Az Egyesült Államok visszavágott Kanadának

Hétfőn Buffalóban kezdetét vette az A csoportos női ifjúsági vb.

A torna majdnem meglepetéssel indult. Svédország kétszer is vezetett Japán ellen, ám az ázsiaiak rendre egyenlítettek. A háromkoronások végül 58 másodperccel a mérkőzés vége előtt megszerezték a vezetést, erre a japánoknak már nem volt válaszuk, így a svédek 3-2-re nyertek.

Oroszország visszavágott Csehországnak a budapesti bronzmeccsen elszenvedett vereségért. Az oroszok az első harmad után 2-0-ra vezettek, a csehek pedig hiába cseréltek kapust 3-0-nál, csak szépíteni tudtak, Oroszország 3-1-es győzelmet aratott.

Az újonc Svájc 2-0-ra nyert a budapesti vb 5. helyezettje, Finnország ellen. A svájciak győztes gólját az az Alina Müller lőtte, aki a szocsi olimpia legfiatalabb játékosa volt, valamint az A csoportot érő találatot szerezte Németország ellen.

Az első nap rangadóján büntetők döntöttek a 2014-es döntősök csatájában. A rendes játékidőben Kanada és az USA 1-1 gólt lőtt, a büntetőknél pedig csak a házigazdák találtak be, így az Egyesült Államok 2-1-re diadalmaskodott.

A budapesti világbajnoksággal ellentétben a 2015-ös tornán már bevezették az olimpián és a felnőtt női top vb-n is alkalmazott lebonyolítást, tehát az A csoportba a legjobb 4, míg a B csoportba az 5.-8.. helyezett csapatok kaptak besorolást. A csoportkör után az A csoport 3. és a B csoport 2. helyezett, valamint az A csoport 4. és a B csoport 1. helyezett csapata vív egymással negyeddöntőt. A B csoport 3. és 4. együttese egymással vív 2 győzelemig tartó párharcot a kiesés elkerüléséért.