Fehéroroszország–USA 5-2

   

Először nyertek a fehéroroszok Amerika ellen a vb-k történetében. Remek kontratámadásaiknak és Lalande parádés kapusteljesítményének köszönhetően egyszersmind megfosztották veretlenségüktől az amerikaiakat.

Az első harmad zömében dominált az Egyesült Államok, de Lalande állta a rohamokat. A játékrész végére Fehéroroszország magátra talált. A második húsz perc elején is az amerikaik akarata érvényesült, a 32. perctől viszont komoly változás állt be. Liszovec indította Gavrust, a fehérorosz csatár sikeresen fejezte be a kontratámadást (1-0). Két perccel később Szergej Kosztyicin ugratta ki hasonló módon Volkovot, aki góllal zárt szólóját (2-0). Egy percen belül kiállították Kitarovot, Fehéroroszország kivédekezte az emberhátrányt, majd Szergej Kosztyicin korongja megtalálta a büntetőpadról visszatérő játékost, aki újabb európai kontragólt lőtt (3-0). A 38. percben egy saját harmadban eladott fehérorosz korong után Nelson megszerezte az Egyesült Államok szépítőgólját (3-1).

BLRUSA vb

A záró játékrész elején kettős emberelőnybe kerültek a fehéroroszok, felálltak 5 a 3 ellen, az akciót Kaljuzsnij révén sikerrel zárták (4-1). Néhány perccel később kiállították a gólszerzőt bottal akasztásért, az amerikaiak kihasználták az emberelőnyt Krug góljával (4-2). A 49. percben Andrej Kosztyicin kiugratta Kaljuzsnijt, aki a kettős emberelőnyben lőtt gól után kontratámadásból is betalált (5-2). A végén még az USA hajtott az eredmény kozmetikázásáért, nem sikerült. Fehéroroszország 5-2-re nyert, ezzel 4 forduló után vezeti az ostravai csoportot.

Hivatalos honlap
Csapatok

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2015. május 1., 16:15 Kanada–Lettország 6-1
2015. május 1., 16:15 USA–Finnország 5-1
2015. május 1., 20:15 Csehország–Svédország 5-6 b.
2015. május 1., 20:15 Oroszország–Norvégia 6-2
2015. május 2., 12:15 Svájc–Ausztria 3-4 b.
2015. május 2., 12:15 Szlovákia–Dánia 4-3 b.
2015. május 2., 16:15 Franciaország–Németország 1-2
2015. május 2., 16:15 Fehéroroszország–Szlovénia 4-2
2015. május 2., 20:15 Lettország–Csehország 2-4
2015. május 2., 20:15 Norvégia–USA 1-2
2015. május 3., 12:15 Ausztria–Svédország 1-6
2015. május 3., 12:15 Oroszország–Szlovénia 5-3
2015. május 3., 16:15 Kanada–Németország 10-0
2015. május 3., 16:15 Fehéroroszország–Szlovákia 1-2 h.
2015. május 3., 20:15 Franciaország–Svájc 1-3
2015. május 3., 20:15 Dánia–Finnország 0-3
2015. május 4., 16:15 Lettország–Svédország 1-8
2015. május 4., 16:15 Oroszország–USA 2-4
2015. május 4., 20:15 Kanada–Csehország 6-3
2015. május 4., 20:15 Norvégia–Finnország 0-5
2015. május 5., 16:15 Svájc–Németország 1-0
2015. május 5., 16:15 Dánia–Fehéroroszország 1-5
2015. május 5., 20:15 Ausztria–Franciaország 0-2
2015. május 5., 20:15 Szlovákia–Szlovénia 3-1
2015. május 6., 16:15 Svájc–Lettország 1-2 h.
2015. május 6., 16:15 Oroszország–Dánia 5-2
2015. május 6., 20:15 Svédország–Kanada 4-6
2015. május 6., 20:15 Szlovákia–Norvégia 2-3
2015. május 7., 16:15 Csehország–Franciaország 5-1
2015. május 7., 16:15 USA–Fehéroroszország 2-5
2015. május 7., 20:15 Svédország–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 20:15 Finnország–Szlovénia
2015. május 8., 16:15 Csehország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 8., 16:15 Szlovénia–Norvégia
2015. május 8., 20:15 Németország–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 8., 20:15 USA–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 9., 12:15 Franciaország–Kanada Sport 1 (élő)
2015. május 9., 12:15 Fehéroroszország–Oroszország Sport 1 (GER)
2015. május 9., 16:15 Ausztria–Lettország
2015. május 9., 16:15 Finnország–Szlovákia
2015. május 9., 20:15 Svédország–Svájc
2015. május 9., 20:15 Dánia–Norvégia
2015. május 10., 16:15 Németország–Csehország Sport 1 (GER)
2015. május 10., 16:15 Szlovénia–USA
2015. május 10., 20:15 Svájc–Kanada
2015. május 10., 20:15 Szlovákia–Oroszország Sport 2 (felv. 22:45)
2015. május 11., 16:15 Németország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 11., 16:15 Finnország–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Svédország–Franciaország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Szlovénia–Dánia
2015. május 12., 12:15 Kanada–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 12., 12:15 Norvégia–Fehéroroszország
2015. május 12., 16:15 Lettország–Franciaország
2015. május 12., 16:15 USA–Szlovákia Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Csehország–Svájc Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Finnország–Oroszország Sport 2 (élő)
2015. május 14., 15:15 negyeddöntő
2015. május 14., 16:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 19:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 20:15 negyeddöntő
2015. május 16., 15:15 elődöntő Sport 2 (élő)
2015. május 16., 19:15 elődöntő Sport 1 (felv.)
2015. május 17., 16:15 bronzmérkőzés Sport 1 (élő)
2015. május 17., 20:45 döntő Sport 1 (élő)

További lehetséges közvetítések:

CT Sport (CZE)
Jednotka/Dvojka (SVK)
ORF Sport +
onhockey.tv
sportlemon.tv

A vb összes hivatalos tv-adója a világon

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
U20 16:50 KMHMIS 5-1VÉGE
U20 19:30 MACZEG INFO
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk