Olaszország bő vb-keretet hirdetett

 

Világbajnoki ellenfelünk április 2-án kezdi edzőtáborát.

Olaszország április 2. és 15. között Asiagóban edzőtáborozik, ahová kifejezetten bő keret kapott meghívást. Az alapcsapatban 3 kapus, 11 hátvéd és 16 csatár kapott helyet, miközben tartalékként megneveztek 3 kapust, 8-8 védőt és támadót. Az olaszok április 13-án és 14-én Kazahsztánnal játszanak felkészülési meccset, majd 17-én és 18-án Lengyelország felé utazva kétszer összemérik erejüket Csehországgal.

Az a listából egyértelműen látszik, hogy az olaszok jelentős lépést tettek azon az úton, amit az új szövetségi vezetés elhatározott, a hazai nevelésű játékosok évtizedek után újra túlsúlyban lehetnek a világbajnokságon. Minderről majd természetesen a végleges keret ismeretében lehet majd nyilatkozni. Mint ahogy az is érdekes, hogy a megadott névsorban a tartalékok közé soroltak meghatározó alapembereket is. Az olasz szövetség közleménye nem részletezi a helyzetet, de minden bizonnyal ők azok, akik később kapcsolódnak be a közös felkészülésbe.

Olaszország bő vb-kerete:

Kapusok: Thomas Tragust (Egna, 1986), Gianluca Vallini (Appiano, 1993), Alex Caffi (Milano Rossoblu, 1990).

Tartalék kapusok: Daniel Morandell (Sv Caldaro, 1995), Andreas Bernard (SaiPa, FIN, 1987), Marco De Filippo Roia (Louisiana Gator, SPHL, 1990).

Hátvédek: Christian Willeit (Egna, 1987), Armin Hofer (Val Pusteria, 1987), Armin Helfer (Val Pusteria, 1980), Daniel Glira (Val Pusteria, 1994), Hannes Oberdorfer (Bolzano, EBEL, 1989), Roland Hofer (Bolzano, EBEL, 1990), Alexander Egger (Bolzano, EBEL, 1979), Alex Trivellato (Eisbaren Berlin, GER, 1993), Andreas Lutz (Milano Rossoblu, 1986), Luca Zanatta (Red Ice Martigny, SUI-2., 1991), Michael Angelo Zanatta (Red Ice Martigny, SUI-2., 1989).

Tartalék hátvédek: Christian Borgatello (Rittner Buam, 1982), Ivan Tauferer (Rittner Buam, 1995), Ivan Althuber (Val Pusteria, 1994), Stefano Marchetti (Asiago, 1986), Daniel Anthony Sullivan (Asiago, 1987), Enrico Miglioranzi (Asiago, 1991), Alexander Sullmann Pilser (Egna, 1990), Thomas Larkin (Springfield, AHL, 1990).

Csatárok: Joachim Ramoser (Salzburg, MHL, 1995), Jan Pavlu (Salzburg, MHL, 1994), Anton Bernard (Bolzano, EBEL, 1989), Marco Insam (Bolzano, EBEL, 1989), Paul Zanette (Bolzano, EBEL, 1988), Markus Gander (Bolzano, EBEL, 1989), Frank Daniel (Bolzano, EBEL, 1994), Raphael Andergassen (Val Pusteria, 1993), Diego Kostner (Lugano, SUI, 1992), Giovanni Morini (Lugano, SUI, 1995), Paolo Morini (Lugano, SUI, 1995), Nathan Di Casmirro (Valpellice, 1978), Luca Frigo (Valpellice, 1993), Alex Frei (Milano Rossoblu, 1993), Edoardo Caletti (Milano Rossoblu, 1986), Tommaso Migliore (Milano Rossoblu, 1988).

Tartalék csatárok: Luca Ansoldi (Rittner Buam, 1982), Luca Felicetti (Rittner Buam, 1981), Dan Tudin (Rittner Buam, 1978), Simon Kostner (Rittner Buam, 1990), Brian Ihnacak (Valerenga, NOR, 1985), David Borrelli (Asiago, 1981), Jan Waldner (Appiano, 1992), Michael Sullmann Pilser (Egna, 1993).

HUNITA2

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SOSKMH 0-8VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0ÉLŐ
U18 20:00 ZNOMAC 
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 
U18 13:30 KACMAC 
U18 14:20 MISOKW 
U18 14:30 RBSAVS 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk