

Nem lesz védett csapat a 2016-os vb-n
Franciaország és Németország is kieshet az oroszországi világbajnokságon, Magyarországnak elég a 7. helyen végeznie a bennmaradáshoz. Megkaptuk a választ kérdéseinkre.
Kedden tévesen tájékoztattuk olvasóinkat és rosszul elemeztük a helyzetet a csoportbeosztással és a kieséssel kapcsolatban, elnézést kérünk ezért. A valóság az, hogy nem lesz két védett csapat a 2016-os vb-n. Az IIHF rendelkezése szerint kettős rendezés esetén csak az egyiknek kell A csoportosnak maradnia, a másik kieshet. Ez azt jelenti, hogy akár a németek, akár a franciák végeznek csoportunk utolsó helyén, a divízió 1/A csoportban folytatják. Így bármilyen furcsa, 2017-ben lehet vb franciák nélkül Párizsban, vagy németek nélkül Kölnben.
Kötöttek egy szerződést korábban arra a helyzetre, ha két csoportban lettek volna és mindketten az utolsó helyen végeznek. Ebben a minimális eséllyel bíró esetben Németország maradt volna bent. De ez most már nem is érdekes, mivel egy csoportba kerültek ? Szlovákia, Fehéroroszország és Magyarország mellé, a három nagy csapat kiléte még nem dőlt el ?, eldőlt, hogy aki az utolsó helyen végez, kiesik, tehát ha a két rendező közül az egyik lesz a 8., akkor nem lehet ott a hazai világbajnokságán. Mindenesetre pikáns helyzet lenne. És ezért legtöbbet Magyarország tehet majd.
A csoportbeosztást tehát nem érinti a házigazda védettsége, a helyszínválasztásba szólhat bele, hogy az oroszok melyik várost választják maguknak.
További cikkek
- Huszonkilenc fős keretet hirdettek Pat Cortináék
- Belgium nyerte a női divízió 2/B-s vb-t
- Ausztrália veretlenül jutott a divízió 2/B-be
- Bolzanóban szerepel a férfiválogatott
- Ausztrália feljutott a divízió 1/B-be
- Huszonhat játékos bizonyíthat a Tüskecsarnokban
- Már a meccsjegyek is kaphatók a tamperei vb-re
- Nyilvánossá vált a 2023-as női A csoportos vb programja
- A 4. helyen zárt a női U18-as válogatott