Quick újabb rekordja

A Kings kapusa 33. alkalommal nem kapott gólt. Neal triplázott, Hartnell négy gólpasszt adott, Chára megsérült és a Carolina továbbra is nyeretlen.

Jonathan Quick a 33. hibátlan mérkőzését játszotta a Kings mezében, ezzel megdöntötte Rogie Vachon 36 éve fennálló franchise-csúcsát. Quick 29 védéssel ért el shutoutot a Buffalo ellen, amelyet az utolsó négy mérkőzésen harmadik ellenfele nullázott le. A mérkőzésnek külön csemegét adott, hogy a Los Angeles színeiben jégre lépett Jordan Nolan, akinek az édesapja, Ted Nolan a Sabres szakvezetője.

James Neal klasszikus mesterhármasa döntött a Nashville javára a Chicago ellen. Egygólos vendégvezetésnél Neal mindhárom harmadban betalált 3-1-re módosítva az eredményt. A Hawks ugyan még szépített az 53. percben, de a remekül védő és összesen 30 lövést hárító Pekka Rinne kapuját nem tudta mégegyszer bevenni. A Predators hét meccsen 12 pontot gyűjtött, vezeti a Central-csoportot és a liga egyetlen csapata, amely még nem szenvedett még vereséget alapjátékidőben.

Egykori játékosai okozták a Boston hazai vereségét, Chad Johnson és a szezon kezdetén az Islanderhez cserélt Johnny Boychuk először tért vissza a TD Gardenbe. Johnson remekül védett, 30 hazai kísérletet hárított, míg Boychuk a legmagasabb jégidőt érte el volt csapata ellen. A Bruins a szoros vereség ellenére jobban bánkódhat amiatt, hogy sztárhátvédjét, Zdeno Chárát 4-6 hétre elveszítette a Tavares elleni ütközés következtében.

Volt egy visszatérő St. Louisban is, a Blues?Canucks meccsen a tavalyi szezont a hazaiaknál befejező Ryan Miller megmutatta, hogy felesleges volt lemondani róla. A hálóőr a harmadik harmadban 15, összességében 31 védéssel járult hozzá a sikerhez. A Vancouver a záró játékrészben játszott nagyot, 3-0-ra nyerte az etapot és 4-1-re a mérkőzést, amelyből a Chris Higgins, Nick Bonino páros egy-egy góllal és gólpasszal vette ki a részét.

A sírból hozta vissza a győzelmet a Detroit a Pittsburgh ellen Niklas Kronwall és Henrik Zetterberg vezetésével. A Penguins kétszer is két góllal vezetett a mérkőzésen, sőt három perccel a vége előtt is még megvolt az előnye. 161 másodperccel a vége előtt a center felezte meg a hátrányt honfitársa átadásából. Pontosan kettő perccel később fordított szereposztásban jött az egyenlítő találat a mérkőzésen másodszor eredményes bekktől. A hosszabbításból már csak 44 másodperc volt vissza, amikor a Red Wings kapitánya hozta helyzetbe Justin Abdelkadert, aki közelről nem hibázott, megszerezve a győzelmet a Detroitnak.

Egyszerű a képlet Minnesotában, ha gólt kapnak veszítenek, ha nyernek, akkor azt shutouttal teszik. Most utóbbi volt soron, a Wild harmadik meccsét nyerte a szezonban a harmadszor is hibátlanul védő Darcy Kuemper vezetésével. A Wild kapusa 26 lövést fogott az Arizona elleni 2-0-ra megnyert mérkőzésen.

A Calgary könnyedén intézte el a liga leggyengébb csapatát, a Carolinát, Hillernek mindössze 16 védésre volt szüksége a shutouthoz a Scotiabank Saddledomeban. Az ujjgyakorlatnak nevezhető 5-0-s győzelem nemcsak a svájci kapus érdeme, hanem többek között Sean Monahané is, aki két góllal járult hozzá a sikerhez. A Hurricanes továbbra is a liga egyetlen nyeretlen csapata, hat mérkőzésen mindössze két pontot szerzett és tabella utolsó helyén áll.

A nap mérkőzését SAP Centerben játszották, ahol a Blue Jackets egy óriási mérkőzésen tudott győzni 5-4-re a négy gólpasszt kiosztó Scott Hartnell vezetésével. A San José remekül kezdett és kétgólos előnnyel mehetett pihenni az első szünetre. A Columbus nagyon megnyomta a második játékrészt és a duplázó Ryan Johansen vezetésével öt perc alatt fordítani tudott. A záró harmad erős hazai rohamokkal indult, aminek köszönhetően a találkozón másodszor eredményes Joe Pavelski először egyenlített, majd Logan Couture a vezetést is megszerezte a Sharksnak. Az előny azonban három perc múlva elolvadt, mert Nick Foligno emberelőnyből egalizált. Már mindenki a hosszabbításra készült, amikor Mark Letestu tökéletesen nyúlt bele egy lövésbe 21 másodperccel a dudaszó előtt, megszerezve a győzelmet a Blue Jacketsnek. A Sharks, amely remekül kezdte a szezont és az első öt meccsén kilenc pontot szerzett, az utolsó három találkozóján egyet sem tudott gyűjteni.