Őrült meccsen nyert a Progym

Kikapott Galacon a Csíkszereda, így továbbra is pont nélkül áll a román bajnokságban. A Progym első igazi tesztjén a nézők azt sem tudták, hová kapkodják a fejüket.

Két új fiú mutatkozott be a Galatiban, a 34 éves Robert Krajci megfordult már a lengyel, a szlovák és a kazah élvonalban is, az előző szezonban ráadásul egyszerre, ebben a sorrendben is. 470 extraligás meccsel a háta mögött értékes erősítést jelenthet a román bajnoki címvédőnek. Juraj Durkech ugyancsak több száz szlovák élvonalbeli meccset mondhat magáénak. A rövid kispaddal érkező HSC 2 perc 25 másodperc után kapitulált először, Lőrincz Levente talált a csíki hálóba. Shane Heffernan egyenlített 5:18-nél, ám másodpercekkel később Lőrincz újra a galaciaknak szerzett vezetést, amire a HSC nem is tudott válaszolni a szünetig. A második harmad mindkét oldalon egy-egy gólt hozott, Munteanu növelte 2-re a galaci előnyt, Mikeska hozta közelebb a HSC-t. A harmadik harmad elején újra gyors gólváltásra került sor. Előbb Szőcs Szabolcs növelte a ? milyen furcsa is ezt leírni ? galaci előnyt, erre a gólra Rokaly Norbert válaszolt, majd a harmad közepén két gyors légiósgóllal végleg elhúzott a címvédő. A végeredmény 6-3 a Dunareának.

Nem nagyon vacakoltak a védekezéssel a Steaua és a Progym játékosai a nap második meccsén. Négy gólnál kevesebb egyik harmadban sem esett, volt minek örülniük és volt min bosszankodniuk a nézőknek és szakvezetőknek. Álomszerűen kezdett a vendég Progym, a 20. másodpercben már vezetett is Novak góljával. Hogy még jobb legyen a hangulat a piros-fehéreknél, arról 3:33-nél Kiricsenko gondoskodott. Ezt egy háromgólos Steaua-attak követte a 8. és a 19. perc között, sorrendben Bondarjov és Munteanu (utóbbi kétszer) talált be. Szerencsére a szünet előtt közvetlenül Molnár Zoltán egyenlíteni tudott. Sajnos gyengébben sikerült a gyergyóiak második harmada. A Steaua három góllal el tudott húzni, Georgescu, Constantin és Zabludovszkij révén. Szerencsére a szünet előtt ismét jött Molnár Zoltán és közelebb lopta a gyergyóiakat. A meccsen az első két harmadban csak a Steauának volt nagy sorozata, a harmadik 20 percben a Progym játékosai is megmutatták, hogy tudnak ilyet. Sorozatban négyszer mattolták a fiatal Uruc kapust, Kiricsenko kétszer, Csergő és Novak egyszer-egyszer. Erre a Steaua már csak egyetlen góllal tudott válaszolni Szviridov révén, így a Progym végül 8-7-re győzött.

A táblázatot a Galati vezeti 100%-os teljesítménnyel, a Progym is hibátlan, pénteki győzelmével be is érte a Steauát, amelynek már 2 veresége van. A Brassó 6 ponttal a 4. helyen áll, a mezőnyt az egyaránt pont nélküli HSC és Sportul Studentesc zárja. Szombaton újabb Galati?HSC és Steaua?Progym meccsekre kerül sor, és a Brassó is pályára lép a Sportul ellen.

Cimkék: , , , , ,