A svédek csak április 30-án hirdetnek keretet

   

És még az sem a végleges lesz. A lehető legtöbb NHL-essel akarnak felállni a világbajnokságra.

Jelenleg 3 kapus, 7 hátvéd és 14 csatár alkotja a csapatot, akik hétfőn el is utaztak Prágába, ám keretet csak az utolsó lehetséges időpontban, vagyis április 30-án hirdetnek. Ám ez is csak az első szűrő lesz a végleges keret kialakításához, ugyanis csak azt a minimálisan szükséges 17 játékost nevezik majd meg a Csehország elleni első meccsükre, fokozatosan töltik fel a hiányzó helyeket vagy az NHL-ből kieső játékosokkal vagy az alábbi listában szereplőkkel, ahogyan az élet hozza. Par Marts szövetségi kapitány elmondta, azt is fel kell mérni, hogy a tengerentúlon légióskodók milyen pszichés állapotban vannak, mennyire éhesek: “A mostani keretben is minden poszton kiváló játékosokkal rendelkezünk” – fogalmazott.

Mi tagadás, ebben a keretben is 10 játékos található az NHL-ből, 6-6 a KHL-ből és a svéd elitből, 2 pedig a svájci élvonalból.

Kapusok:
Jhonas Enroth (Dallas Stars, NHL)
Anders Nilsson (Ak Barsz, KHL)
Markus Svensson (Skelleftea)

Hátvédek:
Oliver Ekman-Larsson (Arizona, NHL)
Oscar Klefbom (Edmonton, NHL)
John Klingberg (Dallas, NHL)
Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL)
Johan Fransson (Rapperswil-Jona, SUI)
Daniel Rahimi (Linköping)
Jonas Ahnelöv (Modo)

Csatárok:
Jimmie Ericsson (SZKA, KHL)
Loui Eriksson (Boston, NHL)
Jacob Josefson (New Jersey, NHL)
Joakim Lindström (Toronto, NHL)
Anton Lander (Edmonton, NHL)
Oscar Möller (Ak Barsz, KHL)
Elias Lindholm (Carolina, NHL)
Victor Rask (Carolina, NHL)
Simon Hjalmarsson (CSZKA, KHL)
Mattias Sjögren (Linköping)
Joel Lundqvist (Frölunda)
Martin Johansson (Örebro)
Nicklas Danielsson (Rapperswil-Jona, SUI)
Andreas Thuresson (Szeversztal, KHL)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 17., vasárnap
U20 14:00 EASDHK 4-2VÉGE
ELF 16:00 BRASCC 5-2VÉGE
EXL 16:00 POPMIS 2-1VÉGE
U20 17:00 UTEAVS 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 MACKOS 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBEL 18:00 HCBAVS 5-2VÉGE
U20 19:10 MACETO 8-3VÉGE
február 18., hétfő
ELA 18:40 VASHKB 3-2VÉGE
ELF 20:00 FTCDEB 3-2VÉGE
    • M4 SPORT
február 19., kedd
U18 15:35 KMHVAS 1-9VÉGE
U20 19:00 MACDHK 4-1VÉGE
február 20., szerda
U20 13:45 UTEDAB 5-2VÉGE
U18 15:30 DHKAVS 3-4 BVÉGE
U18 16:00 MISOKR 4-5 BVÉGE
ELA 17:50 VC2GYE 2-5VÉGE
U18 18:20 KMHETO 2-5VÉGE
ELA 18:40 HKBTIT 3-5VÉGE
ELA 18:40 VASDAB 5-2VÉGE
U18 19:15 UTEFTC 8-0VÉGE
február 21., csütörtök
U18 15:10 DHKVAS 3-1VÉGE
U18 17:25 UTEMIS 3-5VÉGE
ELF 17:30 BRAFTC 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 9-1VÉGE
ELF 19:00 DEBUTE 6-4VÉGE
U20 19:00 DHKKMM 3-5VÉGE
február 22., péntek
ELA 17:50 VC2HKB 
EBEL 18:00 AVSVIC 
    • DIGI SPORT 2
ELA 18:00 DABTIT 
ELF 18:00 UTEDEB 
EXL 18:00 ZVOMAC 
EXL 18:30 MISBBY 
ELA 18:40 VASGYE 
U20 19:00 ETOEAS 
február 23., szombat
U20   VSVAVS 
U18 12:30 KACMAC 
U18 13:30 AVSRBS 
U18 15:15 DABFTC 
EL 17:30 SCCFTC 
U18 17:30 VASVIC 
U18 18:00 MISSPG 
U18 18:15 VSVKMH 
február 24., vasárnap
U20   VSVUTE 
U20 12:05 DHKMAC 
U20 14:15 KMMEAS 
EBEL 16:00 RBSAVS 
EXL 17:00 DTRMIS 
EXL 17:00 MACDTV 
U20 17:30 HDJAVS 
Partnerünk