A HSC több légióst is kipróbál a hétvégén

   

Vasárnaptól rövid ideig Magyarországon folytatja a felkészülést a HSC Csíkszereda

Továbbra is Geréb István vezetésével készül a csapat, a korábban beígért külföldi edzőre egyelőre – úgy tűnik – várni kell. A magyarországi edzéseken több légiósjelölt is csatlakozik a kerethez. Már Szeredában van viszont két kanadai, az előző idény végén kék-fehérben már szerephez jutó Shane Heffernan és Lengyelországból érkező testvére, Kyle.

A kiruccanás rövid lesz, a vasárnapi első edzéseket követően hétfőn a Ferencváros, kedden pedig a Debrecen ellen már edzőmeccset is játszanak a székelyek, akiknek továbbra is létszámgondjaik vannak, hiszen a vékonyka védelemből egyelőre kidőlt Papp Szabolcs, a csatársorban is éppen hogy megvannak szám szerint.

A tesztelésre érkező 8-10 légiós segíthet valamennyit, azonban csak akkor, ha valóban erősítésnek tűnnek majd. Két hét van még a bajnoki rajtig, amikor is egyszerre két fronton, a MOL Ligában és a román bajnokságban is be kell mutatkozzon a gárda. Mivel egyelőre csak szűk egycsapatnyi játékos áll a szakvezetők rendelkezésére, rengeteg munka áll még az edzők és a játékosok előtt.

Játékosmozgások a MOL Ligában és a Fehérvár EBEL-csapatánál a 2015/16-os szezon előtt:

Ahogy mindig jelezni szoktuk, ha valahonnan még nincs publikus információ, amit feltüntethetünk a táblázatban, az nem azt jelenti, hogy annál a klubnál nem történik semmi. Igyekszünk minden klubtól minél több információt begyűjteni a következő napokban is, de nyilvánvalóan tárgyalási időszakban csak a már aláírt szerződések után nyilatkoznak a csapatok, pletykákkal pedig továbbra sem foglalkozunk. Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak a klubok által megerősített információk kerülnek.

BRA mez

ASC Corona Brassó:

Maradt:
Mihály Árpád
Zsók Levente
Fülöp Rajmond
Molnár Zsolt
Virág Csanád
Petres Tivadar
Fodor Csanád
Péter Zsolt
János Imre
Dennis Dumitru
Béres Szilárd
Nagy Csaba
Mátyás Zsolt
Márton Hunor
Imecs Attila

Vlad Grigori (Brassó U18)
Fetés Róbert (Brassó U18)
Fetés Norbert (Brassó U18)
Ionut Anton (Brassó U18)
Andrei Anton (Brassó U18)
Móré Szabolcs (Brassó U18)
Cristian Popa (Brassó U18)
Andries Gheorghies (Brassó U18)
Aristotel Agapie (Brassó U18)

Tárgyalás alatt:
Roberto Gliga

Érkezett:
Bíró Ottó (HSC Csíkszereda)
Bíró Gergő (HSC Csíkszereda)
Bíró Mátyás (HSC Csíkszereda)
Tranca Dániel (HSC Csíkszereda)
Keresztes Ottó (vezetőedző, LA Stars, AUT-U18)
Jevgenyij Piszarenko (másodedző)
Tőke Zoltán (Debrecen)
Balla Norbert (Vasas U20)
Sprencz István (Progym, ROM)

Távozott:
Antal Zsombor (HSC)
Bálint Zsolt
Patrik Polc (SVK) (HC Detva, SVK-2.)
Richard Filip (SVK) (Piestany, SVK-1.)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Ferencváros)
Jaroslav Obsut (SVK)
Peter Klouda (SVK) (Michalovce, SVK-2.)
Martin Saluga (SVK) (Debrecen)
Jerry Andersson (SWE, vezetőedző)
Jevgenyij Piszarenko (visszavonult)
Péter Róbert (HSC Csíkszereda)
Han Ki Hoon (KOR) (HKM Zvolen, próbajáték)

DAB mez

Dunaújvárosi Acélbikák:

Maradt:
Hajek Márk
Dörök Bence
Hruby Gellért
Léránt René
Magosi Erik
Peterdi Imre
Szepessy Bálint
Szepessy Máté

Nagy Márk (DAB U20)
Mátyásy Bence (DAB U20)
Pál Zalán (DAB U20)

Érkezett:
Duschek Dávid (Miskolc)
Borbás Gergely (Tisza Volán, SRB-1.)
Dorner Benjámin (KMH, OB III.)
Ódry Tamás (Tisza Volán, SRB-1.)
Sijka Dusan (Debrecen)
Lee Gilbert (CAN, vezetőedző)
Revák Zoltán (Ferencváros)

Érkezhet (a klub még nem erősítette meg leigazolását vagy próbajátékon szerepel):
Breton Lindoff (CAN) (Danville Dashers, FHL)
Phil Bushbacher (USA) (Evansville Icemen, ECHL)
Tyimur Raszulov (RUS) (Almati, KAZ)
Mike McCann (USA) (Mississippi RiverKings, SPHL)
Filip Martinec (CZE) (Progym, ROM-1.)
Ryen Alves (USA) (Steel City Warriors, FHL)
Brad Smith (CAN) (Hong Kong Tycoons, HK)
Németh Péter (FTC)
Odnoga Mátyás (Debrecen)

Távozott:
Marc Lefebvre (CAN, vezetőedző) (Dundee Stars, GBR-1.)
Gröschl Tamás (UTE)
Galanisz Nikandrosz (Miskolc)
Pavuk Attila (Miskolc)
Somogyi Balázs (Miskolc)
Szappanos Dávid (MAC)
Pozsgai Tamás (MAC)
Kovács Viktor László (FTC)
Janis Kalnins (LAT) (Fehérvár, MOL Liga)
Mestyán István (MAC)
Erdélyi Tamás (FTC)
Sevela Peter (HK 36 Skalica, SVK-1.)
Azari Zsolt (HKM Zvolen, próbajáték)

MIS mez

Miskolci Jegesmedvék:

Maradt:
Keegan Dansereau (CAN)
Kalvin Sagert (CAN)
Gőz Balázs
Vojtkó Mátyás
Hajós Roland
Tóth Adrián
Láda Balázs
Miskolczi Márk
Jesse Dudas (CAN)
Popovics Patrik
Ritó László
Szilágyi Levente

Adorján Attila (Miskolc U20)
Győrffy Tihamér (Miskolc U18)
Kiss Bence (Miskolc U18)
Laczkó Ákos (Miskolc U18)

Érkezett:
Galanisz Nikandrosz (DAB)
Pavuk Attila (DAB)
Somogyi Balázs (DAB)
Jon Booras (USA) (Tulsa Oilesr, ECHL)
Justin Cseter (Huntsville Havoc, SPHL)
Mayer Péter (vezetőedző, eddig szakmai igazgató volt)
Mark Guggenberger (USA) (Fort Wayne Komets, ECHL)
Jarkko Leppanen (FIN) (SHK 37 Piestany, SVK)

Távozott:
Conor O'Donnell (CAN) (Lyon, FRA-1.)
Duschek Dávid (DAB)
Majoross Gergely (vezetőedző, MAC)
Bálizs Bence (MAC)
Nagy Krisztián (MAC)
Fliszár Zalán (FTC)
Láda Péter (edzőként folytatja a klubnál)
Dósa Krisztián (UTE)
Zach Cohen (CAN) (Rapid City Rush, ECHL)
Becze Tihamér (Fehérvár)
Budai Roland (abbahagyta)
Roczanov Dezső (MAC)
Godó Dániel (Debrecen)

HSC mez

HSC Csíkszereda:

Maradt:
Ruczuj Gellért
Ilyés Norbert

Bors Huba
Gecse Hugó
Salló Alpár
Papp Szabolcs

Bíró Tamás
Farkas Tamás
Geréb István
Shane Heffernan (CAN)
Mihály Ede
Moldován Ervin
Molnár Zoltán
Molnár Zsombor
Rokaly Norbert

Érkezett:
Sofron Ádám (Fehérvár U20)
Okos Csanád (Debrecen)
Onodi Ottó (Dunarea Galati, ROM-1.)
Antal Zsombor (Brassó)
Martin Raitums (LAT) (EHC Lustenau, AUT-2.)
Orbán Szilárd (Miskolc U20)
Péter Róbert (Brassó)
Kyle Heffernan (CAN) (GKS Katowice, POL-1.)

Távozott:
Bíró Ottó (Brassó)
Bíró Gergő (Brassó)
Bíró Mátyás (Brassó)
Tranca Dániel (Brassó)
Nagy István (Dunarea Galati, ROM-1.)
Hildebrand Szabolcs (Dunarea Galati, ROM-1.)

FTC mez 3

Ferencváros:

Maradt:
Budai Krisztián
Soós László
Mach Márton
Lévai Máté
Papp Csaba
Hardi Richárd
Dubek Vladimir
Géczi Gergely
Rafaj Attila
Galló Illés
Kiss Gábor

Tárgyalás alatt:
Farkas Lőrinc Simon
Lencsés Tamás

Érkezett:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Fekti Ádám (UTE)
Kovács Viktor László (DAB)
Fliszár Zalán (Miskolc)
Pál Zsombor (Progym, ROM-1)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Brassó)
Edgars Apelis (LAT) (HK Kurbads, LAT)
Joona Manninen (FIN) (SaPKo, FIN-2.)
Jimmy Jensen (SWE) (Briancon, FRA)
Niko Suoraniemi (FIN, SWE) (Fife Flyers, GBR)
Erdélyi Tamás (DAB)
Ágoston Olivér (UTE)

Távozott:
Kiss Ákos (UTE)
Hegyi Ádám (UTE)
Revák Zoltán (DAB)
Ales Cerny ?
Robert Marton (SVK, HC Presov, SVK-2.)
Miloslav Guren ?
Pál Zoltán (Dunarea Galati, ROM)
Németh Péter (DAB, próbajáték)

UTE mez

UTE:

Maradt:
Pleszkán József
Ales Sila (SLO)
Szabó Gergely

Garbacz Ádám
Hodos Detre
Kiss Dániel
Victor Axelsson Lindgren (SWE)
Pichler Ádám
Sommer Tamás
Zalavári Bence

Csányi Karol
Dömötör Róbert
Egyed Márk
Teemu Elomo (FIN)
Feil Arnold
Gágyor Péter
Jozef Mihálik (SVK)
Szűcs István
Turbucz Martin
Virág Tamás

Szilassy Zoltán vezetőedző

Érkezett:
Nemes Benjámin (Fehérvár, EBEL)
Kiss Ákos (FTC)
Hegyi Ádám (FTC)
Gröschl Tamás (Dab.Docler)
Peter Huba (SVK) (Érsekújvár)
Dósa Krisztián (Miskolc)
Kiss Zsolt (HK Trnava U20, próbajáték)

Távozott:
Jussi Tapio (FIN) (Nowy Targ, POL-1.)
Ágoston Olivér (FTC)
Maklári Erik (visszavonult)
Hegyi Ádám Zoltán (Fehérvár, MOL Liga)
Fekti Ádám (FTC)
Miroslav Durák (SVK) (HK 36 Skalica, SVK-1.)
David Coleman (USA)
Tóth, Gergő (Fehérvár, kölcsönből vissza)
Ványi Gergő (visszavonult)
Virág Csaba (visszavonult)
Reiter Richárd (Fehérvár)

DHK mez

Debreceni HK:

Maradt:
Berta Ákos
Ladányi Balázs
Vaszjunyin Artyom
Wéber Zsolt
Hári Norbert
Szavva Borogyin (RUS)
Dancsfalvi Norbert
Csíki Zoltán
Artur Kuriljuk (RUS)
Balázs Zsombor
Barabás László
Tanka Lőrinc
Könczei Áron
Danyil Kaszkov (RUS)

Érkezett:
Hetényi Péter (Fehérvár)
Martin Saluga (SVK) (Brassó)
Kovács Bronson (Hobart College, NCAA III)
Izsák Róbert (Univ. of Saskatchewan, CIS)
Dmitrij Romanov vezetőedző (RUS) (Belije Tigri Orenburg, MHL, RUS)

Érkezhet (a klub még nem erősítette meg leigazolását):
Vay Ádám (El Paso Rhinos, WSHL)
Kasper Emanuelsson (SWE) (Amarillo Bulls, NAHL)
Godó Dániel (Miskolc)
Vlagyimir Guscsin (RUS) (Szahalinszkije Akuli, MHL)
Makszim Ivanov (RUS) (Reaktor Nyizsnyekamszk, MHL)
Mihail Usztyancev (RUS) (Arisztan Temitrau, KAZ)
Vlagyiszlav Trosin (RUS) (HK Lida, BLR)

Távozott:
Okos Csanád (HSC)
Jevgenyij Muhin vezetőedző (Avangard Omszk, KHL)
Sijka Dusan (DAB)
Tőke Zoltán (Brassó)
Alekszej Voronov (RUS) (Michalovce, SVK-2.)
Vitalij Szicsov (RUS) (Bejbarisz, KAZ-1.)
Horváth Dávid (MAC, próbajáték)
Odnoga Mátyás (DAB, próbajáték)

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvár AV19:

Maradt:
Frank Banham
Andrew Sarauer
Kevin Wehrs (USA)
Hetényi Zoltán
Rajna Miklós
Varga Arnold
Kovács Csaba
Kocsis Ferenc
Reiter Attila
Sárpátki Tamás
Vincze Péter
Benk András
Kóger Dániel
Szirányi Bence
Bartalis István
Orbán Attila
Sikorcin Ladislav

Arany Máté (Fehérvár U20)
Balogh Bence (Fehérvár U20)
Hamvai Szilárd (Fehérvár U20)
Korbuly Gergely (Fehérvár U20)
Lengyel Levente (Fehérvár U20)
Mazzag Dániel (Fehérvár U20)
Pados László (Fehérvár U20)
Pillók Martin (Fehérvár U20)
Reisz Áron (Fehérvár U20)
Szabó Dániel (Fehérvár U20)
Szabó Krisztián (Fehérvár U20)
Szaller Márk (Fehérvár U20)
Szabó Bence (Fehérvár U18)
Szita Donát (Fehérvár U18)
Vizi Dániel (Fehérvár U18)
Vokla Roland (Fehérvár U20)

Érkezett:
Chris Francis (CAN) (Alaska Aces, ECHL) 3 hónapos próbajáték
Chris Bodo (CAN) (Mercyhurst University, NCAA) MOL Liga-kerethez
Brance Orban (CAN) (Kallinge/Ronneby, SWE-3.) MOL Liga-kerethez
Judd Blackwater (CAN) (Ontario Reign, ECHL)
Hegyi Ádám Zoltán (UTE) MOL Liga-kerethez
Brendan Connolly (CAN) (Alaska Aces, ECHL)
Janis Kalnins (LAT) (Dab.Docler) MOL Liga-kerethez
Nagy Gergő (Kalamazoo Wings, ECHL)
Aaron Brocklehurst (CAN) (ERC Ingolstadt, GER)
Ryan Martinelli (CAN) (Fischtown Pinguins, GER-2.)
Becze Tihamér (Miskolc)
Preston Shupe (CAN) (Strasbourg, FRA-1.) MOL Liga-kerethez
Devon Krogh (CAN) (Greenville, ECHL) MOL Liga-kerethez
Alex Scola (USA) (Heilbronner Falken, DEL2) MOL Liga-kerethez
Tóth Gergő (UTE, kölcsönből vissza) MOL Liga-kerethez
Reiter Richárd (UTE) MOL Liga-kerethez
Mitch Holmberg (CAN) (Elmira Jackals, ECHL) MOL Liga-kerethez

Távozott:
Christian Engstrand (SWE) (Blues, FIN-1.)
Michael Boivin (CAN)
Johan Ejdepalm (SWE)
Brandon Marino (USA)
Magosi Bálint (Briancon, FRA-1.)
Nemes Benjámin (UTE)
Tokaji Viktor (MAC)
Erdély Csanád (Sioux Falls Stampede, USHL)
Németh Attila (MAC)
Kornakker Dániel (Long Beach Bombers, WSHL)
Hetényi Péter (Debrecen)

MAC mez

MAC Budapest:

Maradt (U18 és U20):
Arany Gergely
Terbócs István
Felföldi Philipp
Schmál Kristóf
Tóth Richárd
Bödök Bence
Herner Olivér
Jászai Dávid
Stipsicz Bence
Nagy Patrik
Tóth Gergely
Silló Arnold

Érkezett:
Bálizs Bence (Miskolc)
Nagy Krisztián (Miskolc)
Szappanos Dávid (DAB)
Pozsgai Tamás (DAB)
Tokaji Viktor (Fehérvár, EBEL)
Majoross Gergely (vezetőedző, Miskolc)
Németh Attila (Fehérvár)
Roczanov Dezső (Miskolc)
Niko Saarenpaa (FIN) (Hokki, FIN-2.)
Michael Quinn (CAN) (Cincinnati Cyclones, ECHL)
Mestyán István (DAB)
Ian McDonald (CAN) (Briancon, FRA-1.)
Tomás Klempa (SVK) (Piestany, SVK-1.)
Horváth Dávid (Debrecen, próbajáték)
Drew Olson (USA) (Lillehammer, NOR-1.)
Jeff Hayes (CAN) (Carleton Univ., CIS)
Németh Árpád (Debrecen U20)

Távozott:

Cimkék: , , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 1-1ÉLŐ
MOL 18:30 MISFTC INFO
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk