Svájc büntetőkkel ejtette ki Japánt

A női U18-as világbajnokságok történetében továbbra is csak Kanada és az Egyesült Államok jutott a döntőbe.

Vasárnap az első elődöntőben Kanada Oroszországgal játszott. A 2. percben Kagyirova góljával az oroszok szereztek vezetést, ám végül a majdnem háromszor annyit kapura lövő kanadaiak mindegyik harmadban szereztek 1-1 gólt, így 3-1-re nyertek.

A másik elődöntő sima hazai sikert hozott. A 66-11-es kapura lövési mutató is sokat elmond az USA fölényéről, az amerikaiak végül 5-0-ra nyertek Csehország ellen. A női U18-as vb-k 2008 óta íródó történelmében ezidáig csakis Kanada és az Egyesült Államok játszott döntőt, előbbi négyszer, utóbbi háromszor nyert.

Akárcsak 2014-ben, egy évvel később is Svédország és Finnország játszott az 5. helyért. Budapesten 3-2-es győzelmet arattak a finnek, Buffalóban viszont 3-0-ra nyertek, mégpedig úgy, hogy csak 13-szor találták el a svéd kaput, az ő kapujukban viszont 32 védést mutatott be Keisala.

Eldőlt a bennmaradás kérdése. Svájc pénteken 2-1-re nyert, vasárnap úgy lépett jégre, ha megint győz, megőrzi A csoportos tagságát Japánnal szemben. A mérkőzésen kétszer is vezettek a svájciak, ám a japánok rendre egyenlítettek, második alkalommal ezt kettős emberhátrányban tették. A 10 perces hosszabbítás nem hozott döntést, a büntetőknél pedig egyedül Alina Müller talált be. Svájc 3-2-re diadalmaskodott, így Japán jövőre Magyarországgal együtt a divízió 1-ben szerepel.