Ausztrália–Magyarország 7-2

Vezettünk, az utolsó harmadig volt esélyünk, de a meccs végét nagyon elrontottuk az inline-vb második napján.

A két félidő első 12 percében nem született gól, de a maradék két negyedet egyaránt elvesztettük. Kiss Ákos révén a 17. percben vezetést szereztünk, de az ausztrálok öt góllal válaszoltak erre. Még a félidőig 3-1-re változtatták az eredményt, pedig lett volna esélyünk sokkal jobban kijönni ebből az időszakból. A második félidő elején nem találtunk a kapuba, igaz, ők sem, így nyitott volt a meccs az utolsó periódusra, de ekkor csak 1-2 percig voltunk partiban, ellenfelünk jobban bírta erővel és koncentrációval, és sorra lőtte a gólokat, ezen az estén Budai Krisztián sem tudott megmenteni minket. 5-1 után Lencsés Tamás egy szép átlövéssel szépített, a vége 7-2 lett Ausztrália javára.

Csoportunkban délután Horvátország 7-0-ra kiütötte Argentínát, a másik ágon pedig a britek az osztrákokat, a lettek a bolgárokat verték. Így állnak most a csoportok.