Oroszország–Szlovénia 5-3

   

A címvédő két korai góllal eldöntötte a mérkőzést, majd a megfelelő mértékű előnye megtartására törekedett.

Szlovénia becsülettel küzdött a Taraszenkóval kiegészült Oroszország ellen. Ez arra volt elég, hogy az első 4 percben ne szülessen gól. Az egyik szlovén lövés után Barulin oldalra ütötte a korongot, Kuljomin levette, indította Kovalcsukot, aki betört a szlovén harmadba és bevágta a pakkot Gracnar mamutjai között (1-0). 36 másodperc múlva jött az újabb orosz gól, egy kapu előtti kavarodás végén Kuljomin közeli lövésénél volt tehetetlen a szlovén kapus (2-0). A két találat után kombinatívabb játékkal próbálkozott a világbajnoki címvédő. A 14. percben emberelőnybe kerültek a szlovének, de sokat elmond a játék képéről, hogy két nagy helyzet is adódott az oroszok előtt emberhátrányban. A harmad végén kiküldték Kovacevicet 2 percre, Oroszország felállt 5 a 4 ellen, tűz alá vették Gracnar kapuját, tartotta magát, de Panarin kapu mögüli passzát Dadonov bevágta (3-0).

A 24. percben Kopitar a bedobókörhöz érkezve lövésre szánta el magát, Barulin pedig belepkézte a próbálkozást (3-1). A mérkőzés felénél az oroszok szétzilálták a szlovén védelmet, Panarin palánk mellőli passzára üresen érkezett középütt Sipacsov, aki zavartalanul bevágta a korongot (4-1). Nagyon közel jártak az oroszok az 5. góljukhoz, ám a 35. percben Ziga Pance megindult egy eladott orosz korong után, lőtt, Barulin pedig újra megajándékozta Szlovéniát, megint belepkézte a korongot (4-2). A harmad hátralévő részében Oroszország felállt 5 az 5 ellen, de csak kapuvasig jutott.

A záró húsz percben visszavettek az oroszok, egy kontratámadás során viszont Dadonov nem messze a kék vonaltól lövésre szánta el magát, laposan szálló korongja pedig kifogott Gracnaron (5-2). Az 55. percben Ziga Jeglic megszerezte a korongot, lekorcsolyázott a kapu mögé, Ticarnak passzolt, aki nem lőtt, hanem az elcsúszott orosz védekezés miatt üresen maradt Sabolicnak passzolt, góllal fejezte be a támadást (5-3). Oroszország 5-3-ra nyert, hozta a kötelező győzelmét.

Hivatalos honlap
Csapatok

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2015. május 1., 16:15 Kanada–Lettország 6-1
2015. május 1., 16:15 USA–Finnország 5-1
2015. május 1., 20:15 Csehország–Svédország 5-6 b.
2015. május 1., 20:15 Oroszország–Norvégia 6-2
2015. május 2., 12:15 Svájc–Ausztria 3-4 b.
2015. május 2., 12:15 Szlovákia–Dánia 4-3 b.
2015. május 2., 16:15 Franciaország–Németország 1-2
2015. május 2., 16:15 Fehéroroszország–Szlovénia 4-2
2015. május 2., 20:15 Lettország–Csehország 2-4
2015. május 2., 20:15 Norvégia–USA 1-2
2015. május 3., 12:15 Ausztria–Svédország
2015. május 3., 12:15 Oroszország–Szlovénia 5-3
2015. május 3., 16:15 Kanada–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 3., 16:15 Fehéroroszország–Szlovákia
2015. május 3., 20:15 Franciaország–Svájc
2015. május 3., 20:15 Dánia–Finnorság
2015. május 4., 16:15 Lettország–Svédország
2015. május 4., 16:15 Oroszország–USA Sport 2 (élő)
2015. május 4., 20:15 Kanada–Csehország Sport 2 (élő)
2015. május 4., 20:15 Norvégia–Finnország
2015. május 5., 16:15 Svájc–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 5., 16:15 Dánia–Fehéroroszország
2015. május 5., 20:15 Ausztria–Franciaország
2015. május 5., 20:15 Szlovákia–Szlovénia Sport 2 (élő)
2015. május 6., 16:15 Svájc–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 6., 16:15 Oroszország–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 6., 20:15 Svédország–Kanada Sport 2 (élő)
2015. május 6., 20:15 Szlovákia–Norvégia
2015. május 7., 16:15 Csehország–Franciaország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 16:15 USA–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 7., 20:15 Svédország–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 20:15 Finnország–Szlovénia
2015. május 8., 16:15 Csehország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 8., 16:15 Szlovénia–Norvégia
2015. május 8., 20:15 Németország–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 8., 20:15 USA–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 9., 12:15 Franciaország–Kanada Sport 1 (élő)
2015. május 9., 12:15 Fehéroroszország–Oroszország Sport 1 (GER)
2015. május 9., 16:15 Ausztria–Lettország
2015. május 9., 16:15 Finnország–Szlovákia
2015. május 9., 20:15 Svédország–Svájc
2015. május 9., 20:15 Dánia–Norvégia
2015. május 10., 16:15 Németország–Csehország Sport 1 (GER)
2015. május 10., 16:15 Szlovénia–USA
2015. május 10., 20:15 Svájc–Kanada
2015. május 10., 20:15 Szlovákia–Oroszország Sport 2 (felv. 22:45)
2015. május 11., 16:15 Németország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 11., 16:15 Finnország–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Svédország–Franciaország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Szlovénia–Dánia
2015. május 12., 12:15 Kanada–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 12., 12:15 Norvégia–Fehéroroszország
2015. május 12., 16:15 Lettország–Franciaország
2015. május 12., 16:15 USA–Szlovákia Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Csehország–Svájc Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Finnország–Oroszország Sport 2 (élő)
2015. május 14., 15:15 negyeddöntő
2015. május 14., 16:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 19:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 20:15 negyeddöntő
2015. május 16., 15:15 elődöntő Sport 2 (élő)
2015. május 16., 19:15 elődöntő Sport 1 (felv.)
2015. május 17., 16:15 bronzmérkőzés Sport 1 (élő)
2015. május 17., 20:45 döntő Sport 1 (élő)

További lehetséges közvetítések:

CT Sport (CZE)
Jednotka/Dvojka (SVK)
ORF Sport +
onhockey.tv
sportlemon.tv

A vb összes hivatalos tv-adója a világon

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk