

A hokinál tényleg nincs jobb sport
Állandó a rivalizálás a sportágak között, különösen Észak-Amerikában, ahol az iparág hatalmas összegű pénzeket termel.
Egy észak-amerikai blogger összeszedett pár videót és képet, amely arról tanúskodik, hogy a többiek nem igazán rúghatnak labdába. Objektívnek nehezen nevezhető összeállítás következik, csak hardcore hokifanoknak.
A poszt szerzője nem sokat udvariaskodott, a kontraszt végett ezzel a páros videóval indított. Az első egy a tavalyi NFL-döntő után készült interjú Richard Shermannel, a másodikon a 2010-es Stanley Kupa döntőjének utolsó meccsén a hosszabbításban gólt szerző Patrick Kane nyilatkozik.
Az espn.com elemzése szerint a hoki a második legnehezebb sportág a box után. A csatorna tudományos felmérése szerint, habár egy NHL-játékos átlagban 20%-kal alacsonyabb egy NFL-játékosnál, az ütközések a hokiban mégis 17%-kal keményebbek. Ezen tulajdonképpen nincs is mit csodálkozni, hiszen a méret csak egy összetevő, a sebesség legalább ilyen fontos.
Mindezek mellett a játékosoknak nem csak az újságírókra van idejük, türelmük és intelligenciájuk, hanem a szurkolókra is:
Habár az NBA az USA-ban népszerűbb, mint az NHL, a kosárlabda egy igazi hokiszurkoló szemében szóba sem jöhet, mint versenytárs. Mikor láttunk ilyet egy jégkorongozótól?
Arra azonban van példa, hogy valaki (egészen pontosan Gregory Campbell) törött lábbal is tovább játszik, ha az élet úgy hozza:
És ez még sehol nincs Bergeronhoz képest, aki az NHL-döntőben lyukas tüdővel, törött bordával, bordaköziizom-szakadással és kiugrott vállal játszott.
A hokisok 100 mérföld/óra sebességnél is gyorsabban tudják kapura küldeni a korongot, a játékosok napi rutinjának része, hogy ezekbe a lövésekbe belevetődnek.
A sebesség fontosságáról már volt szó. A hokisok jobban gyorsulnak, mint maguk a gyorskorcsolyázók:
És akkor egy szó az öltözködésről. Az utolsó két felvétel mindegyike egy-egy meccs után készült. Lát valami különbséget?
Mindezt legjobban Brendan Shanahan foglalta össze két mondatban, amikor egyszer azt kérdezték tőle, hogy kemény játék-e a hoki: “Nem tudom, ön szerint? Olyan erősnek kell lennünk, mint egy (amerikai) futballistának, olyan kitartónak, mint egy maratoni futónak, és annyira kell koncentrálnunk, mint egy agysebésznek. Mindezeket egyszerre kell kombinálnunk, miközben nagy sebességgel közlekedünk egy hideg és csúszós felületen, és öt másik srác az ellenfél csapatából mindent megtesz annak érdekében, hogy ebben megakadályozzon. Ó, azt említettem már, hogy mindezen idő alatt mi egy 3 mm vastag korcsolyapengén állunk? Hogy kemény-e a hoki? Nem tudom, ön szerint? Következő kérdés?”