, visszacsúsztak a 8. helyre, ellenben a DHK feljött a 4. helyre.

A mérkőzés első harmadában a DAB 10:4-re nyerte a kapura lövési mutatót. Fölényük góllal párosult, a 12. percben kihasználták az első adandó emberelőnyüket Smith révén. A második játékrészt áthúzódó emberelőnnyel kezdték a dunaújvárosiak, a 26. másodpercben Busbacher használta ki a lehetőséget. A csapat gól- és pontkirálya három meccs után szerzett gólt ismét. A meccs felénél Vincze Péter Tamás szépített, majd a 39. percben Durák belőtte a vendégek harmadik találatát, újfent emberelőnyben. A záró harmadban Borogyin helyét Vay vette át a Debrecen kapujában, csapata pedig egyenlített, előbb Könczei 5 az 5 elleni játék során, aztán pedig Trosin kettős emberelőnyben talált be Duschek kapujába. A győztes gól 83 másodperccel a vége előtt született, Saluga közvetlenül egy kihasználatlanul maradt emberelőny után lőtte be a három pontot jelentő találatot, majd az utolsó előtti másodpercben az üres kapuba is betalált. A DAB az elmúlt 5 meccsen egyszer volt eredményes emberelőnyben, még a MAC ellen. Kedden hiába lőttek hármat is, nem volt elég a győzelemhez. Mindeközben a Csíkszereda és a Ferencváros is 3-3 pontot szerzett, a Dunaújváros már csak a 8. helyen áll. A Debrecen megelőzte az UTE-t és feljött a 4. helyre.

Nem a két együttes között dőlt el ez a mérkőzés

Muhin kritikusan, Gilbert elégedetlenül nyilatkozott csapatuk keddi mérkőzése után.

Jevgenyij Muhin (vezetőedző, Debrecen): Az első harmadban nagyon sok hibával játszottunk, emiatt sok emberhátrányt, azokból pedig két gólt kaptunk. A harmadik játékrészre kapuscserét hajtottunk végre, átrendeztük a sorokat, a fiúk hajtottak, jobban játszottak. Jókor jöttek a gólok, bár egy kis szerencsénk is volt. A kapuscserét az indokolta, hogy szerintem a dunaújvárosiak első és harmadik gólja előtt a kapusunknak hárítania kellett volna. A közeljövőben nagyon nehéz sorozat kezdődik. Természetesen minden meccsre úgy készülünk, hogy nyerni szeretnénk, de nem kívánok jóslatokba bocsátkozni. A közönségünknek köszönjük a buzdítást, mindenkinek boldog karácsonyt és jó egészséget kívánunk!

Lee Gilbert (vezetőedző, DAB): Nem a két együttes között dőlt el ez a mérkőzés, egyértelműen a játékvezetők döntöttek a Debrecen javára. Ma este ugyanis mi voltunk a jobbik csapat.

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 347 néző. Játékvezetők: Haszonits, Varjú, Soltész, Sipos.
Borogyin: 81,2% (Vay: 100%)
Duschek: 88,2% (Lajcs)