A Brassó teljes kerettel áll ki a Fradi ellen

Ennek ellenére a hazaiak a meccs esélyesei, akik tovább növelhetik a mezőnyt a Brassótól elválasztó szakadékot.

Megkezdi második magyarországi túráját a Brassó, amelynek során négy nap alatt három meccs vár a csapatra. Bár a csapat hivatalosan is feladta a MOL Ligát a román bajnoksággal szemben, azonban mivel a hétvégén nincs meccsük a másik sorozatban, így várható, hogy a legerősebb kerettel érkeznek. Szombati ellenfelük a liga alsó házát vezető Ferencváros lesz. A Fradinak éppen kétszer annyi pontja van, mint a Coronának, igaz, két meccsel többet játszottak. A két csapat kétszer játszott egymással a szezonban, mindkétszer a vendégek nyertek. A legutóbbi mérkőzés hősei Jimmy Jensen és Jereme Tendler voltak, előbbi 2+3-at, utóbbi 2+2-t ért el. De Hietemaki is 3, Rafaj pedig 2 pontot hozott össze, a villámrajtot vett és az első negyedórában négyest vágó csapatnál.

Ezúttal azonban feltehetően Tőke Zoltán kezd majd a kapuban, így a könnyű rohamokban ezúttal nem bízhatnak a zöld-fehérek. A három pontra viszont feltétlenül szükségük lenne, hiszen előnyük mindössze egy pont a DAB-bal és a HSC-vel szemben, előbbinél ráadásul egy meccsel kevesebbet játszottak. A két csapat közül a Fradi várja jobb formában a találkozót, mert bár hazai pályán legutóbb szeptember 20-án nyertek, legutóbb három fordulóval ezelőtt, éppen Brassóban sikerült nyerni, míg szombati ellenfelük hét meccs óta nem szerzett pontot.

A mérkőzésen Halassy vezetőbíró és Pálkövi vonalbíró egyaránt szerb kollégát kap.

FTC–Brassó 6-1

A meccs két harmad alatt eldőlt, a Fradi skandináv légiója kitett magáért, összesen 8 pontot szereztek a zöld-fehérek finn és svéd játékosai. Mihály Árpád másodedzőként mutatkozott be.

A Brassó keretében egy jelentős változás történt, a csapat legponterősebb játékosát, a 13 meccsen 8 gólt és 3 asszisztot gyűjtő Mihály Árpádot ezúttal másodedzőként nevezték a mérkőzésre. Ez meg is látszott a csapat teljesítményén, hiányzott a gól a Brassó játékából. Nem úgy a Fradiéból, akik Manninen duplájával 2-0-s vezetésre tettek szert az első harmadban. A második harmad felénél azután ezt meg is duplázták, ismét a légiósok bizonyították, hogy megdolgoznak a pénzükért, előbb Suoraniemi lőtte be Rafaj passzát, majd 45 másodperccel később Jimmy Jensen volt eredményes. Ezzel azonban nem ért véget a skandináv parádé, 34 másodperccel a második dudaszó előtt Hietemaki lövése is beakadt, 5-0-ra alakítva az eredményt. Ez annál is hihetetlenebb, mivel a kapura lövéseket 12-9 arányban a Brassó nyerte, vagyis minden harmadik kaput eltaláló hazai lövésből gól született. A harmadik harmadra egyetlen kérdés maradt, megszerzik-e a becsületgólt a vendégek. Ez végül az 52. percben sikerült, Fodor Csanád kettős előnyből volt eredményes. A végeredményt az utolsó percben Dubek állította be, 6-1-re nyert a Fradi.

Három pont, se több, se kevesebb

Sokatmondóan lakonikus nyilatkozatok a Ferencváros–Brassó utánról.

Greg Lindqvist (vezetőedző, Ferencváros): Három pont, se több, se kevesebb. Nem akarok többet nyilatkozni erről a meccsről.

Keresztes Ottó (vezetőedző, Brassó): Megérdemelten nyert a Fradi, a védekezésünk ezen az estén nem volt jó. Sokat hibáztunk hátul, az ellenfél pedig ezt rögtön kihasználta. Gratulálok a Fradinak.

Lindqvist Brasso

Erste Liga, Pesterzsébet Jégcsarnok , 150 néző. Játékvezetők: Halassy, Bogdan, Pálkövi, Nedeljkovic.
Ágoston: 95,0% (Budai)
Tőke: 76,0% (Fülöp)