Fekete Dánielék veretlenek az INL-ben

A Feldkirch Celjében győzött 4-1-re. Győzelemmel debütált Erdély Csanád, Láday Tamás csapata visszavágott az egy nappal korábban elszenvedett vereségért. Vas Mártonék otthon kaptak ki az Asiagótól.

Vas Mártonék elszenvedték első vereségüket az olasz első osztályban. Az ellenfél az Asiago csapata volt, amely 5-1 arányban bizonyult jobban a Fassánál. A hazaiak egyetlen góljánál Vas asszisztos volt. A Fassa negyedik helyen áll a tabellán

Két meccs után is veretlen a Feldkirch, miután 4-1-re verte a Celjét idegenben. A mérkőzés a harmadik harmadban dőlt el, amelyet 3-0-ra nyert meg a Feldkirch. Fekete Dániel +2-vel zárta a találkozót. A Feldkirch vezeti az INL-t.

Sebők Balázs 16 perc kapott a kisebb sérüléséből visszatérve a 4. sorban, a KalPa azonban hazai pályán szenvedett vereséget az Assattől egy egygólos mérkőzésen. A KalPa egy helyet visszacsúszott és jelenleg 10. helyen áll a finn első osztályban.

Vas János nagy bulikból marad ki gyermeke születése miatt, de ezt aligha bánja. A Slavia a szombati meccsen 6-1-es győzelmet aratott a HC Most csapata ellen és 2. a tabellán. 24 góljából 13-at az elmúlt két fordulóban szerzett a Slavia és mindössze kettőt kapott.

Győzelemmel kezdtek Erdély Csanádék a USHL-ben. Az első fordulóban hazai pályán verték 5-3-ra a Sioux City Musketeerst. A kilencezer néző a meccs legnagyobb részében szoros állás mellett izgulhatott csapatáért, a végén üres kapura elért találattal született meg a végeredmény. Erdély nem szerzett pontot, a Sioux Falls Stampede a második helyen áll a nyugati konferenciában.

Láday Tamás csapata visszavágott a pénteken elszenvedett vereségért, a Medicine Hat Tigers 5-3-ra nyert a Lethbridge Hurricanes ellen a WHL-ben. Ezúttal Ládayék voltak a pályaválasztók és hazai pályán nem sok esélyt adtak az ellenfélnek, 10 perc alatt négy gólt vágtak. A vendégek a második harmadban szépítettek, majd a pár perccel a vége előtt a kapust is lehozták, ekkor lett 5-1. Az utolsó másfél percben két szépítő találatot szereztek a vendégek, ezzel alakult ki a végeredmény. Láday pontot nem szerzett, a Tigers harmadik keleten.