A svédek csak április 30-án hirdetnek keretet

   

És még az sem a végleges lesz. A lehető legtöbb NHL-essel akarnak felállni a világbajnokságra.

Jelenleg 3 kapus, 7 hátvéd és 14 csatár alkotja a csapatot, akik hétfőn el is utaztak Prágába, ám keretet csak az utolsó lehetséges időpontban, vagyis április 30-án hirdetnek. Ám ez is csak az első szűrő lesz a végleges keret kialakításához, ugyanis csak azt a minimálisan szükséges 17 játékost nevezik majd meg a Csehország elleni első meccsükre, fokozatosan töltik fel a hiányzó helyeket vagy az NHL-ből kieső játékosokkal vagy az alábbi listában szereplőkkel, ahogyan az élet hozza. Par Marts szövetségi kapitány elmondta, azt is fel kell mérni, hogy a tengerentúlon légióskodók milyen pszichés állapotban vannak, mennyire éhesek: “A mostani keretben is minden poszton kiváló játékosokkal rendelkezünk” – fogalmazott.

Mi tagadás, ebben a keretben is 10 játékos található az NHL-ből, 6-6 a KHL-ből és a svéd elitből, 2 pedig a svájci élvonalból.

Kapusok:
Jhonas Enroth (Dallas Stars, NHL)
Anders Nilsson (Ak Barsz, KHL)
Markus Svensson (Skelleftea)

Hátvédek:
Oliver Ekman-Larsson (Arizona, NHL)
Oscar Klefbom (Edmonton, NHL)
John Klingberg (Dallas, NHL)
Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL)
Johan Fransson (Rapperswil-Jona, SUI)
Daniel Rahimi (Linköping)
Jonas Ahnelöv (Modo)

Csatárok:
Jimmie Ericsson (SZKA, KHL)
Loui Eriksson (Boston, NHL)
Jacob Josefson (New Jersey, NHL)
Joakim Lindström (Toronto, NHL)
Anton Lander (Edmonton, NHL)
Oscar Möller (Ak Barsz, KHL)
Elias Lindholm (Carolina, NHL)
Victor Rask (Carolina, NHL)
Simon Hjalmarsson (CSZKA, KHL)
Mattias Sjögren (Linköping)
Joel Lundqvist (Frölunda)
Martin Johansson (Örebro)
Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona, SUI)
Andreas Thuresson (Szeversztal, KHL)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 12., péntek
U20 15:15 MACEHL 5-1VÉGE
U20 15:20 KMMVSV 1-4VÉGE
U20 17:15 AVSRBS 5-2VÉGE
EL 17:30 BRADAB 5-4 BVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 5-3VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-3VÉGE
EXL 18:00 MISMAC 2-3 HVÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 18:40 HKBVC2 6-3VÉGE
EL 18:40 VASTIT 3-8VÉGE
EBEL 19:15 VSVAVS 4-2VÉGE
U20 20:00 UTEHDJ 2-4VÉGE
október 13., szombat
U18 11:20 FTCMIS 2-7VÉGE
U20 12:15 AVSEHL 5-2VÉGE
U20 13:15 KMMRBS 3-0VÉGE
U18 14:00 ETOVAS 3-6VÉGE
U18 14:30 AVSUTE 3-2VÉGE
U20 15:15 UTEVSV 7-4VÉGE
U18 15:30 MACDHK 9-2VÉGE
U20 18:15 ETOHDJ 1-8VÉGE
U18 20:20 OHASCC 0-16VÉGE
október 14., vasárnap
U20 09:45 AVSVSV 5-2VÉGE
U20 10:45 KMMHDJ 1-5VÉGE
U20 13:45 UTEEHL 3-4 BVÉGE
EL 16:00 BRAUTE 3-2 BVÉGE
EXL 16:00 NZÁMAC 3-2VÉGE
EBEL 17:30 G99AVS 4-3 HVÉGE
EL 17:30 SCCDAB 6-4VÉGE
EL 18:00 FTCGYE 5-4VÉGE
EXL 18:00 MISNIT 1-3VÉGE
EL 18:50 VC2DEB 5-8VÉGE
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB INFO
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE INFO
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 
BL 18:00 TAPDIF 
    • SPORT 2
EXL 19:00 MACPOP 
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 
U18 18:30 VASUTE 
U18 18:40 DHKKMH 
U18 19:00 AVSFTC 
október 18., csütörtök
U18   DABETO 
U18   OHAMIS 
KHL 18:30 SBAAMR 
    • SPORT 2
U18 19:10 MACPEF 
Partnerünk