Magyarország?Fehéroroszország 2-7

A magyar ifjúsági válogatott az első harmadban még tartotta a lépést szerdai ellenfelével szemben, majd a fehéroroszok 40 perc alatt 39-szer lőttek kapura .

A mérkőzés 36. másodpercében emberelőnybe kerültünk, de nem használtuk ki a lehetőséget. Kiegyenlített, nyílt játék folyt a harmad első felében. A 10. percben Vizi Dániel büntetése nyomán emberhátrányra kényszerültünk, amit kivédekeztünk, ám másfél perccel később Kiss Patrik ült ki a büntetőpadra. A második hátrányunkban sem kaptunk gólt, a fehéroroszok viszont lendületbe kerültek, átvették az irányítást. Mégis Magyarország szerzett gólt, egy kontratámadást Szita Donát zárt sikerrel (1-0).

A második játékrészt egy gyors gólváltással kezdték a felek. A 99. másodpercben egy magyar kontra során Szita Donát korongját Garát Zsombor juttatta át Oszipkovon, amivel már 2-0-ra vezettünk. A fehéroroszok egy percen belül szépítettek, Bujnyickij próbálkozott kapumegkerülős góllal, Bors figyelt, Pacenkin viszont belőtte a szabadon lévő pakkot (2-1). Hamar eljött a második vendégtalálat is, Boriszov lövését bravúrral védte a magyar kapus, de Gavrilenko értékesítette a kipattanót (2-2). Az egyenlítés után aktívabban játszott Fehéroroszország, jóval többet birtokolta a korongot. A 27. percben emberhátrányba kerültünk Garát gáncsolása nyomán, majd 33 másodpercnyi kettős emberhátrány következett, miután Szlama Dániel is kiült a büntetőpadra. Az 5 a 3 elleni lehetőséggel éltek a fehéroroszok, megjáratták a korongot, az akciót Szusko fejezte be góllal (2-3). A fennmaradó emberhátrányban Bors Gergely temérdek bravúrral tartotta meccsben Magyarországot. A kiegészülés után mi játszhattunk emberelőnyben, Szabó Dániel kiállításával pedig 10 másodperc erejéig 4 a 4 ellen játszottak a felek, ami elég is volt a fehéroroszoknak hogy elhozzák a bulit és Pacenkin belője a negyedik góljukat (2-4). A 34. percben Boriszov fejre irányuló támadásért 2+10 perces büntetést kapott. A harmad végét megnyomták a vendégek, Szlama kiállításával emberelőnyben töltötték az utolsó 2 percet.

A záró harmadban is agilisen játszott Fehéroroszország. A 44. percben Simotics ült ki a büntetőpadra, 42 másodpercre rá pedig páros büntetést osztottak ki a játékvezetők, majd Vizi Dánielt büntették. A vendégek újra kettős emberelőnyben játszhattak, Simotivcs visszatérése után Szusko kihasználta a még megmaradt szimpla előnyt (2-5). Másfél perccel később Kucir megindult, betört a magyar kapu elé és belőtte a korongot Bors válla fölött a kapuba (2-6). A játékrész közepén Horváth Bálint kiállításával eljött a 10. magyar büntetés, emberhátrányba kerültünk. Az 5 a 4 elleni játékban addig járatták a korongot a fehéroroszok, amíg Pacenkin teljesen üresen nem maradt a kapu előtt (2-7). Az 53. percben emberelőnybe kerültünk, de nem álltunk fel. Három perccel később Szita Donát kőkemény ütközést osztott ki, amit szabálytalannak minősítettek, az emberhátrányt kibekkeltük. Több érdemi esemény nem történt, Magyarország 7-2-es vereséget szenvedett. Legközelebb pénteken, Norvégia ellen lép jégre U18-as válogatottunk.