

Dánia pontot szerzett Oroszországtól
Pénteken megkezdődött az U20-as világbajnokság Kanadában.
A junior vb nyitómérkőzése meglepetést hozott. Dánia az első harmadban 2 emberelőnyös gólt is lőtt Oroszországnak, a grazi edző, Todd Bjorkstrand fia, Oliver Bjorkstrand előbb gólpasszt adott, majd betalált Ilja Szorokin kapujába. Az oroszok Nyikolaj Goldobin góljával szépítettek, Makszim Mamin révén pedig egyenlítettek. Több gólt nem hozott a rendes játékidő és a hosszabbítás, a büntetőknél pedig csak orosz találat született, így 3-2-re nyert Oroszország.
A másik torontói mérkőzésen Svédország és Csehország találkozott. Az első harmad után 2-0-ra vezettek a svédek, aztán viszont a Linköpingben játszó Jakub Vrána két góljával egyenlítettek a csehek. A folytatásban már csak a skandinávok találtak be, így 5-2-re nyertek, a cseh kapuban Vitek Vanecek 27 lövésből kapott 5 gólt.
Az A csoport nyitómeccsén Finnország az Egyesült Államok ellen lépett jégre. A mérkőzés a kapusokról szólt, Ville Husso 36, Thatcher Demko 28 védést mutatott be, 1-1 gólt kaptak 65 perc alatt, így büntetők döntöttek. A szétlövésből az amerikaiak jöttek ki jobban, 2-1-es győzelmet arattak.
A későbbi montreali találkozón Kanada átgázolt Szlovákián. A házigazda 8-0-ra nyert, Robby Fabbri 2+2 ponttal zárt, Zachary Fucale 12 védéssel ért el shutoutot. A szlovák kapuban Denis Godla 23 lövésből 5, David Okolicany pedig 11 lövésből 3 gólt kapott.
Az összes mérkőzés gól-összefoglalóját megtekinthetik ide kattintva.
Szombaton Dánia–Svédország, Szlovákia–Finnország, Csehország–Svájc és Németország–Kanada mérkőzést rendeznek.
További cikkek
- Íme az A csoportos magyar női válogatott vb-kerete
- 1 hónappal későbbre tolták a női világbajnokságot
- Rengeteget kerestek a svájciak az elmaradt vb-n
- Egyedül rendezik a világbajnokságot a lettek
- A csehek megint elkapták az oroszokat
- Az első nyolcban szeretnénk végezni a vébén
- A kanadai válogatott kéthetes karanténba kerül
- Két vírusos hokis a kanadai juniorválogatottban
- Karanténba került a kanadai válogatott két edzője