Olaszország–Ukrajna 2-1

A vb első olyan meccse, amelyen mindkét csapat pontot szerzett. Nagyon szoros és a második felére élvezetes mérkőzésen a végét jobban bíró olaszok nyertek, megérdemelten. Jó ez nekünk.

Álmos és lassú első harmad után mindkét csapat feljebb kapcsolt. Előbb az olaszok találtak be Ihnacak révén, majd a kazah bajnokcsapattól megérkező Zaharov gyorsan egyenlített. Ezt követően előbb az ukránok, majd a harmadik harmadban a sokkal jobb fizikai állapotban játszó olaszok álltak közelebb a gólhoz, de mindkét kapus jól fogott, így 1-1 állt a táblán 60 perc után.

ITAUKR

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A hosszabbításban nagyon gyorsan eldőlt a bónuszpont sorsa, Insam a 16. másodpercben kapuba juttatta a korongot, a gólt videózás után megadták a játékvezetők, 2-1-re nyert Olaszország.

Az eredmény tökéletes a magyar válogatott számára, az olaszok pontot vesztettek, így újra saját kezünkben van a sorsunk, nem tudnak ellenfeleink kigolyózni minket az utolsó napon. A feljutáshoz elég mindhárom meccsünket megnyerni. Ez a látottak alapján brutálisan nehéz feladat, az olaszok és az ukránok is nagyon jól játszanak, bravúr lenne két nap alatt mindkét riválist legyőzni.