Románia feljutott a divízió 1/B-be

A székely játékosok által vezetett csapat 7 gólt lőtt Spanyolországnak.

Az A csoportos U18-as vb-n az Egyesült Államok átgázolt Szlovákián, 10-et lőtt északi szomszédunknak. A lettek kapusa, Mareks Mitens hiába mutatott be 42 védést a csehek elleni meccsen, csapata 4-1-es vereséget szenvedett. Az oroszok számára nem okozott gondot a németek legyőzése, Anton Kraszotkin 33 védéssel ért el shutoutot. A nap utolsó meccsén a finnek szoros csatában legyűrték a svájciakat.

A csoport, U18, Svájc

Szlovákia?USA 0-10
Lettország?Csehország 1-4
Oroszország?Németország 6-0
Finnország?Svájc 3-1

Románia magabiztosan legyőzte Spanyolországot, Mihály Ede mesterhármast lőtt, így 4 forduló után 12 pontos, miközben mögötte körbeverés alakult ki, a belgák hosszabbításban verték a szerbeket, míg a házigazda izlandiak az ausztrálok ellen nyertek, így 2-2 csapat 6, illetve 5 ponttal áll, Ausztrália 2 pontos.

Divízió 2/A, Reykjavík

Belgium?Szerbia 3-2 h.
Spanyolország?Románia 1-7
Ausztrália?Izland 1-6

Egy osztállyal lejjebb, a divízió 2/B-s vb-n is eldőlt a feljutás kérdése. Kína legyőzte Mexikót, mégpedig úgy, hogy a kapura lövési mutatót 52:20-ra az amerikaiak nyerték. Bulgária 10-5-re verte Izraelt, a 20 éves Ivan Hodulov 5+2 ponttal zárt. Az esti meccsen a házigazda dél-afrikaiak megtették azt a szívességet a kínaiaknak, hogy Uthman Samaadi mesterhármasával nyertek az új-zélandiak ellen, így feljutottak az ázsiaiak.

Divízió 2/B, Fokváros

Kína?Mexikó 5-2
Bulgária?Izrael 10-5
Dél-Afrikai Köztársaság?Új-Zéland 3-1

A szlovéniai divízió 1/B-s U18-as vb-n Ausztria bebiztosította a feljutását, miután magabiztosan verte Litvániát. A japánok legyőzték az ukránokat, ezzel bebiztosították bennmaradásukat. A házigazdák olaszok elleni meccse 15 gólt hozott, a szlovének már 5-0-ra is vezettek, ám az 56. percben már 7-7-et mutatott az eredményjelző. Hiába egyenlítettek az olaszok, a győztes találatot a hazaiak lőtték. Az utolsó fordulóban hatalmas csata várható, ugyanis Olaszország, Ukrajna és Litvánia egyaránt 3-3 pontos, ráadásul utóbbi két csapat egymás ellen játszik.

Divízió 1/B, U18, Maribor

Ausztria?Litvánia 7-2
Japán?Ukrajna 4-1
Szlovénia?Olaszország 8-7

A hollandiai divízió 1/B-s világbajnokságon és a női divízió 1/A-s vb-n pénteken nem rendeztek mérkőzést.