Becze Tihamér Miskolcra szerződött

   

A HSC Csíkszereda egyik legjobb csatára visszatér Magyarországra, egy évre megállapodott a Jegesmedvékkel. Václav Novák után újabb fontos játékos hagyta el a HSC Csíkszeredát.

A 23 éves játékos a Jégkorongblognak elmondta, úgy érzi, most Miskolcon jobbak a fejlődési lehetőségei, és bár több klubtól is kapott ajánlatot, a miskolciak nagyon ragaszkodtak hozzá, tetszett a hozzáállásuk.

“Az is fontos szempont számomra, hogy egyszer szeretnék majd a magyar válogatottban játszani – mondta blogunknak Becze Tihamér. – Tudom, ehhez még sokat kell fejlődnöm és négy évet kell várnom, amit Magyarországon kell eltöltenem, de remélem, lesz erre módom. Ebbe az irányba is teszek most egy lépést.”

Becze Tihamér 2010 óta játszott Csíkszeredában, ahol 160 MOL Liga-mérkőzésen 112 pontot gyűjtött. Mivel kettős állampolgár, nem számít légiósnak a MOL Ligában.

Becze Tihamer

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

A MOL Liga nyári átigazolásai:

Ahonnan még nincs megerősített hírünk, az nem azt jelenti, hogy annál a klubnál nem történik semmi. Igyekszünk minden klubtól minél több információt begyűjteni a következő napokban is. Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak a klubok által megerősített információk kerülnek.

NZA mez

HC Nové Zámky:

Maradt:

kapus:
Pavel Krajcovic

hátvéd:
Martin Baron
Jakub Hrudík
Pavel Kowalczyk (CZE)
Martin Král
Matús Púchovsky
Michal Siska
Andrej Sucharda

csatár:
Erik Caladi
Patrik Cseres
Marek Dubec
Tomás Fiala
Martin Frolík (CZE)
Lubomir Hurtaj
Patrik Korytko
Albín Podstavek (CZE)
Peter Polcík
Lukás Ruzicka
Miroslav Stefanka
Ondrej Stefanka
Martin Uhnák
Marek Uram

vezetőedző:
Robert Spisak

Tárgyalás alatt:
Erik Weissmann
Vladimír Kames (CZE)

Érkezett:
Robin Blazícek (CZE; kapus, HC 46 Bardejov, SVK)
Peter Huba (hátvéd, Dab.Docler)
Juraj Faith (SVK; csatár, Miskolci Jegesmedvék)

Távozott:
Hardi Richárd
Jan Chovan (SVK, kapus, Ertisz Pavlodar, KAZ)

BRA mez

ASC Corona Brassó:

Maradt:

kapus:
Fülöp Rajmond
Patrik Polc (SVK)

hátvéd:
Juhamatti Hietamaki (FIN)
János Imre
Mastaleriu Zsolt
Nagy Csaba
Lucian Oprea
Jevgenyij Piszarenko

csatár:
Antal Zsombor
Bálint Zsolt
Andrij Butocsnov
Fodor Csanád
Imecs Attila
Márton Hunor
Molnár Zsolt
Péter Róbert
Péter Zsolt
Petres Tivadar
Martin Saluga (SVK)
Virág Csanád
Zsók Levente

Tárgyalás alatt:
Kevin Wehrs (USA, hátvéd)

Érkezett:
Richard Filip (SVK; hátvéd, SHK 37 Piestany, SVK)
Peter Klouda (SVK; csatár, MsHK Zilina, SVK)
Mihály Árpád (csatár, Sapa Fehérvár AV19)
Miroslav Ihnacak (SVK, edző, HK Mihalovce)
Florian Bocu (csatár, Steaua)

Távozott:
Ivan Dornic (SVK; csatár)
Roberto Gliga (csatár, Caen, FRA)
Greg Lindqvist (SWE; edző, ?)
Kari Rauhanen (FIN; edző, Galati, ROM)

DAB mez

Dab.Docler:

Maradt:

kapus:
Janis Kalnins
Sevela Peter

hátvéd:
Erdélyi Tamás
Hruby Gellért
Hüffner Adrián
Nagy Richárd

csatár:
Azari Zsolt
Galanisz Nikandrosz
Gröschl Tamás
Kiss Ákos
Léránt René
Papp Viktor
Pavuk Attila
Peterdi Imre
Somogyi Balázs
Szappanos Dávid

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Hajek Márk (kapus, UTE)
Don MacLean (CAN; vezetőedző, Medvescak Zagreb, KHL)
Mestyán István (hátvéd, Ferencváros)
Pozsgai Tamás (hátvéd, Fehérvár)
Nathan Martine (CAN; hátvéd, Kalamazoo Wings, ECHL)
Lukas Martinka (SVK; hátvéd, Arisztan Temirtau, KAZ)
David Leger (CAN; másodedző, Nippon Paper Cranes, JPN)

Távozott:
Hegyi Ádám Zoltán (csatár, UTE)
Stephan Lundh (SWE; vezetőedző, IK Pantern, SWE-3.)
Peter Huba (SVK; hátvéd, HC Nové Zámky)
Victor Axelsson Lindgren (SWE-AUT; hátvéd, Frederikshavn, DEN-1.)
Ladányi Balázs (csatár, Debreceni HK)

MIS mez

Miskolci Jegesmedvék:

Maradt:

kapus:
Duschek Dávid
Gyenes Dávid

hátvéd:
Budai Roland
Láda Balázs
Vojtkó Mátyás
Matt Boyle (CAN)

csatár:
Fliszár Zalán
Hajós Roland
Tyler Metcalfe
Miskolczi Márk
Popovics Patrik
Ritó László
Roczanov Dezső
Szilágyi Levente
Tóth Adrián

A Jegesmedvékkel kezdi el a felkészülést:
Godó Dániel
Orosz Szilveszter
Szeszák Martin
Üveges Gábor

Érkezett:
Jesse Dudas (CAN; hátvéd, Wichita Thunder, CHL)
Gőz Balázs (hátvéd, Morzine-Avoriaz, FRA)
Thomas Heemskerk (CAN; kapus, Quad City Mallards, CHL)
Láda Péter (hátvéd, nem volt csapata)
Majoross Gergely (vezetőedző, MAC U20)
Keegan Dansereau (CAN, csatár, Olofströms IK, SWE-3.)
Zach Cohen (USA, csatár, Olofströms IK, SWE-3.)
Becze Tihamér (csatár, HSC Csíkszereda)

Távozott:
Hegyi Ádám (hátvéd, Ferencváros)
Bob Dever (CAN; vezetőedző, MAC U20)
Curtis deBruyn (CAN; hátvéd, ?)
Dubek Vladimir (csatár, FTC)
Juraj Durco (SVK; hátvéd, ?)
Juraj Faith (SVK; csatár, HC Nové Zámky)
Tomo Hafner (SLO; csatár, ?)
Jordan Knox (CAN; csatár, KH Sanok, POL)
Rafaj Attila (csatár, Ferencváros)

HSC mez

HSC Csíkszereda:

Maradt:

kapus:
Adorján Attila
Onodi Ottó
Ruczuj Gellért

hátvéd:
Bors Huba
Gecse Hugó
Góga Attila
Kósa Endre
Molnár Zoltán
Nagy István
Papp Szabolcs
Salló Alpár

csatár:
Bíró Tamás
Mihály Ede
Moldován Ervin
Molnár Zsombor
Tranca Dániel

vezetőedző:
Christer Dreberg (SWE)

Érkezett:

Távozott:
Martin Kulha (SVK; csatár, Bordeaux, FRA-2.)
Václav Novák (CZE; csatár, Ferencváros)
Becze Tihamér (csatár, Miskolci Jegesmedvék)

FTC mez

Ferencváros:

Maradt:

kapus:
Budai Krisztián

hátvéd:
Géczi Gergely
Győri Tamás
Lencsés Tamás
Wéber Zsolt

csatár:
Berta Ákos
Borbás Gergely
Fekecs Norbert
Kiss Gábor
Németh Péter
Pál Zoltán
Papp Csaba
Sijka Dusan

vezetőedző:
Hakan Nygren (SWE)

Tárgyalás alatt:
Dancsfalvi Norbert (csatár)
Feil Arnold (csatár)
Szőke Attila (kapus)

Érkezett:
Dubek Vladimir (csatár, Miskolci Jegesmedvék)
Hegyi Ádám (hátvéd, Miskolci Jegesmedvék)
Horváth András (hátvéd, UTE)
Rafaj Attila (csatár, Miskolci Jegesmedvék)
Václav Novák (CZE; csatár, HSC Csíkszereda)

Távozott:
Rickard Eriksson (SWE; hátvéd, ?)
Viktor Gibbs Sjödin (SWE; csatár, ?)
Hegyi Dominik (csatár, ?)
Lévai Máté (hátvéd, ?)
Andreas Lindquist (SWE; hátvéd, ?)
Michal Meravy (CZE; kapus, ?)
Mestyán István (hátvéd, Dab.Docler)
Muzsik Norbert (hátvéd, ?)
Nagy László (csatár, visszavonult, edző, Vasas utánpótlás)
Antti Ojanen (FIN; csatár, ?)
Mikael Potila (FIN; csatár, ?)
Tőkési Lajos (hátvéd, ?)
Vaszjunyin Artyom (csatár, UTE)

UTE mez

UTE:

Maradt:

kapus:

hátvéd:
Bereczki Gergő
Garbacz Ádám
Maklári Erik
Sommer Tamás
Ványi Gergő
Zalavári Bence

csatár:
Dömötör Róbert
Fekti Ádám
Gágyor Péter
Pichler Ádám
Reiter Richárd
Szirányi Dániel
Turbucz Martin
Virág Tamás
Virág Csaba

Az UTE-val kezdi el a felkészülést:
Szalai Gergely (csatár)
Szűcs István (csatár)
Varga Balázs (csatár)

Tárgyalás alatt:
Pleszkán József (kapus)

Érkezett:
Ágoston Olivér (kapus, Fehérvár, EBEL)
Hegyi Ádám Zoltán (csatár, Dab.Docler)
Szilassy Zoltán (vezetőedző, UTE U20)
Vaszjunyin Artyom (csatár, Ferencváros)

Távozott:
Fekti Bálint (vezetőedző, UTE utánpótlás)
Hajek Márk (kapus, Dab.Docler)
Horváth András (hátvéd, Ferencváros)

DHK 2

Debreceni HK:

Maradt:

vezetőedző:
Vlagyimir Scseglov (RUS)

Érkezett:
Ladányi Balázs (csatár, Dab.Docler)

Távozott:

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk