Svájc a legjobb nyolcba juthat

Ehhez még csak le sem kell győznie Kanadát, elég ha Németország kikap a csehektől. Szlovéniának viszont mindenképpen pontot kell szereznie az USA-val szemben, különben két nappal a csoportkör vége előtt már újra B csoportos lehet.

A nap első meccsén a házigazdák fogadják a németeket. Csehország egyelőre harmadik a csoportjában, Kanadától és a svédektől kikapott, viszont az alacsonyabban rangsorolt ellenfeleket nagyon simán verte, Lettországot 4-2-re, Franciaországot 5-1-re, Ausztriát 4-0-ra. Pat Cortina csapata a nyitónapon legyőzte a franciákat, pénteken pedig a letteket, így már nem fenyegeti a kiesés veszélye. A válogatott szempontjából egyetlen cél maradt, minél közelebb kerülni az első négyhez. Ezzel együtt a csehek számítanak az egyértelmű esélyesnek.

Ostravában Szlovénia találkozik az USA válogatottjával. Szlovénia bentmaradásához nélkülözhetetlen, hogy legalább pontot szerezzen az amerikaiaktól. A képlet roppant egyszerű: ha egy pontot szerez, akkor rendes játékidőben kell legyőznie Dániát az utolsó meccsen, ha kettőt, akkor elég egy hosszabbításos vagy büntetőkkel elért győzelem, ha hármat, akkor elég egy rendes játékidős döntetlen is. Ez azonban nem lesz egyszerű, még akkor sem, ha a kezdeti briliáns játék azóta már alábbhagyott az USA teljesítményében, Norvégia és Dánia ellen is megszenvedtek, előbbit 2-1-re, utóbbit 1-0-ra győzték le. Kopitaréknak azonban nem maradt más választásuk, kíváncsian várjuk, mit hoz ki ez a helyzet belőlük.

Este Prágában Svájc játszik Kanadával. Lehetetlen bármit is megjósolni, hiszen Kanada kis híján ráfizetett arra, hogy szombaton félvállról vette a franciákat, míg Svájc pontot rabolt Svédországtól. Ha mindkét csapat ugyanazt mutatja, mint szombaton, akár szoros eredmény is születhet. Svájc fél lábbal már a nyolc között tudhatja magát, ha a csehek legyőzik Németországot, akkor már pontot sem kell szerezniük a hátralévő két meccsen Kanada és Csehország ellen. Így lényegében tét nélkül játszhatnak Kanada ellen, ami mindenképpen plusz töltetet adhat Hollensteinéknek, nagy kérdés, hogy a szombati pontszerzés mennyit vett ki belőlük.

A B csoportban a szlovákok rángathatják meg az oroszok bajszát. Danóék szombaton két harmadig jól tartották magukat a finnekkel szemben, azonban a végén egy üres kapura kapott góllal 3-0-s vereséget szenvedtek. Eközben az oroszok játszi könnyedséggel intézték el Fehéroroszországot, a vége 7-0 lett. Ha ugyanezt tudják hozni vasárnap is, akkor a szlovákoknak nem sok esélyük lesz. Márpedig nekik minden pontra égető szükségük van ahhoz, hogy valahogy beérjék a fehéroroszokat, akik egyelőre három ponttal mennek előttük a negyedik helyért folytatott, szlovák szempontból egyre reménytelenebb harcban.