Shutoutos győzelmek az U20-as vb-n

Oroszország és az Egyesült Államok is magabiztosan nyert vasárnap.

Az USA nem kímélte Németországot. Az amerikaiak mindegyik harmadban 2-2 gólt lőttek, így 6-0-ra nyertek, Brandon Halverson számára 14 védés kellett a kapott gól nélküli mérkőzéshez. A németek a második mérkőzésükön is gól nélkül maradtak, miután szombaton Kanada 4-0-ra verte.

Oroszország nem adott sok esélyt Svájcnak. A torontói mérkőzés forgatókönyve hasonlóképpen zajlott, mint a montrealié, csak annyi különbséggel, hogy az első húsz percben 3 gólt szereztek az oroszok. A 7-0-s végeredmény annak tükrében kifejezetten érdekes, hogy a kapura lövési mutatót 32-23-ra nyerték a svájciak, tehát Igor Sesztyorkin megdolgozott a shutoutért.

Az összes mérkőzés gól-összefoglalóját megtekinthetik ide kattintva.

Hétfőn Csehország?Dánia, USA?Szlovákia, Svédország?Oroszország és Finnország?Kanada mérkőzést rendeznek.