Oroszország?USA 4-0

A fiatal amerikai válogatott az első orosz gólig nyílttá tette az elődöntőt. Dicséretesen küzdöttek Krugék, sokkal jobban ellenálltak, mint az várható volt, de a jobb csapat jutott a döntőbe. Álomdöntő következik: Kanada?Oroszország.

Ovecskin Tyihonovval és Plotnyikovval került egy csatársorba. A kezdeti puhatolózás után Oroszország vált kezdeményezőbbé, az első 5 percben 6-szor kellett védenie Hellebuycknek. A harmad közepe táján az amerikaiak támadtak többet. A 12. percben látványosan hat orosz játékos volt a jégen, olyannyira, hogy mindannyian a kapujuk 15 méteres körzetében tartózkodtak. Az Egyesült Államok felállt 5 a 4 ellen, de Bobrovszkij vezetésével kibekkelte a címvédő az emberhátrányt. A kiegészülés után kiegyenlített játék folyt, Ovecskin első komolyabb lövése a 16. percben jött el, de próbálkozását védte Hellebuyck. Néhány perccel később Murphy botja eltalálta Hendricks arcát, akinek az ajka vérzett. 19 másodperccel a játékrész vége előtt újra emberelőnybe került az USA, miután egy palánk melletti csatában Malkin szabálytalankodott Eichellel szemben.

A második harmad több mint másfél percnyi amerikai előnnyel indult, de pontatlanul játszottak, kimaradt a lehetőség. Malkin visszatérése után az USA majdnem megszerezte a vezetést, Moses belepiszkált egy lövésbe, de Bobrovszkij védett. Az első percek óvatosabb játéka után az oroszok kezükbe vették az irányítást, a 28. perc végén Kovalcsuk közelről az amerikai kapusba lőtte a korongot, majd egy perccel később újra Hellebuych nyerte kettejük csatáját. Az orosz nyomás emberelőnyhöz vezetett, Krug sisakvesztve bottal akasztotta Tyihonvot. Oroszország felállt 5 a 4 ellen, össztűz alá vonta az amerikai kaput, de a tengerentúliak hősiesen védekeztek. A kiegészülés után az amerikaiak megnyomtak egy cserét, Bobrovszkij több ízben is bravúrral őrizte meg kapuját a góltól, a legnagyobb védését a korcsolyájával mutatta be. A harmad utolsó perceiben az USA lőtt többet kapura, de az orosz kapus mindent védett. A 39. percben Hendricks hathatós közreműködésével leesett Bobrovszkij fejvédője, ezért a játékvezetők elsőre kihozták az orosz harmadból a bulit, aztán viszont úgy döntöttek, mégiscsak benn legyen. Az utolsó percben Moses rávágott Sipacsov kezére, majd tilos felszabadítás következett, Malkin jött a sérült játékos helyére, a játékvezetők viszont csak hosszas perlekedés után engedték őt a pályán maradni.

A záró húsz perc elején Oroszország birtokolta többet a korongot, szépen járatta azt, viszont nem jutott el komolyabb kapura lövésig, ellenben az Egyesült Államok több veszélyes ellentámadást is vezetett. A 45. percben Larkin teljesen feleslegesen szabálytalankodott a támadó harmadban, az oroszok emberelőnybe kerültek, ám a címvédő nagyon pontatlanul játszott. A kiegészülés után jobbá vált az oroszok játéka. A 48. percben Larkin bombáját védte Bobrovszkij, a kontratámadás során pedig Mozjakin nem sokkal a támadó harmadba beérése után lőtt, Moore bottal akart blokkolni, de a korong felvágódott és az amerikai kapuban kötött ki (1-0). Oroszország vérszemet kapott, az USA megzavarodott. Három perccel az első gól után a saját harmadában Faulk elütött a korong felett, Ovecskin lecsapott rá, majd bevágta a pakkot Hellebuyck kapujába (2-0). Egy percen belül emberelőnybe kerültek az oroszok, Nelson a palánkra dobta a korongot, hogy kikerülje ellenfelét, ami szabályokba ütközik. Az emberelőnyt elszórakozták, de az 56. percben Sipacsov Kuljomin kipattanója után belőtte a harmadik találatot (3-0). 4 perccel a vége előtt az USA lehozta Hellebuyckot, de időszakosan kénytelen volt visszatérni. A végjátékban Znarok időt kért, az 59. perc közepén pedig Malkin és Ovecskin udvariasan eldöntötték egymás között, ki találjon be az üres kapuba, végül előbbi vállalta. Oroszország 4-0-ra nyert, így a legutóbbi négy vb-t tekintve harmadik alkalommal jutott be a döntőbe.