Nagy-Britannia?Magyarország 7-5

Az utolsó harmadban óriásit játszott, 1-5-ről 3 perc alatt felállt a magyar válogatott, kétszer is egy gólra megközelítette ellenfelét, de egyenlíteni nem sikerült. Nem jutottunk a legjobb négy közé az inline-vb-n, így a kiesés elkerüléséért harcolunk a továbbiakban.

A gól nélkül véget ért első harmadban jól tartottuk magunkat, de a rövid szünet után pillanatokon belül két gólt kaptunk, majd egy kis idő múlva még egyet. A 0-3 nem szegte kedvünket, de persze jót sem tett a meccsünknek. Kiss Ákos révén mindazonáltal létfontosságú találatot értünk el még a szünet előtt, bőven látótávolságon belül maradtunk a második 2×12 percre, 1-3-ról folytathattuk.

Ám a pihenő után sem a várva várt magyar góleső következett, hanem a tavaly még az A csoportban vitézkedő britek találtak megint két gólt szinte egy perc alatt. 1-5-tel fordultunk az utolsó negyedbe, és a legvérmesebb magyar inline-szurkolók sem számíthattak arra, hogy innen felállunk, márpedig felálltunk. A negyed felénél három perc alatt három gólt lőttünk a brit kapuba. Galló Vilmos két és Rafaj Attila egy találatával 5-4-re felzárkóztunk, és a bénult britekkel szemben támadásban maradtunk. Azonban két perccel a vége előtt nagyon kinyíltunk, és egy korongvesztés utáni kontra megpecsételte sorsunkat. Gondoltunk, hibásan. Merthogy a középkezdés után egyből szépíteni tudtunk ismét, Bartalis Balázs, a meccs legjobbjának választott Galló Vilmos és Sándor Szilárd talán a meccs legszebb gólját hozta össze. 6-5 után még volt bő egy percünk, azonban a britek ekkor már eldugták a korongot, ráadásul a végén még egyet lőttek Budai Krisztián kapujába, így 7-5 lett a vége.

Dicséretesen küzdött a magyar válogatott, de a vége így is kudarc lett ? ráadásul egymás után harmadszor kaptunk ki ?, nem jutottunk a legjobb négy közé. Ez azt jelenti, hogy a következő napokban a kiesés ellen kell küzdenünk, ebben a harcban eddig egy riválisunk ismert, az ausztrálok által három góllal megvert Ausztria. A negyeddöntő eredményeit itt követhetik figyelemmel.