USA?Szlovákia 5-4

A szlovákok háromgólos hátrányból fordítottak az amerikaiak ellen, ám végül hosszabbításban vereséget szenvedtek. Az Egyesült Államok megnyerte az ostravai csoportot, csütörtökön Svájccal csap össze a negyeddöntőben.

A 3. percben 14 lövése után 21 rávágott Laco kezére, majd 23 korcsolyával befékezte, de nem adták meg. Másodperccel később Moore kék vonalas lövésébe Ben Smith beleért közvetlenül a szlovák kapus előtt, aki így tehetetlen volt (1-0). Egy perc múlva Gáborík büntetése nyomán az USA emberelőnybe került, amit Jones bombagóljával kihasznált (2-0). A második amerikai gól után Laco lekorcsolyázott, a helyét Julius Hudácek vette át a szlovák kapuban. A 17. percben Kopecky szépíthetett volna, de Hellebuyck mamutjába lőtte közelről a korongot.

A második harmad 27. másodpercében Meszáros hiába állt Lee mögött, Faulk lövésébe az amerikai csatár zavartalanul beleért, amivel megtévesztette Hudáceket (3-0). A 26. percben elcserélte magát az USA, Szlovákia emberelőnybe került, ahol felállt 5 a 4 ellen, Dravecky lőtt, Gáborík pedig úgy piszkált bele, hogy Hellebuyck tehetetlen legyen (3-1). A 31. percben Gáborík elkorcsolyázott a kapu mögött, Jánosíknak passzolt, aki lőtt, Brock Nelson belekapott a korongba, ami átperdült a kapusa fölött, be a kapuba (3-2). Szlovákia vérszemet kapott, emberelőnybe került volna, ám a késleltetett kiállítás során Bartovic is szabálytalankodott, így 4 a 4 ellen folyt a játék 2 percig. A 37. percben Daloga lövésre szánta el magát, a korong elakadt egy amerikai védőben, a szabadon lévő pakkra Dravecky lecsapott, belőtte, egyenlített (3-3). Még a játékrész vége előtt fordított Szlovákia, Granák indította Bartovicot, aki kiugrott, megfektette Hellebuyckot, majd bevágta (3-4). 46 másodpercen belül válaszolt az Egyesült Államok, Redmond lőtt, Laco elől takarták a kilátást (4-4).

A 44. percben elszabadultak az indulatok, több párban is összeverekedtek játékosok. Előbb Krug és Libor Hudácek mérte össze az erejét, majd Moore kiprovokált egy csatát Viedenskyvel. Mégis amerikai emberelőny következett, de északi szomszédunk kivédekezte az emberhátrányt. A harmad közepén Nelson bottal akasztotta Pánikot, majd rálőtte a korongot ellenfelére, ezt a szlovák csatár megtorolta, mindkét játékos kétperces büntetést kapott. Az 54. percben az Egyesült Államok időt kért. A rendes játékidő végén mindkét csapat hajtott a győztes gólért, denem született döntés a 60 perc alatt.

A hosszabbítás utolsó percében Eichel lőtt, Faulk takarta a kilátást a szlovák kapus előtt, a korong pedig bejutott a kapuba. Az Egyesült Államok 5-4-re nyert, ezzel eldőlt, megnyerte a B csoportot, ellenfele Svájc lesz a negyeddöntőben.