Tisza Volán?Vitez Beograd 8-3

A szegediek magabiztos győzelmet arattak szezonbeli harmadik mérkőzésükön. Fekti Ádám mesterhármast lőtt. A harmadik találat után megérkezett a Mikulás a jégre, a hazaiak virgácsot, a játékvezetők szaloncukrot kaptak.

A nagyjából 500 néző előtt megrendezett találkozón ? a nézőszámot némileg csökkentette a Pick Szeged Rhein-Neckar Löwen elleni BL-meccse ? a szezon során először védett Szőke Attila, valamint szintén idénybeli első meccsét játszotta Győri Tamás és Major Tamás. Az első harmadban 2 hazai gól született, a 4. percben Fekti 5 az 5 elleni játék során, a 16. percben Bosnyák emberelőnyben talált be Fat kapujába.

A második harmad elején is a Szeged akarata érvényesült, idő kérdése volt, mikor születik meg a harmadik hazai gól. Ennek ellenére mégis a Vitez szépített, a 25. percben Szőke elsőre még védett, de Prokic a kipattanót közelről bevágta (2-1). Két perccel később visszaállt a kétgólos különbség, Ódry lövése még a kapuvason csattant, de Fekti belőtte pár másodperccel később (3-1). A harmadik szegedi gól után váratlanul bekorcsolyázott egy Mikulás a jégre, virgácsot adott a szegedi edzőnek, Kalocsa Lászlónak, a játékvezetők pedig szaloncukrokban részesültek.

A 29. percben könnyen megadta magát az egyik szerb, Varga Dávid a büntetőpadra távozott meg nem engedett testjátékért. Az emberelőnyt 7 másodperc alatt kihasználták a vendégek Ljutovac révén (3-2). Három perccel később egy késleltetett kiállítás során Varga Dávid betalált 6 az 5 ellen (4-2). A 34. percben emberelőnybe került a Tisza Volán, amiből 27 másodpercig kettős emberelőny lett, miután a csapatkapitány megfogta a korongot. Akárcsak a szerb előny, ez is 7 másodpercig tartott, az elhozott buli után Vígh passzát Fekti Ádám bevágta (5-2). A másik emberelőnyt is kihasználta a Szeged, Komáromi Dávid meglőtte a hatodik hazai gólt (6-2). Aleksander Fat mentálisan szétesett, Annus Döme a kék vonalról érkezve hatalmas lövést ragasztott a kapujába, a Vitez kapusa le is korcsolyázott (7-2). A harad maradék két percben gálameccsre hasonlítóan játszott a Szeged, amit az egyik szerb megelégelt és akadályozott egy magyart.

Akárcsak a második, a harmadik játékrész elején is idő kérdése volt az első szegedi gól. Ez a 4. percben jött el, a nagy nyomás végén Egyed avatta fel Lupilovot (8-2). A 47. percben Prokic botja felcsúszott Fülöp arcához, emberelőnybe került a Tisza Volán. A játékrész felénél Fekti hiába talált be, kisles miatt érvénytelenítették a gólt. Egy perccel később Szőke Attila nagyon kicsúszott, az üresen maradt kapuba Bojan Jankovic betalált (8-3). Az 54. percben Szőke helyét Szalai Ákos vette át a hazai kapuban. A folytatásban nem született gól, mindkét kapus remekül védett.

Tisza Volán: Szőke Attila (az 54. perctől Szalai Ákos) ? Szabó DávidVígh BalázsAnnus DömeÓdry TamásFekti Ádám ? Fülöp LászlóVarga DávidBosnyák Márkó, Egyed MátéAmbrus András ? Győri TamásZekov Áron, Barcsik Gergely,  Komáromi DávidMajor Tamás ? Kovács Kristóf.

Vitez Beograd: Aleksandar Fat (a 38. perctől Mladen Lupilov) ? Todor Kuveljic, Dragan Djokic, Bogdan Jankovic, Bojan Jankovic, Aleksandar Orlov ? Nikola Dunda, Goran Radovic, Vladimir Ljutovac, Marko Prokic, Ivan Bogdanovic ? Petar Zivkovic, Vuk Zotovic, Pavle Djukic, Jakov Ajdukovic, Ristovic Miodrag ? Adzic Luka