Kazahsztán–Olaszország 3-0

Egy tét nélküli mérkőzésen három egyéni villanással nyertek a kazahok és százszázalékos teljesítménnyel jutottak vissza az A csoportba. Az olaszok az 5. helyen végeztek.

A mérkőzés nagyon lassú iramban indult, szinte nem is ütköztek egymással a játékosok, a korong is lassan járt. A 7. percig kellett várni az első gólra a lagymatag tempóban. Hugyakov megszerezte a korongot a saját kék vonalánál, Rimarjevet indította, aki egy lövőcsellel átverte Bernardot, majd belőtte a korongot az üresen maradt kapuba (1-0). A második harmadra sokkal aktívabban jöttek ki az olaszok, az első 6 percben 7-szer lőttek kapura, míg a kazahok egyszer sem. Az aranyérmes első kaput eltalált lövését a játékrész közepén jegyezték fel. A harmad végén Olaszország kihagyott egy emberelőnyt.

A záró harmadra odatették magukat a csapatok. A 45. percben Kazahsztán belőtte a második gólját, az olaszok várták, hogy a harmadukba a jobbszélen betörő Zsajlauov passzoljon, nem tette, hanem bement a kapu elé és belőtte a korongot fonákkal Bernard lábai között (2-0). Az 53. percen Ihnacak gálcsolt egy kazah játékost, majd Felicetti akasztotta a kiguró Voroncovot, így büntetőhöz jutott Kazahsztán, amit a sértett értékesített (3-0). Kazahsztán százszázalékos teljesítménnyel, megérdemelten jutott vissza az A csoportba. Olaszország Made in Italy-terve egyelőre nem jött be, a vb utolsó előtti helyén végzett.