Galló Vilmost 45 perc választja el a profi szerződéstől

A Linköping magyar csatára megszerezte első gólját az SHL-benGalló Vilmos az utóbbi 5 mérkőzésen átlagban közel 9 percet játszik. Komoly céljai vannak.

Ez volt a 10. SHL-meccse és máris megvan az első gólja. Ha a szezon előtt ezt mondja valaki, elfogadja?

Igen, hiszen soha senkinek nem hittem volna el, hogy így alakul ez a szezonom. Persze keményen edzettem a nyáron végig, de ezt még álmodni is nehezen mertem. Jó megtapasztalni, hogy a felkészülés meghozta a gyümölcsét.

Ezúttal a második sorba nevezték a jegyzőkönyv szerint, de nem lett több a jégideje, mint az utóbbi 4-5 meccsen. Mi lehet a következő lépés a csapatban?

Azért nem lett több, mert így is csak a negyedik sor voltunk, csak a jegyzőkönyvbe így írta az edzőnk. Nem játszom sem emberelőnyben, sem emberhátrányban, így igazán sok jégidő nem jut nekem negyedik sorosként.

A Lulea ellen más feladatot kapott, mint az eddigiekben?

Nem, ugyanaz volt a feladatom, csak ezúttal még extra jól meg is csináltam, amit az edző kért.

A tréner értékelte a keddi meccset?

Nagyon örült, hogy nyertünk és persze annak is, hogy gólt tudtam lőni. Másnap szoktuk részletesebben elemezni a látottakat. Külön nem mondott semmit nekem vagy rólam, de a videón kiemelte a gólomat, mint amely egy sikeres letámadás következtében született.

Az első gól miatt volt valamilyen ünneplés, van szokás ilyesmire a Linköping öltözőjében?

Elsősorban mindenki gratulált. Van egy szokás a Linköpingnél, miszerint egy pilótasisakot adunk körbe a meccs legjobbjának. Ezúttal én kaptam meg ezt. A Linköping instagram-oldalán ezt meg is lehet találni. Ajánlom, hogy kövessék a szurkolók is.

Ott látható egy videó, amelyen a csapattársak figyelik,  mit mond az öltözőben. Mit mondott, amin nevettek?

Beszédet kellett tartanom a meccs után, de nem nevettek, szerintem inkább csak velem örültek a győzelemnek.

A csapatban maradás szempontjából fontosak a pontok. Ez a gól valamelyest megszilárdítja a helyét?

Van egy szabály, ami azt mondja ki, hogy 100 perc játék után muszáj szerződést adni minden játékosnak a svéd élvonalban. Most 55 perc környékén járok, ráadásul a szezon eleje van még, úgyhogy van esélyem megszerezni a profi státuszt. Akkor lesz csak szilárd helyem, addig bármin történhet.

Ezek szerint még juniorként van a csapatnál?

Igen.

A decemberi juniorvébére elengedik?

Reménykedem. Éppen 13-án, amikor kezdődik a vb, van még meccsünk. Még nem kérdeztem az edzőt erről, mert még azt sem tudom, hol fogok akkor játszani. Az U20-ban vagy a felnőttben.

Menedzserek kerestek, mióta a felnőtt csapatban játszik?

Már azóta van menedzserem, amióta ide kerültem a Linköpinghez.