Plekanec négypontos estéje

A cseh csatár parádéját a keleti listavezető bánta. Az Anaheim elrontotta a Kings ünnepét, tizedik meccsén maradt pont nélkül a Buffalo, Dubnyk jó vétel volt.

A montreali Tomás Plekanec két-két gólt és gólpasszt rakott a közösbe, a Canadiens pedig óriási meccsen verte az Islanders. A cseh csatár húzta Montreal negyven percen keresztül nem tudta leszakítani ellenfelét, 3-2-es előnnyel ment a második pihenőre. A záró harmadban aztán beindult a henger, bő tíz perc alatt hármat lőtt a Habs, a kegyelemdöfést, a hatodik találatot pedig a meccs legjobbja szerezte. Az Islanders két találata csak arra volt elég, hogy lerontsák Tokarski mutatóját.

Alsóházi csatát nyert a Carolina a Senators otthonában. A Hurricanes ugyan hátrányba került a záró harmad elején, de Faulk és Gerbe góljaival fordítani tudtak és ezzel az ötödik vereséget mérték az Ottawára az elmúlt hét meccsen.

Az NHL listavezetője, az elmúlt öt meccsét megnyerő Nashville meglepetésre simán kikapott Detroitban. A Red Wingsben négy játékos is két pontot szerzett, de az igazi prímet Tomás Tatar és Henrik Zetterberg vitte, előbbi egy gólpassz mellett duplázott, a svéd center pedig igazi ritkaságszámba menő csodagólt szerzett.

Az utolsó pillanatokban kapott gólt a Tampa Bay, de büntetők után végül sikerült legyőznie a Coloradót. Az Avs hét másodperccel a befejezés előtt harcolta ki a ráadást, az azonban nem hozott gólt, jöhettek a büntetők, ahol Ryan Callahan találata döntött a Bolts javára.

Büntetők döntöttek Floridában is a Panthers?Oilers meccsen a vendégek javára, akik ezzel tovább őrzik veretlenségüket délkeleten közel 13 éve. A vendégek Matt Hendricks emberhátrányos góljával harcolták ki a ráadást, majd Nail Jakupov büntetőjével a győzelmet. Érdekesség, hogy Jakupov az elmúlt 2,5 évben most lőhetett először büntetőt, állítólag eddig a csapatnál dolgozó analitikusok számolták ki, hogy vele nem érdemes lövetni.

Matt Calvert volt a Jackets nyerőembere Bostonban. Az első harmad gyors gólváltását követően a balszélső az utolsó három percben kétszer is betalált, győzelemhez segítve a Columbust. A Bruins öt győztes meccs után kapott ki ismét.

Zsinórban tizedik meccsét bukta el a Buffalo a rendes játékidőben, a most már kétszámjegyű sorozatot a Flyers duzzasztotta tovább. A Philly a harmadik harmad első felében döntötte el a meccset, 2-2 után VandeVelde és Raffl találat be bő két perc különbséggel. Az All-Star gála szavazását megnyerő Zemgus Girgensons második gólja csak a szépítésre volt elég.

Alex Steen és David Backes két-két pontot termelt, Brian Elliott 27 védéssel shutoutot ért el, ami azt jelenti, hogy a St. Louis viszonylag könnyedén győzött a Toronto ellen. A Leafs tovább nyújtotta negatív sorozatát, közel nyolc éve képtelen nyerni a Blues otthonában.

Az American Airlines Centerben majdnem elszórakozta a Dallas a Washington elleni meccset, de végül begyűjtötte a pontokat. A Stars háromgólos előnyt épített, amit a Caps a harmadik harmad első percére dolgozott le. A hazaiak azonban összekapták magukat, 16 másodperc alatt kettőt ütöttek, amire a fővárosiak csak egy találattal tudtak reagálni.

A Minnesota legyőzte az Arizonát és ezzel két hónap után tudott két egymást követő meccset megnyerni. A siker kulcsa a frissen szerzett kapus, Devan Dubnyk volt, aki a Buffalo lenullázása után a Coyotes elleni meccset is megúszta egy kapott góllal.

A játéknapon mindössze egy mérkőzés volt, amely a hirtelen halálban dőlt el, mégpedig a San José?Calgary találkozó. A Flames kezdett jobban, két gólt szerzett a mérkőzés elején, amire a második harmadban kilenc perc alatt hárommal felelt a Sharks. A második szünetre mégis egállal mentek a csapatok, a Calgary kevesebb mint három percen belül egyenlíteni tudott. A fennmaradó közel fél mérkőzésnyi időben nem született több gól, jöhetett a ráadás, amelynek a 24. másodpercben Sean Monahan gólja vetett véget.

Parádéval kezdődött a Kings?Ducks meccs, a találkozó előtt vonultatták vissza Rob Blake mezét. A Los Angeles nem tudta megfejelni egy győzelemmel az ünnepséget, büntetőlövések után vereséget szenvedett az Anaheimtől. Pedig a hazaiak kétszer is vezettek a derbin, de a vendégek mindkétszer visszajöttek. 65 perc után jöhettek a rávezetések, ahol Jakob Silfverberg egyetlen gólja döntött a Ducks javára.