Az Islanders másodjára zárt kapott gól nélkül a Rangersnél

A 14. játékhét statisztikái.

Alekszandr Ovecskin kilencedik szezonjában jutott el 10 emberelőnyös gólig. A ligában mindössze két játékos mondhatja el ugyanezt magáról, Jaromír Jágr és Jarome Iginla. Capitals?Avalanche 2-1

Az Islanders öt győzelemmel és két vereséggel zárta a hétmeccses idegenbeli túráját. A Szigetlakók 42 éves történetük során 44-szer vettek részt minimum öt meccset magába foglaló túrán és most először szereztek öt győzelmet. Rangers?Islanders 0-3

Az Islanders Jaroslav Haláknak köszönhetően története során másodszor tudta lenullázni a Rangerst a Gardenben. Az első még 1975. december 17-én történt, amikor Billy Smith vezetésével ugyanilyen arányban győztek, mint most. Rangers?Islanders 0-3

David Pastrnák a Boston történetének nyolcadik újonca, aki két egymást követő meccsen duplázni tudott, de az elmúlt 63 évben csak a negyedik Andre Savard (1973/74 ), Steve Kasper (1980/81) és Milan Jurcina (2005/06) után. Bruins?Lightning 4-3

Mathieu Perreault a Thrashers/Jets-franchise harmadik játékosa, aki egy meccsen négy gólt szerzett. 2002. január 19-én a Pascal Rheaume a Floriad elleni 6-1-es meccsen, 2005. november 11-én Ilja Kovalcsuk a Tampa elleni 5-1-es találkozón lőtt négyszer a hálóba. Jets?Panthers 8-2

Colin Wilson a Nashville játékosaként harmadszor szerzett négy pontot egy meccsen, ezzel beállította J.P. Dumont, Martin Erat és Steve Sullivan rekordját. Predators?Canucks 5-1

John Klingberg a Dallas történetének harmadik újonc védője, aki egy meccsen két gólt tudott lőni. A két korábbi elsőéves Brad Maxwell (1977/78) és Mike Berger (1987/88) voltak még a North Stars színeiben. Stars?Senators 5-4

A Montreal három emberelőnyös gólt szerzett a záró játékrészben Columbusban, hasonlóra pedig nem volt példa 17, idegenben közel 30 éve a Canadiensél. 1998. március 8-án a Florida ellen hazai jégen, 1985. március 6-án Winnipegben lőttek három emberfóros gólt a montreali játékosok. Jackets?Canadiens 2-3

Devan Dubnyk a második kapus a Minnesota történetében, aki shutouttal mutatkozott be. Az első Dwayne Roloson volt 2001. október 6-án a San José elleni 0-0-s meccsen. Sabres?Wild 0-7

Max Pacioretty betalált az Ottawa kapujába, ezzel egymás után hatodik meccsén is eredményes volt. Ilyen sorozatra piros-fehér-kék szerelésben Denis Savard volt képes, aki 1991 február és március hónapban egymás után kilenc meccsen talált be. Senators?Canadiens 4-1

Kyle Okposo, az Islanders történetének negyedik játékosa, aki a záró harmadban klasszikus triplát tudott ütni. Az elődei Bob Nystrom (1974. január 31.), Mike Bossy (1985. november 27) és Greg Gilbert (1988. február 16.) voltak. Islanders?Penguins 6-3

Derek Stepan és Benoit Pouliot után a dallasi Cody Eakin a harmadik játékos a szezonban, aki ugyanazon a meccsen előnyből és hátrányból is gólt tudott szerezni. Sőt a texasi csapatban utoljára Steve Ott csinált ilyet 2010. március 31-én a San José elleni mérkőzésen. Hawks?Stars 3-6