Dab.Docler?KH Sanok 2-6

Jól kezdett, az első harmadban vezetett és irányított a Dab.Docler, de az első szünet után a 11 meghatározó külföldivel megerősített Sanok a maga javára billentette a mérleget, hátrányból csak egy fellángolásra volt erőnk.

A lelátón jelentős lengyel fölény mellett keződött a Kontinentális Kupa, nagyjából 100 Sanok-szurkoló állt a 30 fős DAB-táborral szemben. A jégen történteket ez nem befolyásolta, egy pattagós, nagyon aktív magyar csapat kezdte a mérkőzést. Folyamatosan támadott a Dab.Docler, korongvesztés után letámadással gyakoroltak nyomást Somogyiék. Pavuk kapuvasa volt az első számottevő eredménye mindennek, majd nem sokkal később ő kényszerítőzött Martine-nal, a vége egy szép gól lett. Megvolt tehát a vezetés, és bár a Sanok is el-eljutott a végig kiválóan védő Kalnins kapujáig, akár a második újvárosi találat is megszülethetett volna. Az 1-0-s előny megérdemelt és megszolgált volt az első szünetben.

dabkhs

Sajnos nagyon csúnyán az öltözőben maradt a MOL ligás gárda, és ez pillanatok alatt kiderült az üzemi hőfokra kapcsoló lengyel együttessel szemben. Sokkal gyorsabbak lettek a Sanok játékosai és erőszakosabbak, a rengeteg légióst két sorba koncentrálta cseh edzőjük, s jobbára két sorral rohamoztak. Először nekik is be kellett érniük egy kapuvassal, de a soron következő kiállítást már kihasználták. A visszazáráskor elvédekeztük magunkat a Volánt is megjárt DaCostával szemben, aki Pietrus elé tálalt, s Kalnins a botossal nem érhetett fel a közeli bombára. 1-1 után sem változott a játék képe, és egy káprázatos 30 méteres passz után ? egy cseh világbajnok, Richter adta ? Pietrus egyedül lépett ki, ezúttal a lepkés alsót lőtte meg, ismét hatékonyan, pillanatokon belül fordított a Sanok. Öt perc kellett, mire a DAB is visszapörgött a meccs ritmusába, és ez előbb helyzetet, majd egyenlítést hozott, Azari Zsolt lőtte fel a rövid felsőbe Kiss Ákos átadását. Tisztán látszott, hogy mindkét csapat támadásban erős, a saját kapujuk előtt sokszor rosszul működtek az egységek. A koncentráción nem sikerült a megfelelő mértékben javítani, egy hatalmas védelmi hibasorozat után Danton tuta közelről az addigra szinte üres kapuba húzni a korongot. Ment becsülettel a DAB, de a folytatásban leginkább azt jegyezhettük fel pozitívumként, hogy nem ment el a meccs ebben az átkozottul rossz középső harmadban, ami ez évben lassan a dunaújvárosiak védjegye lesz. 2-3 uán bőven megmaradt az esély a győzelemre, a helyzetek kialakítása nem okozott jelentős nehézséget Galaniszék számára. Hátul kellett volna ehhez igazából javulni.

dabkhs2

Ez azonban nem jött össze. Az áthúzódó emberelőnyt Knox kihasználta a 41. percben, majd az első tíz percben még két gólt kaptunk, előbb az egyik légiós hátvédünk vétett ki nem kényszerített brutális hibát, amiből Danton második gólja született, majd Zapala gólja jelezte, hogy lengyelek is vannak a jégen, ha nem is túl sokan. 6-2-nél kapust cserélt MacLean, Kalnins helyére Sevela állt be. A hátralévő időben lecsorgott a meccs, nagy tűz már egyik félben sem égett. Sajnos 4-2-nél nem lehetett érezni, hogy bízik magában és a felzárkózásban a magyar csapat, a kiváló légiósokkal rendelkező lengyel csapat pedig elég gyorsan lezárta a nyitott kérdéseket.

A legjobb második hely megszerzése szempontjából sajnos kétszeresen súlyos a vereség, a 6-2-es veresége miatt -4-gyel kezdte a tornát a DAB.