A Columbus kilenc vesztett meccs után győzött

A Blue Jacketsben Johansen négy gólpasszt adott, Hanzal klasszikusan triplázott a Canucks ellen, nem lett meg az Islanders shutout rekordja.

A Columbus kilenc elvesztett mérkőzés után győzni tudott Philadelphiában, így csak beállítani sikerült a negatív csapatcsúcsot, megdönteni nem. A Blue Jacketsben a Ryan Johansen, James WisniewskiNick Foligno  hármas és az emberelőnyös alakulat vitte a prímet, amely négyből három fórt kihasznált. A Columbus minden találatából kivette a részét Johansen, aki négyszer szolgálta ki a társait, a Wisniewski, Foligno duó pedig egyaránt két gólt szerzett.

Cory Schneider lehúzta a rolót Washingtonban, a Devilsnek pedig egyetlen ütött gól is elég volt a győzelemhez. A New Jersey kapusa 30 alkalommal védett és a szezon során először nem kapott gólt. A találkozó egyetlen találata Mike Cammalleri nevéhez fűződik, aki az ötvenedik percben Braden Holtby ritkán látható kapitális hibáját használta ki.

A Pittsburgh kiváló emberhátrányos játékának és a DupuisGreiss duónak köszönhetően hozta el a pontokat az Air Canada Centre-ből. A Penguins mind a hat létszámhátrányos helyzetét kivédekezte, míg Pascal Dupuis két góllal, Thomas Greiss pedig 30 védéssel járult hozzá a sikerhez.

Vasárnap után lépett ismét jégre a Detroit, amely simán hozta az Original Six-rangadót a Chicago ellen, az autóvárosiak háromgólos győzelmet arattak a szeles város csapata ellen. A mérkőzés fordulópontja a második harmad első felében volt, amikor a Red Wings 1-1-es állásnál 70 másodperc alatt kétszer vette be Crawford kapuját. A győzelemmel talán elindulnak felfelé, hiszen az utolsó hat meccsből csak a másodikat nyerték meg.

A nap egyetlen szétlövését a Panthers?Islanders mérkőzés hozta, ahol végül egy fordulatos találkozó után a vendégek örülhettek. A Florida szerezte meg a vezetést a 13. percben, megszakítva ezzel a vendégek 193 perc 48 másodperces kapott gól nélküli sorozatát. A rekordhoz mindössze 5 perc 36 másodperc hiányzott volna, ez azonban nem szegte kedvét a vendégeknek és hárommal válaszoltak a bekapott gólra. A Panthers igen megnyomta a mérkőzés végét, először Brian Campbell szépített, majd két és fél perccel a vége előtt Aaron Ekblad kiharcolta a hosszabbítást. A ráadás nem hozott gólt, így jöhettek a szétlövések, amelyet 2-1 arányban nyerte az Islanders, így megszerezte a pluszpontot.

Martin Hanzal klasszikus mesterhármast ütött, Devan Dubnyk nem kapott gólt, a Coyotes pedig egy sima meccsen hozta el a pontokat a Rogers Arenából. A cseh csatár szerezte csapata első három gólját és úgy triplázott, hogy második és harmadik találata között csak kilenc másodperc telt el. Az Arizona kapujában Dubnyk 35 alkalommal védett és idén először, pályafutása során kilencedik alkalommal védet hibátlanul.