Kalnins a MOL Ligából megy az A csoportos vb-re

   

A Dab.Docler kapusa jégre léphet a prágai világbajnokságon, szerepel Lettország vb-keretében.

Aleksandrs Belavskis kihirdette Lettország vb-keretét, melyben szerepel Janis Kalnins, a Dab.Dolcer kapusa. Az elmúlt két szezont Dunaújvárosban végigjátszó Kalnins ebben az évben még az előzőt is felülmúlta teljesítményével, a végén pedig a válogatottban is megmutatta, érett a feladatra. Két felkészülési mérkőzésen kapott gól nélkül állt helyt.

Kalnins_DAB-sml

Fotó: Mudra László (dabdocler.hu)

Újra ott van Lettország keretében az egykori fehérvári bekk, a KHL-es csapatkapitányi posztról egy év alatt az SHL-en keresztül az EBEL-ig süllyedő Guntis Galvins is.

A lettek minimális célja a legjobb 10 közé kerülés, de szeretnének negyeddöntőbe jutni.

Kapusok:

Janis Kalnins (Dab.Dolcer, MOL Liga)
Ervīns Mustukovs (Aalborg, DEN)
Edgars Masaļskis (Ambri-Piotta, SUI)

Hátvédek:

Oskars Cibuļskis (Dinamo Riga, KHL)
Kristaps Sotnieks (Dinamo Riga, KHL)
Aleksandrs Jerofejevs (Dinamo Riga, KHL)
Krisjanis Redlihs (Dinamo Riga, KHL)
Renars Demiters (HK Asztana, KAZ)
Maris Jass (Orli Znojmo, EBEL)
Maksims Sirokovs (Red Ice, SUI-2.)
Guntis Galvins (Bolzano, EBEL)

Csatárok:

Martins Cipulis (Dinamo Riga, KHL)
Miks Indrasis (Dinamo Riga, KHL)
Andris Dzerins (Dinamo Riga, KHL)
Kaspars Saulietis (Dinamo Riga, KHL)
Lauris Darzins (Dinamo Riga, KHL)
Miķelis Redlihs (Dinamo Riga, KHL)
Roberts Bukarts (Dinamo Riga, KHL)
Gunars Skvorcovs (Dinamo Riga, KHL)
Rodrigo Abols (Dinamo Riga, KHL)
Koba Jass (Liberec, CZE)
Lauris Bajaruns (Rungsted, DEN)
Janis Sprukts (Fribourg, SUI)
Armands Berzins (Val Pusteria, ITA)
Kaspars Daugavins (Dinamo Moszkva, KHL)
Ņikita Jevpalovs (Armada, QMJHL)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 19., kedd
EL 18:00 DABGYE 5-4 BVÉGE
EXL 18:00 MISZVO 2-3VÉGE
EL 18:30 FTCSCC 7-3VÉGE
EL 18:30 TITBRA 2-5VÉGE
január 21., csütörtök
EL 14:30 FTCVAS 5-3VÉGE
EL 18:00 MACGYE 5-4 HVÉGE
EL 18:00 UTESCC 2-7VÉGE
EL 20:00 DEBBRA 1-2 BVÉGE
január 22., péntek
EXL 18:00 MISDUM 0-4VÉGE
január 23., szombat
EL 17:00 DABVAS 2-7VÉGE
EL 17:30 TITUTE 5-10VÉGE
EL 18:30 DEBSCC 4-3VÉGE
január 24., vasárnap
EXL 17:00 POPMIS 5-3VÉGE
január 25., hétfő
KHL 17:30 JOKAVG 
    • SPORT 2
EL 20:00 DEBFTC 
január 27., szerda
EL 17:30 SCCVAS 
Partnerünk
Archívum