Oroszország–Norvégia 6-2

   

A világbajnoki címvédő az első harmadot megnyomva magabiztosan verte a norvégokat.

Az első húsz perc egyértelmű orosz fölényt hozott, ugyanis 15:1-re nyerte a címvédő kapura lövési mutatót. Ebből 4 gól született, Sipacsov emberelőnyben, Anyiszimov, Zaripov és Tyihonov pedig teljes létszámban talált be Volden kapujába. A második harmad elején Thoresen kétszer villant, a 25. másodpercben szépített, majd a 27. percben Mathis Olimb kiugrása után remekül érkezett a passzra. A játékrész végére visszaállt a négygólos különbség, előbb Csugyinov, majd Panarin lőtt gólt szép akciókból. A záró húsz perc végén kettős emberelőnybe került Norvégia, hiába. Oroszország 6-2-es győzelemmel kezdte a vb-t.

Hivatalos honlap
Csapatok

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2015. május 1., 16:15 Kanada–Lettország 6-1
2015. május 1., 16:15 USA–Finnország 5-1
2015. május 1., 20:15 Csehország–Svédország Sport 2 (élő)
2015. május 1., 20:15 Oroszország–Norvégia 6-2
2015. május 2., 12:15 Svájc–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 2., 12:15 Szlovákia–Dánia
2015. május 2., 16:15 Franciaország–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 2., 16:15 Fehéroroszország–Szlovénia
2015. május 2., 20:15 Lettország–Csehország Sport 1 (GER)
2015. május 2., 20:15 Norvégia–USA
2015. május 3., 12:15 Ausztria–Svédország
2015. május 3., 12:15 Oroszország–Szlovénia
2015. május 3., 16:15 Kanada–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 3., 16:15 Fehéroroszország–Szlovákia
2015. május 3., 20:15 Franciaország–Svájc
2015. május 3., 20:15 Dánia–Finnorság
2015. május 4., 16:15 Lettország–Svédország
2015. május 4., 16:15 Oroszország–USA Sport 2 (élő)
2015. május 4., 20:15 Kanada–Csehország Sport 2 (élő)
2015. május 4., 20:15 Norvégia–Finnország
2015. május 5., 16:15 Svájc–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 5., 16:15 Dánia–Fehéroroszország
2015. május 5., 20:15 Ausztria–Franciaország
2015. május 5., 20:15 Szlovákia–Szlovénia Sport 2 (élő)
2015. május 6., 16:15 Svájc–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 6., 16:15 Oroszország–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 6., 20:15 Svédország–Kanada Sport 2 (élő)
2015. május 6., 20:15 Szlovákia–Norvégia
2015. május 7., 16:15 Csehország–Franciaország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 16:15 USA–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 7., 20:15 Svédország–Németország Sport 1 (GER)
2015. május 7., 20:15 Finnország–Szlovénia
2015. május 8., 16:15 Csehország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 8., 16:15 Szlovénia–Norvégia
2015. május 8., 20:15 Németország–Lettország Sport 1 (GER)
2015. május 8., 20:15 USA–Dánia Sport 2 (élő)
2015. május 9., 12:15 Franciaország–Kanada Sport 1 (élő)
2015. május 9., 12:15 Fehéroroszország–Oroszország Sport 1 (GER)
2015. május 9., 16:15 Ausztria–Lettország
2015. május 9., 16:15 Finnország–Szlovákia
2015. május 9., 20:15 Svédország–Svájc
2015. május 9., 20:15 Dánia–Norvégia
2015. május 10., 16:15 Németország–Csehország Sport 1 (GER)
2015. május 10., 16:15 Szlovénia–USA
2015. május 10., 20:15 Svájc–Kanada
2015. május 10., 20:15 Szlovákia–Oroszország Sport 2 (felv. 22:45)
2015. május 11., 16:15 Németország–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 11., 16:15 Finnország–Fehéroroszország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Svédország–Franciaország Sport 2 (élő)
2015. május 11., 20:15 Szlovénia–Dánia
2015. május 12., 12:15 Kanada–Ausztria Sport 1 (GER)
2015. május 12., 12:15 Norvégia–Fehéroroszország
2015. május 12., 16:15 Lettország–Franciaország
2015. május 12., 16:15 USA–Szlovákia Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Csehország–Svájc Sport 1 (GER)
2015. május 12., 20:15 Finnország–Oroszország Sport 2 (élő)
2015. május 14., 15:15 negyeddöntő
2015. május 14., 16:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 19:15 negyeddöntő Sport 2 (élő)
2015. május 14., 20:15 negyeddöntő
2015. május 16., 15:15 elődöntő Sport 2 (élő)
2015. május 16., 19:15 elődöntő Sport 1 (felv.)
2015. május 17., 16:15 bronzmérkőzés Sport 1 (élő)
2015. május 17., 20:45 döntő Sport 1 (élő)

További lehetséges közvetítések:

CT Sport (CZE)
Jednotka/Dvojka (SVK)
ORF Sport +
onhockey.tv
sportlemon.tv

A vb összes hivatalos tv-adója a világon

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 1-2ÉLŐ
EL 17:50 VC2MAC INFO
MK 18:00 DABVAS INFO
U18 18:00 SZDDHK INFO
U18 19:00 ZNOUTE 
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk