SHL-bajnok a Vaxjö Lakers

 

A narancssárga-kékek megtalálták az egész szezonban megállíthatatlannak tűnő Skelleftea ellenszerét.

Mint arról írtunk, az SHL-döntő első négy mérkőzését rendre az idegenben játszó csapat nyerte. Az ötödik találkozó is vendégsikert hozott, a Vaxjö 4-1-re nyert idegenben. A csütörtöki, hatodik mérkőzésen úgy lépett jégre a Lakers, ha nyer, bajnok. A Skelleftea ellenben mindent megtett, hogy összesítésben egyenlítsen, a 23. percben 2-0-ra vezetett a SAIK. A vaxjőiek azonban hosszabbításra mentették a meccset, ahol a második ráadás 11. percében Tuomas Kiiskinen belőtte a bajnoki címet jelentő gólt. Az 1997-ben alapított Vaxjö Lakers ezzel megszerezte története első SHL-győzelmét.

vaxjö

Első kör
Farjestad (7.)–Brynas (10.) 1-2
3-4 h. 3-2 h. 1-2
Lulea (8.)–Djurgarden (9.) 2-0
1-0 3-1
Negyeddöntők
Skelleftea (1.)–Brynas (10.) 4-0
4-1 4-2 3-2 h. 6-2
Frölunda (2.)–Lulea (8.) 4-3
3-2 1-2 1-3 2-3 3-2 h. 1-0 h. 4-2
Vaxjö (3.)–Örebro (6.) 4-2
2-3 5-2 1-0 h. 3-4 2-0 5-4 h.
Linköping (4.)–HV71 (5.) 4-2
3-2 2-3 2-3 4-2 3-2 4-2
Elődöntők
Skelleftea (1.)–Linköping (4.) 4-1
5-2 7-2 3-2 h. 2-3 3-1
Frölunda (2.)Vaxjö (3.) 2-4
4-1 1-2 h. 2-4 0-4 1-0 1-4
Döntő
Skelleftea (1.)–Vaxjö (3.) 2-4
1-2 3-0 2-4 2-1 1-4 2-3 h.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 13., péntek
EL 17:30 BRAVC2 4-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 2-4VÉGE
EL 18:00 DABFTC 4-2VÉGE
EL 18:00 SCCMAC 5-3VÉGE
EL 18:30 MISTIT 6-4VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 
U20 20:00 UTEPEF 
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk