Olaszország bő vb-keretet hirdetett

 

Világbajnoki ellenfelünk április 2-án kezdi edzőtáborát.

Olaszország április 2. és 15. között Asiagóban edzőtáborozik, ahová kifejezetten bő keret kapott meghívást. Az alapcsapatban 3 kapus, 11 hátvéd és 16 csatár kapott helyet, miközben tartalékként megneveztek 3 kapust, 8-8 védőt és támadót. Az olaszok április 13-án és 14-én Kazahsztánnal játszanak felkészülési meccset, majd 17-én és 18-án Lengyelország felé utazva kétszer összemérik erejüket Csehországgal.

Az a listából egyértelműen látszik, hogy az olaszok jelentős lépést tettek azon az úton, amit az új szövetségi vezetés elhatározott, a hazai nevelésű játékosok évtizedek után újra túlsúlyban lehetnek a világbajnokságon. Minderről majd természetesen a végleges keret ismeretében lehet majd nyilatkozni. Mint ahogy az is érdekes, hogy a megadott névsorban a tartalékok közé soroltak meghatározó alapembereket is. Az olasz szövetség közleménye nem részletezi a helyzetet, de minden bizonnyal ők azok, akik később kapcsolódnak be a közös felkészülésbe.

Olaszország bő vb-kerete:

Kapusok: Thomas Tragust (Egna, 1986), Gianluca Vallini (Appiano, 1993), Alex Caffi (Milano Rossoblu, 1990).

Tartalék kapusok: Daniel Morandell (Sv Caldaro, 1995), Andreas Bernard (SaiPa, FIN, 1987), Marco De Filippo Roia (Louisiana Gator, SPHL, 1990).

Hátvédek: Christian Willeit (Egna, 1987), Armin Hofer (Val Pusteria, 1987), Armin Helfer (Val Pusteria, 1980), Daniel Glira (Val Pusteria, 1994), Hannes Oberdorfer (Bolzano, EBEL, 1989), Roland Hofer (Bolzano, EBEL, 1990), Alexander Egger (Bolzano, EBEL, 1979), Alex Trivellato (Eisbaren Berlin, GER, 1993), Andreas Lutz (Milano Rossoblu, 1986), Luca Zanatta (Red Ice Martigny, SUI-2., 1991), Michael Angelo Zanatta (Red Ice Martigny, SUI-2., 1989).

Tartalék hátvédek: Christian Borgatello (Rittner Buam, 1982), Ivan Tauferer (Rittner Buam, 1995), Ivan Althuber (Val Pusteria, 1994), Stefano Marchetti (Asiago, 1986), Daniel Anthony Sullivan (Asiago, 1987), Enrico Miglioranzi (Asiago, 1991), Alexander Sullmann Pilser (Egna, 1990), Thomas Larkin (Springfield, AHL, 1990).

Csatárok: Joachim Ramoser (Salzburg, MHL, 1995), Jan Pavlu (Salzburg, MHL, 1994), Anton Bernard (Bolzano, EBEL, 1989), Marco Insam (Bolzano, EBEL, 1989), Paul Zanette (Bolzano, EBEL, 1988), Markus Gander (Bolzano, EBEL, 1989), Frank Daniel (Bolzano, EBEL, 1994), Raphael Andergassen (Val Pusteria, 1993), Diego Kostner (Lugano, SUI, 1992), Giovanni Morini (Lugano, SUI, 1995), Paolo Morini (Lugano, SUI, 1995), Nathan Di Casmirro (Valpellice, 1978), Luca Frigo (Valpellice, 1993), Alex Frei (Milano Rossoblu, 1993), Edoardo Caletti (Milano Rossoblu, 1986), Tommaso Migliore (Milano Rossoblu, 1988).

Tartalék csatárok: Luca Ansoldi (Rittner Buam, 1982), Luca Felicetti (Rittner Buam, 1981), Dan Tudin (Rittner Buam, 1978), Simon Kostner (Rittner Buam, 1990), Brian Ihnacak (Valerenga, NOR, 1985), David Borrelli (Asiago, 1981), Jan Waldner (Appiano, 1992), Michael Sullmann Pilser (Egna, 1993).

HUNITA2

Fotó: Mudra László (MJSZ)

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 12., péntek
U20 15:15 MACEHL 5-1VÉGE
U20 15:20 KMMVSV 1-4VÉGE
U20 17:15 AVSRBS 5-2VÉGE
EL 17:30 BRADAB 5-4 BVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 5-3VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-3VÉGE
EXL 18:00 MISMAC 2-3 HVÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 18:40 HKBVC2 6-3VÉGE
EL 18:40 VASTIT 3-8VÉGE
EBEL 19:15 VSVAVS 4-2VÉGE
U20 20:00 UTEHDJ 2-4VÉGE
október 13., szombat
U18 11:20 FTCMIS 2-7VÉGE
U20 12:15 AVSEHL 5-2VÉGE
U20 13:15 KMMRBS 3-0VÉGE
U18 14:00 ETOVAS 3-6VÉGE
U18 14:30 AVSUTE 3-2VÉGE
U20 15:15 UTEVSV 7-4VÉGE
U18 15:30 MACDHK 9-2VÉGE
U20 18:15 ETOHDJ 1-8VÉGE
U18 20:20 OHASCC 0-16VÉGE
október 14., vasárnap
U20 09:45 AVSVSV 5-2VÉGE
U20 10:45 KMMHDJ 1-5VÉGE
U20 13:45 UTEEHL 3-4 BVÉGE
EL 16:00 BRAUTE 3-2 BVÉGE
EXL 16:00 NZÁMAC 3-2VÉGE
EBEL 17:30 G99AVS 4-3 HVÉGE
EL 17:30 SCCDAB 6-4VÉGE
EL 18:00 FTCGYE 5-4VÉGE
EXL 18:00 MISNIT 1-3VÉGE
EL 18:50 VC2DEB 5-8VÉGE
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 4-1VÉGE
EXL 19:00 MACPOP 3-2VÉGE
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 
U18 18:30 VASUTE 
U18 18:40 DHKKMH 
U18 19:00 AVSFTC 
október 18., csütörtök
U18   DABETO 
U18   OHAMIS 
KHL 18:30 SBAAMR 
    • SPORT 2
U18 19:10 MACPEF 
Partnerünk