Lengyelország–Olaszország 1-2

Az első nap zárómérkőzésén kiváló iramot, két sokat korcsolyázó és elég jól védekező csapatot láttunk, két komoly riválisunk küzdött egymással. A hangyányival jobb nyert, mert ez igazságos játék.

Egyenlő erők csaptak össze az első harmadban, mégis a minimálisan aktívabb olaszok szereztek vezetést. Ihnacak megnyert egy bulit a vonal előtt, Insam visszajátszotta hozzá, amit kegyetlenül a hosszú felsőbe vágott a 14. percben. A lengyel közönséget végig aktívan tartotta a hangosbeszélő-hangulatfelelős, érdekes volt hallani, hogy sokszor egy percig is énekelt a szpíker a mikrofonba.

ITAPOL 2

A második harmadot gyakorlatilag végigvédekezte az olasz csapat. De mint sok más sportágból is tudjuk, ez számukra nem teher, és romoknak látszó játékból tudják pillanatok alatt felépíteni magukat. Ez történt ezúttal is. Hiába egyenlített Lengyelország, majd amikor a 10 ezer lengyel szurkoló vérszagot érzett, emberhátrányból vezettek egy kiváló kontrát az olaszok, amely végén olyan jól pattant egy gyenge passz Romaser bokájáról a kapusra, majd onnan Anton Bernard elé a pakk, hogy utóbbi újra megszerezte a vezetést.

2-1 után is nagy iramú mérkőzést láttunk, a lengyelek teljesen egyenrangú ellenfelek voltak, de Olaszországnál jobbnak kell lenni, ha egy csapat le akarja győzni, ezt tapasztalatból tudjuk. EZ az eset nem állt fenn ezúttal sem, így eggyel több gólt lőttek az olaszok, nyertek 2-1-re egy izgalmas, jó meccsen.

Újra bebizonyosodott, a magyar csapatnak minden meccsen a legjobbját kell nyújtania a következő négy rivális legyőzéséhez, nagyon jó vb-nek nézünk elébe.