A Csíkszereda sok új játékost próbált ki

   

Közülük 2-2 erdélyi, magyarországi és szlovák jégkorongozó. Öten hátvédek.

2-0-ra vezetett, a hajrában vesztett, szoros eredményt ért el a HSC Csíkszereda a Ferencváros otthonában hétfőn. Az újjáépítés alatt álló erdélyi csapattól ez kifejezetten szép eredmény. Id. Geréb István vezetőedző és Nagy Béla edző csapatában több új játékos is jégre lépett.

Koncsag Arnold (Progym) 1994-ben született hátvéd, a Progymtől érkezhet. Orbán Szilárd ugyancsak gyergyói nevelés, de a legutóbbi szezont a Miskolc U20-as csapatában töltötte az 1996-os bekk. Két budapesti fiatal is ott volt a védelemben, az 1994-es UTE-nevelés Fülöp László a Vasas U20-tól, a két évvel idősebb Dorner Benjámin a KMH-tól érkezhet. Az előző szezont az OB III.-ban töltő, azt megelőzően az UTE-ban játszó bekk a nyáron a DAB-nál próbálkozott, a jelek szerint most továbbállhat. Utóbbi két játékos légiósnak számít majd, ha leigazolják.

A két szlovák fiatalember közül Robert Mikeska neve ismerős lehet, tavaly a Progymben is játszott, 1993-as hátvéd. Van közel 100 Extraliga-meccse. Vele egykorú a felkészülést szintén a Dukla Senica (SVK-2.) színeiben kezdő center, Michal Romancik.

Természetesen ott volt a Ferencváros ellen a jégen a korábban beharangozott kanadai testvérpár, Kyle és Shane Heffernan. Eredményesen is játszottak.

A HSC kedden Debrecenben játszik 18 órai kezdettel, az UTE pedig a tervezettnél egy órával később, 19 órakor kezd Fehérváron, a helyi MOL ligás keret ellenében.

FTC–HSC 5-4 (1-3, 2-0, 2-1)

Ferencváros:
Budai (Ágoston)
Hietamaki, Apelis, Rafaj, Jensen, Manninen
Pál Zs., Souraniemi, Dubek, Kiss G., Fliszár
Szőcs A., Lévai, Hardi R., Galló I., Papp Cs.
Géczi, Üveges, Kovács V., Farkas S., Fekti Á.
Sára T., Mach

HSC Csíkszereda:
Ruczuj (Onodi)
Bors, Gecse, Molnár Zs., Mihály E., Péter R.
Koncsag, Orbán Sz., Molnár Z., Antal Zs., Bíró T.
Fülöp, Dorner, K. Heffernan, Farkas T., S. Heffernan
Mikeska, Rokaly R., Geréb, Sofron Á., Okos
Romancik

Gólszerzők: Jensen (Manninen, Apelis) 12., Fliszár (Dubek, Kiss G.) 26., Kiss G. (Dubek, Jensen) 36., Papp Cs. (Galló I.) 51., Hietamaki (Farkas S., Apelis) 59., illetve K. Heffernan (Okos) 7., Farkas T. (Bors, S. Heffernan) 9., Mihály E. (Péter R., Molnár Zs.) 17., K. Heffernan (Farkas T., Mikeska) 55.

Játékosmozgások a MOL Ligában és a Fehérvár EBEL-csapatánál a 2015/16-os szezon előtt:

Ahogy mindig jelezni szoktuk, ha valahonnan még nincs publikus információ, amit feltüntethetünk a táblázatban, az nem azt jelenti, hogy annál a klubnál nem történik semmi. Igyekszünk minden klubtól minél több információt begyűjteni a következő napokban is, de nyilvánvalóan tárgyalási időszakban csak a már aláírt szerződések után nyilatkoznak a csapatok, pletykákkal pedig továbbra sem foglalkozunk. Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak a klubok által megerősített információk kerülnek.

BRA mez

ASC Corona Brassó:

Maradt:
Mihály Árpád
Zsók Levente
Fülöp Rajmond
Molnár Zsolt
Virág Csanád
Petres Tivadar
Fodor Csanád
Péter Zsolt
János Imre
Dennis Dumitru
Béres Szilárd
Nagy Csaba
Mátyás Zsolt
Márton Hunor
Imecs Attila

Vlad Grigori (Brassó U18)
Fetés Róbert (Brassó U18)
Fetés Norbert (Brassó U18)
Ionut Anton (Brassó U18)
Andrei Anton (Brassó U18)
Móré Szabolcs (Brassó U18)
Cristian Popa (Brassó U18)
Andries Gheorghies (Brassó U18)
Aristotel Agapie (Brassó U18)

Tárgyalás alatt:
Roberto Gliga

Érkezett:
Bíró Ottó (HSC Csíkszereda)
Bíró Gergő (HSC Csíkszereda)
Bíró Mátyás (HSC Csíkszereda)
Tranca Dániel (HSC Csíkszereda)
Keresztes Ottó (vezetőedző, LA Stars, AUT-U18)
Jevgenyij Piszarenko (másodedző)
Tőke Zoltán (Debrecen)
Balla Norbert (Vasas U20)
Sprencz István (Progym, ROM)

Távozott:
Antal Zsombor (HSC)
Bálint Zsolt
Patrik Polc (SVK) (HC Detva, SVK-2.)
Richard Filip (SVK) (Piestany, SVK-1.)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Ferencváros)
Jaroslav Obsut (SVK)
Peter Klouda (SVK) (Michalovce, SVK-2.)
Martin Saluga (SVK) (Debrecen)
Jerry Andersson (SWE, vezetőedző)
Jevgenyij Piszarenko (visszavonult)
Péter Róbert (HSC Csíkszereda)
Han Ki Hoon (KOR) (HKM Zvolen, próbajáték)

DAB mez

Dunaújvárosi Acélbikák:

Maradt:
Hajek Márk
Dörök Bence
Hruby Gellért
Léránt René
Magosi Erik
Peterdi Imre
Szepessy Bálint
Szepessy Máté

Nagy Márk (DAB U20)
Mátyásy Bence (DAB U20)
Pál Zalán (DAB U20)

Érkezett:
Duschek Dávid (Miskolc)
Borbás Gergely (Tisza Volán, SRB-1.)
Ódry Tamás (Tisza Volán, SRB-1.)
Sijka Dusan (Debrecen)
Lee Gilbert (CAN, vezetőedző)
Revák Zoltán (Ferencváros)

Érkezhet (a klub még nem erősítette meg leigazolását vagy próbajátékon szerepel):
Breton Lindoff (CAN) (Danville Dashers, FHL)
Phil Bushbacher (USA) (Evansville Icemen, ECHL)
Tyimur Raszulov (RUS) (Almati, KAZ)
Mike McCann (USA) (Mississippi RiverKings, SPHL)
Filip Martinec (CZE) (Progym, ROM-1.)
Ryen Alves (USA) (Steel City Warriors, FHL)
Brad Smith (CAN) (Hong Kong Tycoons, HK)
Németh Péter (FTC)
Odnoga Mátyás (Debrecen)

Távozott:
Marc Lefebvre (CAN, vezetőedző) (Dundee Stars, GBR-1.)
Gröschl Tamás (UTE)
Galanisz Nikandrosz (Miskolc)
Pavuk Attila (Miskolc)
Somogyi Balázs (Miskolc)
Szappanos Dávid (MAC)
Pozsgai Tamás (MAC)
Kovács Viktor László (FTC)
Janis Kalnins (LAT) (Fehérvár, MOL Liga)
Mestyán István (MAC)
Erdélyi Tamás (FTC)
Sevela Peter (HK 36 Skalica, SVK-1.)
Azari Zsolt (HKM Zvolen, próbajáték)

MIS mez

Miskolci Jegesmedvék:

Maradt:
Keegan Dansereau (CAN)
Kalvin Sagert (CAN)
Gőz Balázs
Vojtkó Mátyás
Hajós Roland
Tóth Adrián
Láda Balázs
Miskolczi Márk
Jesse Dudas (CAN)
Popovics Patrik
Ritó László
Szilágyi Levente

Adorján Attila (Miskolc U20)
Győrffy Tihamér (Miskolc U18)
Kiss Bence (Miskolc U18)
Laczkó Ákos (Miskolc U18)

Érkezett:
Galanisz Nikandrosz (DAB)
Pavuk Attila (DAB)
Somogyi Balázs (DAB)
Jon Booras (USA) (Tulsa Oilesr, ECHL)
Justin Cseter (Huntsville Havoc, SPHL)
Mayer Péter (vezetőedző, eddig szakmai igazgató volt)
Mark Guggenberger (USA) (Fort Wayne Komets, ECHL)
Jarkko Leppanen (FIN) (SHK 37 Piestany, SVK)

Távozott:
Conor O'Donnell (CAN) (Lyon, FRA-1.)
Duschek Dávid (DAB)
Majoross Gergely (vezetőedző, MAC)
Bálizs Bence (MAC)
Nagy Krisztián (MAC)
Fliszár Zalán (FTC)
Láda Péter (edzőként folytatja a klubnál)
Dósa Krisztián (UTE)
Zach Cohen (CAN) (Rapid City Rush, ECHL)
Becze Tihamér (Fehérvár)
Budai Roland (abbahagyta)
Roczanov Dezső (MAC)
Godó Dániel (Debrecen)

HSC mez

HSC Csíkszereda:

Maradt:
Ruczuj Gellért
Ilyés Norbert

Bors Huba
Gecse Hugó
Salló Alpár
Papp Szabolcs

Bíró Tamás
Farkas Tamás
Geréb István
Shane Heffernan (CAN)
Mihály Ede
Moldován Ervin
Molnár Zoltán
Molnár Zsombor
Rokaly Norbert

Érkezett:
Sofron Ádám (Fehérvár U20)
Okos Csanád (Debrecen)
Onodi Ottó (Dunarea Galati, ROM-1.)
Antal Zsombor (Brassó)
Martin Raitums (LAT) (EHC Lustenau, AUT-2.)
Orbán Szilárd (Miskolc U20)
Péter Róbert (Brassó)
Kyle Heffernan (CAN) (GKS Katowice, POL-1.)
Id. Geréb István (vezetőedző)

Érkezhet (a klub még nem erősítette meg leigazolását vagy próbajátékon szerepel):

Koncsag Arnold (Progym)
Robert Mikeska (SVK) Dukla Senica (SVK-2.)
Fülöp László (HUN) Vasas U20
Dorner Benjámin (HUN) KMH (HUN-3.)
Michal Romancik (SVK) Dukla Senica (SVK-2.)

Távozott:
Bíró Ottó (Brassó)
Bíró Gergő (Brassó)
Bíró Mátyás (Brassó)
Tranca Dániel (Brassó)
Nagy István (Dunarea Galati, ROM-1.)
Hildebrand Szabolcs (Dunarea Galati, ROM-1.)

FTC mez 3

Ferencváros:

Maradt:
Budai Krisztián
Soós László
Mach Márton
Lévai Máté
Papp Csaba
Hardi Richárd
Dubek Vladimir
Géczi Gergely
Rafaj Attila
Galló Illés
Kiss Gábor

Tárgyalás alatt:
Farkas Lőrinc Simon
Lencsés Tamás

Érkezett:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Fekti Ádám (UTE)
Kovács Viktor László (DAB)
Fliszár Zalán (Miskolc)
Pál Zsombor (Progym, ROM-1)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Brassó)
Edgars Apelis (LAT) (HK Kurbads, LAT)
Joona Manninen (FIN) (SaPKo, FIN-2.)
Jimmy Jensen (SWE) (Briancon, FRA)
Niko Suoraniemi (FIN, SWE) (Fife Flyers, GBR)
Erdélyi Tamás (DAB)
Ágoston Olivér (UTE)

Távozott:
Kiss Ákos (UTE)
Hegyi Ádám (UTE)
Revák Zoltán (DAB)
Ales Cerny ?
Robert Marton (SVK, HC Presov, SVK-2.)
Miloslav Guren ?
Pál Zoltán (Dunarea Galati, ROM)
Németh Péter (DAB, próbajáték)

UTE mez

UTE:

Maradt:
Pleszkán József
Ales Sila (SLO)
Szabó Gergely

Garbacz Ádám
Hodos Detre
Kiss Dániel
Victor Axelsson Lindgren (SWE)
Pichler Ádám
Sommer Tamás
Zalavári Bence

Csányi Karol
Dömötör Róbert
Egyed Márk
Teemu Elomo (FIN)
Feil Arnold
Gágyor Péter
Jozef Mihálik (SVK)
Szűcs István
Turbucz Martin
Virág Tamás

Szilassy Zoltán vezetőedző

Érkezett:
Nemes Benjámin (Fehérvár, EBEL)
Kiss Ákos (FTC)
Hegyi Ádám (FTC)
Gröschl Tamás (Dab.Docler)
Peter Huba (SVK) (Érsekújvár)
Dósa Krisztián (Miskolc)
Kiss Zsolt (HK Trnava U20, próbajáték)

Távozott:
Jussi Tapio (FIN) (Nowy Targ, POL-1.)
Ágoston Olivér (FTC)
Maklári Erik (visszavonult)
Hegyi Ádám Zoltán (Fehérvár, MOL Liga)
Fekti Ádám (FTC)
Miroslav Durák (SVK) (HK 36 Skalica, SVK-1.)
David Coleman (USA)
Tóth, Gergő (Fehérvár, kölcsönből vissza)
Ványi Gergő (visszavonult)
Virág Csaba (visszavonult)
Reiter Richárd (Fehérvár)

DHK mez

Debreceni HK:

Maradt:
Berta Ákos
Ladányi Balázs
Vaszjunyin Artyom
Wéber Zsolt
Hári Norbert
Szavva Borogyin (RUS)
Dancsfalvi Norbert
Csíki Zoltán
Artur Kuriljuk (RUS)
Balázs Zsombor
Barabás László
Tanka Lőrinc
Könczei Áron
Danyil Kaszkov (RUS)

Érkezett:
Hetényi Péter (Fehérvár)
Martin Saluga (SVK) (Brassó)
Kovács Bronson (Hobart College, NCAA III)
Izsák Róbert (Univ. of Saskatchewan, CIS)
Dmitrij Romanov vezetőedző (RUS) (Belije Tigri Orenburg, MHL, RUS)

Érkezhet (a klub még nem erősítette meg leigazolását):
Vay Ádám (El Paso Rhinos, WSHL)
Kasper Emanuelsson (SWE) (Amarillo Bulls, NAHL)
Godó Dániel (Miskolc)
Vlagyimir Guscsin (RUS) (Szahalinszkije Akuli, MHL)
Makszim Ivanov (RUS) (Reaktor Nyizsnyekamszk, MHL)
Mihail Usztyancev (RUS) (Arisztan Temitrau, KAZ)
Vlagyiszlav Trosin (RUS) (HK Lida, BLR)

Távozott:
Okos Csanád (HSC)
Jevgenyij Muhin vezetőedző (Avangard Omszk, KHL)
Sijka Dusan (DAB)
Tőke Zoltán (Brassó)
Alekszej Voronov (RUS) (Michalovce, SVK-2.)
Vitalij Szicsov (RUS) (Bejbarisz, KAZ-1.)
Horváth Dávid (MAC, próbajáték)
Odnoga Mátyás (DAB, próbajáték)

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvár AV19:

Maradt:
Frank Banham
Andrew Sarauer
Kevin Wehrs (USA)
Hetényi Zoltán
Rajna Miklós
Varga Arnold
Kovács Csaba
Kocsis Ferenc
Reiter Attila
Sárpátki Tamás
Vincze Péter
Benk András
Kóger Dániel
Szirányi Bence
Bartalis István
Orbán Attila
Sikorcin Ladislav

Arany Máté (Fehérvár U20)
Balogh Bence (Fehérvár U20)
Hamvai Szilárd (Fehérvár U20)
Korbuly Gergely (Fehérvár U20)
Lengyel Levente (Fehérvár U20)
Mazzag Dániel (Fehérvár U20)
Pados László (Fehérvár U20)
Pillók Martin (Fehérvár U20)
Reisz Áron (Fehérvár U20)
Szabó Dániel (Fehérvár U20)
Szabó Krisztián (Fehérvár U20)
Szaller Márk (Fehérvár U20)
Szabó Bence (Fehérvár U18)
Szita Donát (Fehérvár U18)
Vizi Dániel (Fehérvár U18)
Vokla Roland (Fehérvár U20)

Érkezett:
Chris Francis (CAN) (Alaska Aces, ECHL) 3 hónapos próbajáték
Chris Bodo (CAN) (Mercyhurst University, NCAA) MOL Liga-kerethez
Brance Orban (CAN) (Kallinge/Ronneby, SWE-3.) MOL Liga-kerethez
Judd Blackwater (CAN) (Ontario Reign, ECHL)
Hegyi Ádám Zoltán (UTE) MOL Liga-kerethez
Brendan Connolly (CAN) (Alaska Aces, ECHL)
Janis Kalnins (LAT) (Dab.Docler) MOL Liga-kerethez
Nagy Gergő (Kalamazoo Wings, ECHL)
Aaron Brocklehurst (CAN) (ERC Ingolstadt, GER)
Ryan Martinelli (CAN) (Fischtown Pinguins, GER-2.)
Becze Tihamér (Miskolc)
Preston Shupe (CAN) (Strasbourg, FRA-1.) MOL Liga-kerethez
Devon Krogh (CAN) (Greenville, ECHL) MOL Liga-kerethez
Alex Scola (USA) (Heilbronner Falken, DEL2) MOL Liga-kerethez
Tóth Gergő (UTE, kölcsönből vissza) MOL Liga-kerethez
Reiter Richárd (UTE) MOL Liga-kerethez
Mitch Holmberg (CAN) (Elmira Jackals, ECHL) MOL Liga-kerethez

Távozott:
Christian Engstrand (SWE) (Blues, FIN-1.)
Michael Boivin (CAN)
Johan Ejdepalm (SWE)
Brandon Marino (USA)
Magosi Bálint (Briancon, FRA-1.)
Nemes Benjámin (UTE)
Tokaji Viktor (MAC)
Erdély Csanád (Sioux Falls Stampede, USHL)
Németh Attila (MAC)
Kornakker Dániel (Long Beach Bombers, WSHL)
Hetényi Péter (Debrecen)

MAC mez

MAC Budapest:

Maradt (U18 és U20):
Arany Gergely
Terbócs István
Felföldi Philipp
Schmál Kristóf
Tóth Richárd
Bödök Bence
Herner Olivér
Jászai Dávid
Stipsicz Bence
Nagy Patrik
Tóth Gergely
Silló Arnold

Érkezett:
Bálizs Bence (Miskolc)
Nagy Krisztián (Miskolc)
Szappanos Dávid (DAB)
Pozsgai Tamás (DAB)
Tokaji Viktor (Fehérvár, EBEL)
Majoross Gergely (vezetőedző, Miskolc)
Németh Attila (Fehérvár)
Roczanov Dezső (Miskolc)
Niko Saarenpaa (FIN) (Hokki, FIN-2.)
Michael Quinn (CAN) (Cincinnati Cyclones, ECHL)
Mestyán István (DAB)
Ian McDonald (CAN) (Briancon, FRA-1.)
Tomás Klempa (SVK) (Piestany, SVK-1.)
Horváth Dávid (Debrecen, próbajáték)
Drew Olson (USA) (Lillehammer, NOR-1.)
Jeff Hayes (CAN) (Carleton Univ., CIS)
Németh Árpád (Debrecen U20)

Távozott:

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 
U18 16:00 PEFMIS 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk