Japán–Olaszország 3-2

Fordulatos, izgalmas mérkőzésen az utolsó percekben fordította a maga javára az állást Japán válogatottja, a világbajnokság eddigi legnagyobb meglepetését okozva. Ezzel az is eldőlt, hogy a lengyelek szombaton a feljutásért játszhatnak ellenünk.

Az első harmadban nem volt egy súlycsoportban a két csapat, az olaszok végig nyomás alatt tartották Fukufudzsi kapuját, amit kiválóan érzékeltet a 16-3-as kapura lövési arány. A japánok kerülték a fizikai kontaktust ellenfelükkel szemben, ami ízlett az olaszoknak, így egy harmad alatt majdnem másfélszer annyiszor próbálkozhattak gólszerzéssel, mint ellenünk egész meccsen. Nem dőlt el azonban a mérkőzés, mert bár felborult a pálya, csak egyetlen gólt sikerült szerezni. A 21 éves Luca Frigo élete első világbajnoki gólját 26 másodperccel az első szünet előtt lőtte egy szép támadás végén, meg is kapta a korongot ajándékba (0-1). A második játékrészre mindkét csapat egészen más szellemiségben korcsolyázott ki. Az olaszok igyekeztek tartani minimális előnyüket, míg a japánok átvették az irányítást és majdnem akkora mezőnyfölényt sikerült kialakítaniuk, mint az első húsz percben az olaszoknak. A kulcspillanatokban azonban ők is rendre hibázták, illetve az egy-egy elleni párharcokban nem tudták felvenni a versenyt ellenfelükkel. A mezőnyfölény most is a harmad végére érett góllá, 72 másodperccel a második pihenő előtt Usu lövése pattant meg egy védő ütőjén, Andreas Bernard tehetetlen volt (1-1).

A harmadik harmadra ismét felpörgette a tempót Olaszország és át is vette az irányítást. A 48. percben Joachim Ramoser küzdött nagyot a támadóharmadban, végül ugyan Ihnacak lőtt, de a kipattanót a Salzburg MHL-es juniorja verte be (1-2), akinek szintén ez volt élete első felnőtt világbajnoki találata, szapora ütemben fogytak tehát a korongok. Új elem volt az olasz válogatott játékában, hogy a gól után sem álltak le, és bár Japán érezhetően feljebb tudott jönni, maradt az olasz fölény. Japán többnyire kontrákból volt nagyon veszélyes, az egyik ilyen végén a Dániában légióskodó Janadori egyenlített négy perccel a vége előtt (2-2). Ráadásul ezzel még nem volt vége a hidegzuhanynak Olaszország számára, hiszen három perccel a vége előtt az egész meccsen kiemelkedő teljesítményt nyújtó és ellenünk is eredményes Hirano szerzett korongot a félpályánál, amivel egymaga iramodott meg és hihetetlen hidegvérrel gyönyörűen fejezte be a szólót (3-2). Olaszország pánikszerű rohamokba kezdett, az utolsó percre kapusát is lehozta, az eredmény azonban már nem változott, 3-2-re nyert Japán.