Az NHL 7. hete számokban.

November 16.

Islanders?Coyotes 5-2
Marek Zidlicky 800. NHL-mérkőzését játszotta.
Kyle Okposo 17. játékosként az Islanders történetében megszerezte 200. gólpasszát a csapatban.

Hurricanes?Ducks 1-4
Noah Hanifin 18 évesen és 295 naposan a Carolina/Hartford-franchise történetének legfiatalabb hátvédje lett, aki gólt szerzett. 19. születésnapja előtt mindössze három bekknek sikerült gólt lőnie a csapatban, a Mickey Volcan, Sylvain Cote, Dana Murzyn triónak.

Canadiens?Canucks 4-3
A Montreal csatára, Tomás Fleischmann 600. NHL-mérkőzését játszotta.

Panthers?Lightning 1-0
Aaron Ekblad utolsó perces góljával győzött a Florida a Bolts ellen 1-0-ra. Az expanziós éra, azaz 1967 óta mindössze öt olyan mérkőzés volt, amely hasonló módon zajlott le. 1972-ben Pete Mahovlich, 1994-ben Sandis Ozolins, 2001-ben Denis Hamel és Martin St. Louis, 2010-ben Ryan Potulny szerezte az egyetlen találatot az utolsó percben.
Roberto Luongo 406. mérkőzését nyerte meg, ezzel befogta az örökranglista nyolcadik helyén álló Glenn Hallt.

ekblad

November 17.

Penguins?Wild 4-3
Jevgenyij Malkin pályafutása során 20. alkalommal szerzett négy pontot egy mérkőzésen. 2006. októberi bemutatkozása óta csak Sidney Crosbynak van több négypontos meccse, összesen 24.
Malkin szezonbeli negyedik győztes gólját szerezte. Tavaly az egész évadban ért el ennyit.
Malkin 100. emberelőnyös gólját szerezte a Pittsburghben, ezzel az örökranglista negyedik helyén áll Mario Lemieux (236), Jaromír Jágr (110) és Kevin Stevens (110) mögött.

Bruins?Sharks 4-5
A San Jose csatára, Joe Thornton szezonbeli második győztes gólját szerezte. Tavaly egyet sem ütött Big Joe.
A Boston hátvédje, Dennis Seidenberg 700. NHL-mérkőzését játszotta.

Sabres?Stars 1-3
Antti Niemi pályafutása során először győzött a Buffalo ellen, ezzel a liga 29 csapata ellen van legalább egy sikere. Az egyetlen kivételt a Carolina jelenti, amely ellen kettőből kettő vereség a mérlege.
A Dallas 19 meccs után 15 győzelemmel és 30 ponttal áll, ez a franchise történetének legjobb rajtja.

Maple Leafs?Avalanche 5-1
A Toronto négy emberelőnyös és egy emberhátrányos gólt szerzett a mérkőzésen. Utoljára 2004. február 16-án volt példa hasonlóra, amikor a kanadai gárda 8-4-re nyert Pittsburghben.

Blue Jackets?Blues 3-1
A Columbus szélsője, Jared Boll félezredik NHL-mérkőzését játszotta.

Flames?Devils 3-2
A győztes gólt szerző David Jones karrierje 100. gólját ütötte.

November 18.

Oilers?Blackhawks 3-4
A Chicago csatára, Patrick Kane első játékosként a ligában megszerezte szezonbeli 30. pontját. 47 éve nem fordult elő hasonló, az 1968/69-es szezonban Bobby Hull elsőként lépte át a 30 pontot, ám az Art Ross-trófeáért folytatott küzdelemben végül csak második lett, 19 egységgel lemaradva Phil Esposito mögött.
Pat Kane egymás után 14. mérkőzésén szerzett pontot.

Red Wings?Capitals 1-2
A Washington mestere, Barry Trotz 1295. meccsén állt a kispad mögött, ezzel az edzők ranglistáján feljött a tizedik helyre, megelőzve Jacques Martint.
Trotz 614. meccsén győzött, amivel a 12. helyre lépett, szintén Martint megelőzve.
A fővárosiak csatára, Brooks Laich 700. NHL-mérkőzését játszotta.

November 19.

Lightning?Rangers 2-1
Ben Bishop, a Tampa kapusa pályafutása kilencedik meccsét is megnyerte a Rangers ellen. Korábban csak egy kapus tudott ilyen produkciót felmutatni, mégpedig Gump Worsley, aki az 1963/64-es szezontól kezdődően az első kilenc meccsét megnyerte korábbi csapata ellen.
Valtteri Filppula 65 másodperccel a befejezés előtt szerzett győztes gólt emberhátrányból. Ilyenre 19 éve nem volt példa a Tampában, 1996. december 16-án a Mikael Andersson kereken kettő perccel a vége előtt döntötte el a montreali meccset, amelyet a Bolts nyert 4-2-re.

Flyers?Sharks 0-1
Az ötperces hosszabbítás 1983/84-es bevezetése óta Melker Karlsson az ötödik újonc, aki 0-0-s meccs ráadásában a kapu talált. Az elmúlt 32 évben ez csak a Marcel Goc (2005), Kris Versteeg (2009), Cody Franson (2010), Tyson Barrie (2013), Filip Forsberg (2014) kvintettnek sikerült.
A San Jose 2002 és 2005 után története során harmadszor nyert hosszabbításban 1-0-ra.
A San Jose az utolsó kilenc meccsét megnyerte Philadelphiában, utoljára 2000. december 21-én kapott ki 4-3-ra.

Senators?Blue Jackets 3-0
Craig Anderson szezonbeli első és karrierje 30. shutoutját jegyezte. Az aktív amerikai kapusok mögött ezzel a harmadik Jonathan Quick (38) és Ryan Miller (36) mögött.

Bruins?Wild 4-2
A találkozón mesterhármast szerző Loui Eriksson csak a második bostoni játékos, aki az elmúlt négy évben triplázni tudott. Eriksson mellett csak David Krejci ütött három gólt egy meccsen, mégpedig 2014. március 4-én a Florida elleni 4-1-es találkozó folyamán.

Stars?Capitals 3-2
Alekszandr Ovecskin pályafutása 484. gólját ütötte, amivel az orosz játékosok listáján az első helyre lépett, megelőzve Szergej Fjodorovot.
A Dallas 20 mérkőzés után 16 győzelemmel és 32 ponttal áll, ami története legjobb idénykezdete.
Tyler Seguin az első 20 mérkőzésen 28 pontot gyűjtött. A franchise történetében csak egy játékos kezdett jobban, mégpedig Dino Ciccarelli az 1986/87-es szezon elején, amikor 24 gólt szerzett és 39 pontot gyűjtött.
A Dallas történetében John Klingberg az első hátvéd, aki a szezon első 20 meccsen 22 pontot gyűjtött.
A Dallas a Washington elleni utolsó 25 meccséből húszat megnyert, egy döntetlent játszott és csak négyszer kapott ki.
A Dallas hátvédje, Alex Goligoski a 700. meccsét játszotta.

ovecskin484

Blues?Sabres 3-2
A St.Louis a Buffalo elleni utolsó 19 meccséből 17-et megnyert.

Penguins?Avalanche 4-3
A Pittsburgh 128 másodperc alatt ütött hármat. Közel nyolc éve nem szerzett ilyen gyorsan három gólt a Pens, 2008. január 3-án 48 szekundum alatt háromszor vette be a Toronto kapuját a 6-2-re megnyert találkozón.
A Colorado szélsője, Jarome Iginla megszerezte 1240. és 1241. pontját, amivel megelőzte az örökranglista 37. helyén álló Peter Stastnyt, aki 1239 egységig jutott.
Iginla 1411. meccsét játszotta, amivel megelőzte Norm Ullmant és feljött a 31. helyre Harry Howell mellé.

November 20.

Oilers?Devils 5-1
A német center, Leon Draisaitl az első 10 meccsén 17 pontot hozott össze, ilyen idénykezdetre pedig 26 éve nem volt példa Edmontonban. 1989-ben Mark Messier állt ugyanennyi ponttal tíz találkozó után.

Canadiens?Islanders 5-3
A Habs hátvédje, Jeff Petry két gólt ütött a mérkőzésen. Az elmúlt 20 évben csak két amerikai hátvéd volt, aki duplázni tudott a Montreal mezében, Eric Weinrich 2001. január 5-én a Pittsburgh és James Wisniewski 2010. december 31-én a Florida ellen.

November 21.

Panthers?Rangers 4-5
Rick Nash a Rangers történetének negyedik játékosa, aki mesterhármast szerzett és a hosszabbításban is betalált. Korábban ez a Cecil Dillon (1936, Toronto, 5-3), Tomas Sandström (1986, Islanders, 4-3), Marián Gáborík (2013, 4-3) hármasnak sikerült.
Chris Kreider a Tampa és a Florida elleni meccsen is büntetőt lőhetett, ezzel a hatodik játékos a ligában, aki két egymást követő meccsen próbálkozhatott. Korábban Mike Walton (1967/68, Maple Leafs), Brent Peterson (1983/84, Sabres), Esa Pirnes (2003/04, Kings), Erik Cole (2005/06, Hurricanes) és Marián Hossa (2005/06, Thrashers) lőhetett kétszer.

Red Wings?Blues 4-3
A 19 éves Dylan Larkin egymás után negyedik meccsén is betalált. A Detroit színeiben 20 év alatti játékos az 1984/85-ös szezonban épített ilyen sorozatot legutóbb, akkor Steve Yzerman szintén négy egymást követő meccsen volt eredményes.
A St.Louis játékosa, Alex Steen 700. meccsét játszotta.

Penguins?Sharks 1-3
Brent Burns, a San Jose hátvédje ebben a hónapban másodszor duplázott. A Sharks történetében mindössze két hátvéd volt, aki egy naptári hónapban kétszer is két gólt tudott lőni, Sandis Ozolins 1994 márciusában és Dan Boyle 2008 novemberében.
Patrick Marleau, a San Jose csatára az 1000. pontját szerezte. Marleau az NHL történetében a 83. játékos, aki elérte ezt a mérföldkövet, de csak a 23. aki a draftolt csapatában, és csak a 16., aki egy csapatban és a legelső, aki mindezt a Sharks mezében vitte véghez.
Az 1997-es draftból Joe Thornton és Marián Hossa mellett Marleau a harmadik, aki elérte az ezres határt.
Mindössze három olyan draft volt eddig, ahol az első két választott egyaránt átlépte az 1000 pontos határt, 1971-ben (Guy LaFleur, Marcel Dionne) és 1987-ben (Pierre Turgeon, Brendan Shanahan) és 1997-ben (Joe Thornton, Patrrick Marleau).

marleau1000

Bruins?Leafs 2-0
Tuukka Rask 20. shutoutját érte el hazai jégen a Boston mezében és ezzel megelőzte az eddig második Frank Brimseket. Az első helyen Tiny Thompson áll, aki 49-szer húzta le a redőnyt hazai jégen alapszakaszmeccsen.

Canucks?Blackhawks 6-3
Daniel Sedin 900. pontját szerezte a csapatban, ez korábban csak egy játékosnak sikerült, fivérének, Henriknek.
Daniel Sedin az ötödik svéd, aki elérte ezt határt Mats Sundin (1349), Daniel Alfredsson (1157), Nicklas Lidström (1142) és Henrik Sedin (935) után.
Patrick Kane zsinórban 16. meccsén szerzett pontot, ilyen sorozatra a Chicago mezében korábban Denis Savard volt képes 1987. december 12. és 1988. január 13 között.

Senators?Flyers 4-0
Craig Anderson egymás után második hazai meccsén sem kapott gólt. Ottawai kapus ilyet kilenc éve nem csinált, 2006. december 27-én és 29-én Ray Emery húzta le a rolót két egymást követő hazai találkozón.

Capitals?Avalanche 7-3
Karl Alzner, John Carlson, Dmitrij Orlov és Nate Schmidt személyében négy fővárosi hátvéd is gólt szerzett a találkozón. Ilyen utoljára 1992. december 4-én fordult elő, amikor Kevin Hatcher, Sylvain Cote, Paul Cavallini és Al Iafrate is betalált, a Caps pedig 8-4-re verte a Rangerst.

Wild?Predators 4-0
A Minnesota kapitánya, Mikko Koivu 700. meccsét játszotta.

November 22.

Blue Jackets?Sharks 3-5
A San Jose a columbusi győzelmével a hatmeccses idegenbeli túrája minden meccsén nyert. Ilyet korábban csak öt csapat vitt véghez, az 1971/72-es és a 2010/11-es a Bruins, a 1982/83-as Flyers, a 2001/02-es Red Wings és a 2007/08-as Flames.

Hurricanes?Kings 4-3
Justin Faulk, a Carolina hátvédje idénybeli hetedik és nyolcadik gólját is emberelőnyben szerezte. Ilyen korábban csak egyszer volt a Whalers/Hurricanes történetében, mégpedig az 1983/84-es évadban, amikor Risto Siltanen az első nyolc találatát szintén fórban ütötte.

NVB 20:25 HUNAUT ÉLŐ