A Debrecen visszavághat az 1-0-s vereségért

A MOL Liga ötödik és nyolcadik helyét elfoglaló két csapat vasárnap mérkőzik egymással, előbbi az UTE-t, utóbbi a HSC-t és a DAB-ot előzheti egy esetleges győzelemmel.

A két együttes közül a Fradi van jobb formában, az utóbbi öt találkozón 9 pontot szereztek, ennek köszönhetően ismét beszálltak a rájátszásért folytatott küzdelemben. Ebben rajtuk kívül még a DAB és a HSC vesz részt, akik egy ponttal előzik Greg Lindqvist tanítványait. A Debrecen az 5. helyen áll, 39 pontot gyűjtött, ami éppen annyi, mint a 4. helyezett UTE-nak van. Ha tehát vasárnap több pontot szereznek a Fradival szemben, mint a lilák Fehérváron, akkor egy helyet máris előre léphetnek. Ha viszont kikapnak, akkor újra csökkenni fog a veszélyzónától való távolságuk. A korábban az élvonalban tanyázó csapat október közepén megbillent és azóta már több alkalommal is felmerült, hogy még a rájátszás is veszélybe kerülhet. Eddig ezekben az alkalmakban mindig jól helyt állt a csapat, nagy kérdés, a Fradi ellen idegenben mire lesznek képesek.

A két csapat mindig kiélezett csatákat vív egymással, eddig háromszor meccseltek, egy gólnál egyszer sem volt nagyobb a különbség. Pesterzsébeten, még szeptember 18-án csak szétlövésben nyert a Debrecen, majd másfél hónappal később hazai pályán rendes játékidőben 3-2-re. Eddigi egyetlen győzelmét a legutóbbi alkalommal, éppen egy hete szerezték a zöld-fehérek, amikor 1-0-ra nyertek idegenben. Azon a mérkőzésen Fliszár végleges fegyelmit, Trosin végleges kiállítást kapott, ezt követően a fegyelmi bizottság mindkét játékost 2-2 meccsről tiltotta el. Érdekesség, hogy Fliszár időközben letudta az eltiltást a MAC és a Brassó ellen, a Debrecen viszont csak a Miskolccal játszott azóta, így Trosin visszatérésére még várni kell. Ez annál is érzékenyebb veszteség, mivel az orosz csatár Kaszkov és Berta mögött harmadik helyen áll a házi kanadai tabellán, 24 meccsen 20 pontja van. A három eddigi meccsüket eredményeit böngészve szintén feltűnő, hogy Berta még nem szerzett sem gólt, sem asszisztot a Fradi ellen. Márpedig ha a Ferencváros pályáján is győzni szeretnének, akkor a debreceniek nem nélkülözhetik csapatkapitányuk és legjobb magyar játékosok pontjait.

ftcdhk

Ferencváros–Debrecen 3-2

Rendkívül értékes két pontot szerzett a Ferencváros a Debrecen ellen, és ezzel ismét rájátszást érő helyen áll, megelőzve a Dunaújvárost és a Csíkszeredát.

Sportszerű és szoros mérkőzést játszott egymással a két csapat, amelyen Jereme Tendler duplázott, és ezzel a meccs nyerő emberévé vált. Változatos játék jellemezte az összecsapást, a legérdekesebb szituáció minden bizonnyal a második harmad vége felé alakult ki. Ekkor három másodperc alatt kettős emberhátrányba került a Ferencváros, ám mégis a zöld-fehérek alakítottak ki először gólveszélyt, Tendler kiugrásánál Hetényi Péter csak büntetőt érő szabálytalansággal tudott tisztázni. A büntető kimaradt, a Debrecen pedig végül valahogy ki tudta használni a kettős előnyt, ezzel egyenlített. A harmadik harmadban gyors gólváltás zajlott, előbb a Debrecen szerzett vezetést, majd 39 másodperccel később a Ferencváros egyenlített. Több gól nem esett a kapuvasakat is hozó rendes játékidőben, így következhetett a túlóra, amelyet gyorsan a maga javára fordított Greg Lindqvist csapata, egy lefordulás végén Hietamaki tálalt Tendler elé, aki egyből a kapuba lőtt. A kanadai csatárral nagyot húzott a Fradi, 17 meccsen 18 gólnál és 10 gólpassznál tart, lövései elképesztő, 41,9%-os hatásfokkal landolnak a hálóban, ebben a műfajban nincs nála jobb az egész mezőnyben.

FTCDHK-20151206-DSC_0751

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 2015. dec. 6., vasárnap. Játékvezetők: Halassy, Varjú, Mizsák, Soós.
Ágoston: 90,9% (Budai)
Borogyin: 90,6% (László)