Svédország–Franciaország 4-2

   

A franciák két harmadon át tartották a lépést a svédekkel, végül két egyéni villanás döntött. Az A csoportban eldőltek a negyeddöntőbe jutott csapatok helyezései, Kanada, Svédország, Csehország, Svájc sorrendben végeztek a legjobbak.

A mérkőzés elejétől fogva Svédország akarata érvényesült. A 10. percben Danielsson szólóját bravúrral védte Huet, míg egy perccel később Hlefbom lövését úgyszintén hárította, viszont Josefson értékesítette a kipattanót (1-0). A harmad második felében mindkét csapat kihagyott 1-1 emberelőnyt. Az első húsz percben 18:6-ra nyerte a kapura lövési mutatót Svédország.

A második játékrész 34. másodpercében egyenlített Franciaország, a svéd harmadban Teddy da Costa elhozta a bulit, majd Roussel kék vonalról érkező lövését még védte Enroth, a róla lecsorgó korongot viszont belőtte Fleury (1-1). A 23. percben pedig már vezettek a franciák, egy támadás során Roussel próbálkozását hárította a svéd kapus, a szabadon maradt korongra viszont azonnal lecsapott Fleury és fordított (1-2). A harmad közepén kétszer játszhatott emberelőnyben Svédország, az elsőt Huet vezetésével kibekkelték a franciák, a másodikat viszont 9 másodperc alatt kihasználták a háromkoronások, Lindholm lövésébe Forsberg ért bele korcsolyával, de szabályosan (2-2). A játékrész végét még egy újabb emberelőny adódott a svédeknek, de nem éltek a lehetőséggel.

A záró harmad 52. másodpercében nagyon cseles góllal szerezte meg újra a vezetést Svédország. Több játékosuk elment cserére, hátrapasszolták a korongot Ekman-Larsonnak, ő viszont indította az egyedül álló Forsberget, aki rávezette a korongot Huetre és bevágta a kapujába (3-2). A 44. percben jött az újabb svéd gól, Ekman-Larson kék vonalról megeresztett sikeres lövése után Huet helyét Hardy átvette a francia kapuban (4-2). A hátralévő időben kimaradt 3 svéd és 1 francia emberelőny. Svédország 4-2-re nyert, ezzel eldőlt, a B csoport 2. helyén végzett, Franciaország kedden Lettország ellen vív fontos csatát a bennmaradásért.

Hivatalos honlap
Csapatok

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2015. május 1., 16:15 Kanada–Lettország 6-1
2015. május 1., 16:15 USA–Finnország 5-1
2015. május 1., 20:15 Csehország–Svédország 5-6 b.
2015. május 1., 20:15 Oroszország–Norvégia 6-2
2015. május 2., 12:15 Svájc–Ausztria 3-4 b.
2015. május 2., 12:15 Szlovákia–Dánia 4-3 b.
2015. május 2., 16:15 Franciaország–Németország 1-2
2015. május 2., 16:15 Fehéroroszország–Szlovénia 4-2
2015. május 2., 20:15 Lettország–Csehország 2-4
2015. május 2., 20:15 Norvégia–USA 1-2
2015. május 3., 12:15 Ausztria–Svédország 1-6
2015. május 3., 12:15 Oroszország–Szlovénia 5-3
2015. május 3., 16:15 Kanada–Németország 10-0
2015. május 3., 16:15 Fehéroroszország–Szlovákia 1-2 h.
2015. május 3., 20:15 Franciaország–Svájc 1-3
2015. május 3., 20:15 Dánia–Finnország 0-3
2015. május 4., 16:15 Lettország–Svédország 1-8
2015. május 4., 16:15 Oroszország–USA 2-4
2015. május 4., 20:15 Kanada–Csehország 6-3
2015. május 4., 20:15 Norvégia–Finnország 0-5
2015. május 5., 16:15 Svájc–Németország 1-0
2015. május 5., 16:15 Dánia–Fehéroroszország 1-5
2015. május 5., 20:15 Ausztria–Franciaország 0-2
2015. május 5., 20:15 Szlovákia–Szlovénia 3-1
2015. május 6., 16:15 Svájc–Lettország 1-2 h.
2015. május 6., 16:15 Oroszország–Dánia 5-2
2015. május 6., 20:15 Svédország–Kanada 4-6
2015. május 6., 20:15 Szlovákia–Norvégia 2-3
2015. május 7., 16:15 Csehország–Franciaország 5-1
2015. május 7., 16:15 USA–Fehéroroszország 2-5
2015. május 7., 20:15 Svédország–Németország 4-3
2015. május 7., 20:15 Finnország–Szlovénia 4-0
2015. május 8., 16:15 Csehország–Ausztria 4-0
2015. május 8., 16:15 Szlovénia–Norvégia 1-3
2015. május 8., 20:15 Németország–Lettország 2-1
2015. május 8., 20:15 USA–Dánia 1-0
2015. május 9., 12:15 Franciaország–Kanada 3-4
2015. május 9., 12:15 Fehéroroszország–Oroszország 0-7
2015. május 9., 16:15 Ausztria–Lettország 1-2 h.
2015. május 9., 16:15 Finnország–Szlovákia 3-0
2015. május 9., 20:15 Svédország–Svájc 2-1 h.
2015. május 9., 20:15 Dánia–Norvégia 4-1
2015. május 10., 16:15 Németország–Csehország 2-4
2015. május 10., 16:15 Szlovénia–USA  1-3
2015. május 10., 20:15 Svájc–Kanada 2-7
2015. május 10., 20:15 Szlovákia–Oroszország 2-3 h.
2015. május 11., 16:15 Németország–Ausztria 2-3 b.
2015. május 11., 16:15 Finnország–Fehéroroszország 3-2 b.
2015. május 11., 20:15 Svédország–Franciaország 4-2
2015. május 11., 20:15 Szlovénia–Dánia
2015. május 12., 12:15 Kanada–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 12., 12:15 Norvégia–Fehéroroszország
2015. május 12., 16:15 Lettország–Franciaország
2015. május 12., 16:15 USA–Szlovákia Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Csehország–Svájc Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Finnország–Oroszország Sport 2 (élő)
2015. május 14., 15:15 negyeddöntő
2015. május 14., 16:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 19:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 20:15 negyeddöntő
2015. május 16., 15:15 elődöntő Sport 2 (élő)
2015. május 16., 19:15 elődöntő Sport 1 (felv.)
2015. május 17., 16:15 bronzmérkőzés Sport 1 (élő)
2015. május 17., 20:45 döntő Sport 1 (élő)

További lehetséges közvetítések:

CT Sport (CZE)
Jednotka/Dvojka (SVK)
ORF Sport +
onhockey.tv
sportlemon.tv

A vb összes hivatalos tv-adója a világon

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 23., csütörtök
U18 16:40 KMHPEF 3-5VÉGE
március 24., péntek
ROM 17:30 BRASCC 5-4VÉGE
U16 19:40 MACAVS 1-4VÉGE
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
NHL 04:30 LAKNYR 
    • SPÍLER TV
U16 18:00 AVSMAC 
NHL 23:00 NJDDAL 
    • SPÍLER TV
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 
március 28., kedd
U16*   MACAVS 
U18 18:40 SCCUTE 
március 29., szerda
U16*   AVSMAC 
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk