Ezredik meccsét játszotta David Legwand

Feltámadt a Buffalo, a Rangers oda-vissza verte a Flyerst.

Góllal és vereséggel ünnepelte 1000. mérkőzését David Lewgand. Az Ottawa centere szerezte meg a vezetést a Tampa otthonában, ám a Bolts a Ryan CallahanAlex Killorn kettősnek köszönhetően megfordította a meccset és négyet rámolt be a Sens kapujába. Mindkét játékos egy-egy góllal és gólpasszal zárta az estét a Sens ellen, amely utolsó öt meccséből a negyediket bukta el.

Zsinórban kilencedik mérkőzését nyerte meg az Islanders kapusa, Jaroslav Halák. A szlovák hálóőr soros áldozata a New Jersey volt, amely ellen 34 alkalommal védett, így csapata 3-1-es győzelemmel zárta a találkozót. Halák mellett Casey Cizikas játszott remekül, aki a gólpassza mellett öt másodperccel a vége előtt egy emberhátrányos góllal biztosította be a győzelmet.

Két nap alatt kétszer verte a Rangers a Flyerst, mindkét alkalommal három góllal. A pénteki Wells Fargóban játszott 3-0 után a Gardenben 5-2-re nyert a Rangers úgy, hogy egymás után négy gólt szerzett. A hazaiaknál négy játékos szerzett két pontot, de mind közül kiemelkedett Derick Brassard, aki két gólt szerzett. A New York-iak egymás után tizedik alkalommal győzték le a Phillyt hazai jégen.

A Sabres se maradt le a Rangers mögött és két nap alatt kétszer verte a Montrealt. A hazai egygólos győzelmet a Bell Centerben egy szétlövéses siker követte, ahol a Buffalo sikeréért a legtöbbet Brian Flynn és Jhonas Enroth tette. A jobbszélső góljával harcolta ki a hosszabbítást a Sabres és ő értékesítette az egyetlen büntetőt a szétlövések során, míg Enroth 41 lövést fogott a mérkőzésen és még ötöt a rávezetések során. A szezon elején lesajnált Buffalo az elmúlt hat meccséből ötödik alkalommal győzött.

Hazai jégen simán hozta a Toronto a Washington elleni meccset, köszönhetően annak, hogy a Capitals mindkét kapusa betlizett a mérkőzésen. A PetersHoltby páros 23 lövésből kapott hat gólt, ami alig jobb mint 70%-os teljesítmény. Kollégájuk, Jonathan Bernier ellenben remek napot fogott ki, 35 lövést hárított, aki mellé Tyler Bozak nőtt fel két gólt szerezve.

A Pittsburgh győzni tudott Carolinában és ezzel 34 pontja van a szezonban, akárcsak a Lightning, Islanders, Canadiens hármasnak. A Pens egymás után három gólt szerzett Raleighben, amit keretebe foglalt a Hurricanes két emberelőnyös találata. A vendégek legjobbja az a Christian Ehrhoff volt, aki nemcsak pályafutása első gólját szerezte a pingvines mezben, de győztes találatnak örülhetett.

Curtis McElhinney 58 percig tartotta életben a Columbus pontszerzési esélyeit Nashville-ben. A Blue Jackets kapusa 40 lövést fogott a mérkőzésen, ám két perccel a vége előtt tehetetlen volt Colin Wilson kísérletével szemben. A Predators az újabb sikerrel az utolsó 11 meccsen a lehetséges 22 pontból 18-at gyűjtött be.

A Blues Minnesotában gyűjtötte a pontokat, ahol ki más, mint Vlagyimir Taraszenko bizonyult nyerőembernek. A 2-2-re végződő rendes játékidőben ő szerezte csapata első gólját, ami már a 14. volt a szezonban, ezzel negyedik a mesterlövészek listáján. A fiatal orosz a szétlövések során is főszereplővé lépett elő, a rávezetések során a harmadik körben győztes büntetőt értékesített.

Egy harmadig és 2-2-ig volt partiban a Dallas a Pepsi Centerben, utána már csak az Avalanche akarata érvényesült a mérkőzésen. A folytatásban a Colorado még háromszor vette be a Stars hálóját, két alkalommal emberelőnyből. Az Avs legjobbja a három gólpasszt kiosztó Tyson Barrie volt.

A tavaszi nyugati főcsoportdöntő óta először találkozott egymással a Kings és a Hawks, a visszavágót a Staples Centerben a vendégek nyerték. A Chicago legjobbja a duplázó és győztes gólt szerző Brad Richards, illetve az őt kétszer is kiszolgáló Kris Versteeg volt. A bajnok az újabb vereséggel apróbb gödörbe került, az utolsó négy meccséből a harmadikat bukta el, a Hawks ellenben szárnyal, 7 meccsen 12 pontot gyűjtött.

Nem lassít a Calgary, amely most a sivatagból hozta el a pontokat meggyőző játékkal. A Flames kapujában Karri Ramö 26 védéssel egymás után második mérkőzésén nem kapott gólt. A finn hálóőr mellett Jirí Hudler parádézott, aki a vendégek mindhárom góljából kivette a részét 1+2 formájában.

Állami rangadót rendeztek Kaliforniában, a San José fogadta az Anaheimet. A Sharks végtelenül könnyedén a duplázó Logan Couture  vezetésével húzott el 5-1-re a 27. percre. A biztos előny tudatában aztán leültek a hazaiak, a Ducks feltámadt és a hárompontos Corey Perry vezetésével minimálisra csökkentette hátrányát. A vendégeknek negyedórájuk maradt az egyenlítő gól megszerezésére, ám a döntetlent jelentő találatot nem sikerült bevinniük, sőt 50 másodperccel a vége előtt Matt Nieto eldöntötte a találkozót a San José javára.