Kalnins a MOL Ligából megy az A csoportos vb-re

   

A Dab.Docler kapusa jégre léphet a prágai világbajnokságon, szerepel Lettország vb-keretében.

Aleksandrs Belavskis kihirdette Lettország vb-keretét, melyben szerepel Janis Kalnins, a Dab.Dolcer kapusa. Az elmúlt két szezont Dunaújvárosban végigjátszó Kalnins ebben az évben még az előzőt is felülmúlta teljesítményével, a végén pedig a válogatottban is megmutatta, érett a feladatra. Két felkészülési mérkőzésen kapott gól nélkül állt helyt.

Kalnins_DAB-sml

Fotó: Mudra László (dabdocler.hu)

Újra ott van Lettország keretében az egykori fehérvári bekk, a KHL-es csapatkapitányi posztról egy év alatt az SHL-en keresztül az EBEL-ig süllyedő Guntis Galvins is.

A lettek minimális célja a legjobb 10 közé kerülés, de szeretnének negyeddöntőbe jutni.

Kapusok:

Janis Kalnins (Dab.Dolcer, MOL Liga)
Ervīns Mustukovs (Aalborg, DEN)
Edgars Masaļskis (Ambri-Piotta, SUI)

Hátvédek:

Oskars Cibuļskis (Dinamo Riga, KHL)
Kristaps Sotnieks (Dinamo Riga, KHL)
Aleksandrs Jerofejevs (Dinamo Riga, KHL)
Krisjanis Redlihs (Dinamo Riga, KHL)
Renars Demiters (HK Asztana, KAZ)
Maris Jass (Orli Znojmo, EBEL)
Maksims Sirokovs (Red Ice, SUI-2.)
Guntis Galvins (Bolzano, EBEL)

Csatárok:

Martins Cipulis (Dinamo Riga, KHL)
Miks Indrasis (Dinamo Riga, KHL)
Andris Dzerins (Dinamo Riga, KHL)
Kaspars Saulietis (Dinamo Riga, KHL)
Lauris Darzins (Dinamo Riga, KHL)
Miķelis Redlihs (Dinamo Riga, KHL)
Roberts Bukarts (Dinamo Riga, KHL)
Gunars Skvorcovs (Dinamo Riga, KHL)
Rodrigo Abols (Dinamo Riga, KHL)
Koba Jass (Liberec, CZE)
Lauris Bajaruns (Rungsted, DEN)
Janis Sprukts (Fribourg, SUI)
Armands Berzins (Val Pusteria, ITA)
Kaspars Daugavins (Dinamo Moszkva, KHL)
Ņikita Jevpalovs (Armada, QMJHL)

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 3-1VÉGE
VB 16:00 HUNKAZ 0-3VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 1-3VÉGE
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 2-4VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 2-3VÉGE
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
április 28., szombat
VB 12:30 KAZPOL 
VB 16:00 SLOITA 
VB 19:30 HUNGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk