Kazahsztán–Lengyelország 6-3

   

A kazahok százszázalékos teljesítménnyel zárták a dunaújvárosi világbajnokságot. A dobogón Kazahsztán, Ukrajna és Lengyelország végzett.

A divízió 1/B-s vb zárónapjának első mérkőzésén Kazahsztán úgy lépett jégre, biztosan feljutott, míg Lengyelország számára a második hely volt a tét. A lengyeleknek ehhez nyerniük kellett volna, 40 perc után minden esélyük megvolt még a sikerre, ugyanis a kazahok egy gólnál többel nem tudtak ellépni. A záró harmadban viszont nem született lengyel gól, kazah viszont kettő is, így Kazahsztán 6-3-ra nyert, Nyikita Mihajlisz mesterhármast lőtt.

A rendes játékidőben megszerzett kazah győzelemmel eldőlt az érmek sorsa. Kazahsztán aranyérmet nyert, Ukrajna az esti mérkőzésének kimenetelétől függetlenül ezüstérmes, míg Lengyelország bronzérmes, hiába érné be pontszámban Franciaország a zárómérkőzésen.

LC5A8871_resize

Fotó: Mudra László (MJSZ)

A junior-világbajnokság menetrendje (Dunaújváros):

2014.  december 14., vasárnap:

13.00: Japán–Franciaország 3-2 b.
16.30: Magyarország–Lengyelország 1-0 b.
20.00: Ukrajna–Kazahsztán 1-5

2014.  december 15., hétfő:

13.00: Lengyelország–Ukrajna 1-2
16.30: Magyarország–Franciaország 3-4
20.00: Kazahsztán–Japán 6-3

2014.  december 17., szerda

13.00: Kazahsztán–Franciaország 3-1
16.30: Magyarország–Ukrajna 3-4 b.
20.00: Lengyelország–Japán 5-3

2014.  december 18., csütörtök

13.00: Ukrajna–Japán 3-1
16.30: Magyarország–Kazahsztán 1-3
20.00: Franciaország–Lengyelország 3-4

2014.  december 20., szombat

13.00: Lengyelország–Kazahsztán
16.30: Magyarország–Japán
20.00: Franciaország–Ukrajna

A magyar juniorválogatott vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Arany Gergely 1996 MAC
Kornakker Dániel 1996 Fehérvár
Védők:
Garát Zsombor 1997 Boston Bandits (EHL)
Hruby Gellért 1995 Dab.Docler
Láday Tamás 1996 Spokane Chiefs (WHL)
Stipsicz Bence 1997 MAC
Szaller Márk 1996 Fehérvár
Vokla Roland 1996 Fehérvár
Támadók:
Egyed Márk 1996 UTE
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Galló Vilmos 1996 Linköping (SWE)
Hamvai Szilárd 1995 Fehérvár
Keresztury Erik 1996 Düsseldorf (GER)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Mazzag Dániel 1996 Fehérvár
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Schmál Kristóf 1995 MAC
Szabó Dániel 1995 Fehérvár
Szabó Krisztián 1996 Fehérvár
Terbócs István 1996 MAC
Tóth Richárd 1995 MAC
Vincze Péter 1995 Fehérvár

A magyar U20-as stáb, 2014/15:

Szövetségi edző: Rich Chernomaz.
Edzők: Sille Tamás, Szilassy Zoltán.
Kapusedző: Gary Clark.
Erőnléti edző: Puskás Sándor.
Felszerelésmenedzser: Tornyi Gábor.
Fizioterapeuta: Bagonya Imre.
Csapatvezető: Nagy Attila.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 7-1VÉGE
EL 20:00 TITFTC 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS Ö:7-6 BVÉGE
    • SPORT 2
január 24., szerda
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 18:40 AVSMAC 
U20 19:00 MISDHK 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
január 30., kedd
U20 15:30 PEFKMH 
EL 18:30 TITSCC 
január 31., szerda
DEBL   MRLCFH 
U20   KMHMIS 
U20   PEFUTE 
U20 15:00 DHKOHC 
U18 17:15 ETOKMH 
EL 17:50 VC2BRA 
Partnerünk