Heti NHL-statisztika, 4. rész

A tengerentúli liga negyedik játékhetének érdekességei.

A Rangers 0-3-ról öt gólt ütve fordított a záró harmadban és győzött Minnesota ellen. Hasonlóra közel hat évtizede nem volt példa a Rangers történetében, 1956. január 4-én a Red Wings vezetett 3-0-ra a Gardenben negyven perc után és szenvedett 5-4-es vereséget. Rangers?Wild 5-4

Az Edmonton hazai jégen verte 3-0-ra a Montrealt, utoljára ez az eredmény 1989. március 1-jén fordult elő a két csapat között az Oilers pályaválasztása mellett. 25 éve Grant Fuhr 29 lövést hárított, a gólokat pedig Glenn Anderson, Jari Kurri és Mark Messier szerezték. Oilers?Canadiens 3-0

A Buffalo az első 10 meccsén csak 10 gólt szerzett, ez minden idők legrosszabb teljesítménye az NHL modernkori korszakát (1943/44) tekintve. Leafs?Sabers 4-0

A Philadelphia játékosa, Jakub Vorácek egymást követ harmadik meccsén adott legalább két gólpasszt. A Flyers soraiban utoljára Peter Forsberg volt képes ilyen szériára 2005 október 30. és november 8. között az Ottawa, a Washington, az Atlanta és a Boston ellen. Flyers?Kings 3-2

Nyikita Kucserov 22. születésnapja előtt triplázott a Tampa színeiben. Ilyen fiatalon a Bolt színeiben csak Jason Wiemer, Chris Gratton és Steven Stamkos tudott mesterhármast ütni. Lightning?Coyotes 7-3

Devante Smith-Pelly egyetlen emberhátrányos góljával győzött az Anaheim a Chicago ellen. Az elmúlt hét szezonban csak két olyan mérkőzés akadt, amelyen egy emberhátrányos találat döntött. 2012. március 28-án a Vancouver Chris Higgins góljával győzött a Colorado ellen, míg idén március 16-án a San José a Gardenben a New York ellen. Hawks?Ducks 0-1

Vlagyimir Taraszenko a hosszabbításban talált be, ezzel ért el mesterhármast a Dallas ellen. A St.Louis történetében csak egyszer fordult elő, hogy egy játékos a ráadásban üsse harmadik gólját a mérkőzésen. 1997. október 9-én Brett Hull a Los Angeles ellen a hirtelen halálban tette teljessé a mesterhármast. Stars?Blues 3-4

A Vancouver kapusa, Ryan Miller 300. győzelmét szerezte a Carolina elleni meccsen, ezzel az aktív hálóőrök között a negyedik helyet foglalja el. Az örökranglistát tekintve befogta a 29. helyén álló Tomas Vokount és még az idén feljöhet az első húszba, ha befogja a 335 sikert számláló Gump Worsleyt. Canucks?Hurricanes 4-1

Marián Hossa 80. játékosként érte el az 1000 pontos határt, az aktívak között ezzel a negyedik helyen áll Jágr, Thorton és Iginla mögött. Legutóbb Ray Whitney lépte át az ezres határt, még 2012. március 31-én a Coyotes színeiben a Ducks ellen. Hawks?Senators 5-4

Szemjon Varlamov 40 védéssel ért el shutoutot a Colorado színeiben. A Colorado/Québec-franchise történetében az orosz hálóőr a harmadik, aki minimum 40 védéssel teljesített hibátlanul. 1996. október 28-án Craig Billington 41 alkalommal hárított a Washington ellenében megnyert 1-0-s találkozón. Patrick Roy pedig kétszer is hozta ezt a bravúrt, először 1997. március 25-én amikor 46 lövést fogott a Hartford otthonában megnyert 4-0-s meccsen. A “Király” másodszor 2000. november 15-én parádézott, amikor is 41 lövést kapott el az Anaheim otthonában megnyert 3-0-s meccsen. Avalanche?Islanders 5-0