Magyarország?Franciaország 2-5

A magyar ifjúsági válogatott becsülettel helytállt a debreceni vb zárónapján.

A magyar csapat aktívan kezdte a mérkőzést, főleg a francia harmadban folyt a játék az első percekben. Aztán viszont egyre inkább a franciák akarata érvényesült, az 5. percben Bougro talált be egy kijátszott akció során Bors kapujába (0-1). A találkozó első kiállítása a 8. percben jött el, amikor is emberelőnybe kerültünk, Kiss Zsombor és Gáspár is lőhetett, valamint egy kontratámadás során Borsnak kellett védenie. A harmad közepén a franciák támadtak többet, ez eredményre vezetett, a 13. percben Texier talált be a korongjáratás végén (0-2). A játékrész hajrájában emberhátrányban játszott Magyarország, miután Kiss Patrikot büntették durva játékért.

A második húsz perc elejét megnyomta ifjúsági válogatottunk, viszont előbb Szabó Dávid, majd Péter Andor büntetése nyomán emberhátrányra kényszerült a csapat, a második előnyt gyorsan kihasználta Franciaország (0-3). 80 másodperccel később Gleizes próbálkozása jutott túl Borson (0-4). A harmad közepén emberelőnyben játszhattunk, majd 24 másodperc erejéig 5 a 3 ellen támadhattunk, eredménytelenül. A kihasználatlan előnyök után Sarcia ült ki a büntetőpadra, de Bors mindegyik francia próbálkozást védte. A 34. percben megszületett Magyarország szépítő találata, Kiss Patrik vágta be a korongot Papillon kapujába (1-4). 42 másodperccel a játékrész vége előtt Szabó Dávidot kiállították, mégis Kiss Patrik és Nagy Ákos megharcoltak a korongért, utóbbi játékos tovább csökkentette a különbséget (2-4). 39:54-nél kettős emberhátrányba kerültünk, az egyik francia játékos a jégen maradt, Horváth Bálintot kiküldték akadályozásért.

A záró harmadnak így 3 az 5 elleni játékkal vágott neki Magyarország, de kivédekezte a nyomást. A kiegészülés után kontratámadást indítottunk, Vizi lőtt, Papillon bizonytalan volt, de védett. A játék csapkodóvá vált, a felek felváltva veszélyeztették a másik kapuját. A 45. percben emberelőnybe kerültünk, nyomtunk, sikertelenül. A kiegészülés után is folytatódott a nyílt csata, amiből sajnos mi jöttünk ki rosszabbul. Öt perccel a vége előtt Texier lőtt gyönyörű gólt a jobb felső sarokba (2-5). 48 másodperccel később Szabad Kevin fejre irányuló támadásért 5+végleges fegyelmit kapott, a francia játékos támogatással hagyta el a jeget. Magyarország 5-2-es vereséget szenvedett, becsületesen küzdve búcsúzott a divízió 1/A-tól.

A torna legjobb magyar játékosának a csapatkapitányt, Stipsicz Bencét választották.