Olaszország bő vb-keretet hirdetett

 

Világbajnoki ellenfelünk április 2-án kezdi edzőtáborát.

Olaszország április 2. és 15. között Asiagóban edzőtáborozik, ahová kifejezetten bő keret kapott meghívást. Az alapcsapatban 3 kapus, 11 hátvéd és 16 csatár kapott helyet, miközben tartalékként megneveztek 3 kapust, 8-8 védőt és támadót. Az olaszok április 13-án és 14-én Kazahsztánnal játszanak felkészülési meccset, majd 17-én és 18-án Lengyelország felé utazva kétszer összemérik erejüket Csehországgal.

Az a listából egyértelműen látszik, hogy az olaszok jelentős lépést tettek azon az úton, amit az új szövetségi vezetés elhatározott, a hazai nevelésű játékosok évtizedek után újra túlsúlyban lehetnek a világbajnokságon. Minderről majd természetesen a végleges keret ismeretében lehet majd nyilatkozni. Mint ahogy az is érdekes, hogy a megadott névsorban a tartalékok közé soroltak meghatározó alapembereket is. Az olasz szövetség közleménye nem részletezi a helyzetet, de minden bizonnyal ők azok, akik később kapcsolódnak be a közös felkészülésbe.

Olaszország bő vb-kerete:

Kapusok: Thomas Tragust (Egna, 1986), Gianluca Vallini (Appiano, 1993), Alex Caffi (Milano Rossoblu, 1990).

Tartalék kapusok: Daniel Morandell (Sv Caldaro, 1995), Andreas Bernard (SaiPa, FIN, 1987), Marco De Filippo Roia (Louisiana Gator, SPHL, 1990).

Hátvédek: Christian Willeit (Egna, 1987), Armin Hofer (Val Pusteria, 1987), Armin Helfer (Val Pusteria, 1980), Daniel Glira (Val Pusteria, 1994), Hannes Oberdorfer (Bolzano, EBEL, 1989), Roland Hofer (Bolzano, EBEL, 1990), Alexander Egger (Bolzano, EBEL, 1979), Alex Trivellato (Eisbaren Berlin, GER, 1993), Andreas Lutz (Milano Rossoblu, 1986), Luca Zanatta (Red Ice Martigny, SUI-2., 1991), Michael Angelo Zanatta (Red Ice Martigny, SUI-2., 1989).

Tartalék hátvédek: Christian Borgatello (Rittner Buam, 1982), Ivan Tauferer (Rittner Buam, 1995), Ivan Althuber (Val Pusteria, 1994), Stefano Marchetti (Asiago, 1986), Daniel Anthony Sullivan (Asiago, 1987), Enrico Miglioranzi (Asiago, 1991), Alexander Sullmann Pilser (Egna, 1990), Thomas Larkin (Springfield, AHL, 1990).

Csatárok: Joachim Ramoser (Salzburg, MHL, 1995), Jan Pavlu (Salzburg, MHL, 1994), Anton Bernard (Bolzano, EBEL, 1989), Marco Insam (Bolzano, EBEL, 1989), Paul Zanette (Bolzano, EBEL, 1988), Markus Gander (Bolzano, EBEL, 1989), Frank Daniel (Bolzano, EBEL, 1994), Raphael Andergassen (Val Pusteria, 1993), Diego Kostner (Lugano, SUI, 1992), Giovanni Morini (Lugano, SUI, 1995), Paolo Morini (Lugano, SUI, 1995), Nathan Di Casmirro (Valpellice, 1978), Luca Frigo (Valpellice, 1993), Alex Frei (Milano Rossoblu, 1993), Edoardo Caletti (Milano Rossoblu, 1986), Tommaso Migliore (Milano Rossoblu, 1988).

Tartalék csatárok: Luca Ansoldi (Rittner Buam, 1982), Luca Felicetti (Rittner Buam, 1981), Dan Tudin (Rittner Buam, 1978), Simon Kostner (Rittner Buam, 1990), Brian Ihnacak (Valerenga, NOR, 1985), David Borrelli (Asiago, 1981), Jan Waldner (Appiano, 1992), Michael Sullmann Pilser (Egna, 1993).

HUNITA2

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 14., szombat
NVB 16:30 HUNDEN 3-0VÉGE
VB18 19:00 HUNROM 5-0VÉGE
április 15., vasárnap
VB18 19:00 HUNITA 4-0VÉGE
április 16., hétfő
NU16 11:05 HUNCZE 2-4VÉGE
NU16 16:05 HUNFIN 0-2VÉGE
VÁL 18:00 POLUKR 4-2VÉGE
április 17., kedd
NU16 14:20 HUNJPN 1-0VÉGE
VÁL 18:00 POLJPN 5-2VÉGE
VB18 19:00 HUNUKR 3-4VÉGE
NU16 19:20 HUNAUT 0-1 BVÉGE
április 18., szerda
NU16 13:00 HUNNOR 5-2VÉGE
VB18 15:30 HUNJPN 2-3 BVÉGE
VÁL 17:30 HUNUKR 5-4 BVÉGE
    • SPORT 1
április 19., csütörtök
NU16 09:30 HUNGER 0-4VÉGE
április 20., péntek
VB18 15:30 HUNAUT 0-4VÉGE
KHL 18:30 CSZAKB 
    • SPORT 2
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 
VB 16:00 HUNKAZ 
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk