Fehéroroszország?Svédország 2-3

22 perc teljes csőd után felállt a jégről a hazai csapat, az addig emeletekkel magasabban hokizó svédek ellen átvette az irányítást, majd a vezetést is, de a vezérüket két mérkőzés óta nélkülöző fehéroroszok nem tudták megismételni a Salt Lake City-i bravúrt, pedig nagyon közel álltak hozzá. Orosz?svéd és cseh?finn elődöntők következnek szombaton.

Az első tíz perc után egyértelművé vált, amit a meccs előtt is sejteni véltünk: nem az a kérdés, melyik a jobb csapat a jégen lévő kettő közül, hanem az, hogy melyikük nyeri ezt a negyeddöntőt. A svédek nem is egy klasszissal voltak jobbak az első harmadban, hanem legalább másféllel. A legjobb játékosát, Mihail Grabovszkijt sérülés miatt nélkülöző hazaiak ? mellette Kolcov és Uszenko is kiesett, így nem is volt meg a négy teljes soruk ? a játék egyetlen elemében tudták felvenni a versenyt, a kapusteljesítményben. Lalande mindent fogott, amit lehetett és amit talán már nem is. Egy nem teljesen megalapozottnak látszó kiállítás során azonban nagyjából a tizedik ordító ziccert már nem hibázták el a svédek, Danielsson egy kipattanót közelről az üres kapuba lőtt. A folytatásban a félpályán is csak üggyel-bajjal tudott átmenni Fehéroroszország, de a svédek sem lőttek már több gólt, így a nagyjából háromgólos fölényükből csak egyet tudtak realizálni a szünetig.

SWEBLR

Fantasztikus játék ez a hoki. A második harmad elején előnyt kapott Fehéroroszország, meg is beszéltük, hogy amilyen dögös játék a jégkorong, majd így fordul a kocka. Ehhez képest a kocka mozdulatlanul maradt a helyén, tragikus két percet produkáltal Kosztyicinék, kilátástalanság volt a köbön. Aztán egy nagy svéd helyzet után megkezdődött egy olyan három perc, amire talán még Lukasenko elnök sem mert volna utasítást adni. Záporoztak a lövések Anders Nilsson kapujára, 3-4 komoly lehetőséget alakított ki a hazai csapat szempillantás alatt. S ahogy annak lennie kellett egy újabb komoly svéd akció után megkontrázták a vendégeket, Kaljuzsnij keresztpasszát Platt bombaerősen vágta a kapuba a 2-1-es támadás végén a korongot. Egyenlítettek a fehéroroszok, és robbant a csarnok. A padlóról álltak fel a házigazdák, és talpon is maradtak. Átvették a játék irányítását, és csakhamar kiegyenlítették a nagy helyzetek számát is, pedig abban jócskán elmaradtak az első húsz percben. Mi több, egy kapuvasra lőtt svéd szóló után nem sokkal a vezetést is átvették. Platt lőtt kapura nulla szögből, Jefimenko beleért a korongba, ez magzavarta a svéd kapust, szétnyílt a mamutja, a korong pedig megtalálta az utat a kapuba. Ha az előbb elpazaroltuk a robbanás jelzőt, akkor maradjunk annyiban, a vezetést jelentő találat után 15 ezer néző egyszerre vesztette el a kontrollját érzelmei felett. 3 percig tartott a fehérorosz vezetés, a 38. percben Jimmie Ericsson emberelőnyben egyenlített, ez a lövés is átment Lalande kötényén. Nagyon színvonalas és izgalmas harmad volt ez.

Jól kezdte a harmadik harmadot a fehérorosz válogatott, több helyzetet sikerült kialakítania Nilsson kapujánál. A svédektől az első harmadban látott játék teljesen a múltba veszett, nyoma sem volt már semmilyen különbségnek. Ki-ki meccsé vált ez a negyeddöntő, ahol a képességekbeli hátrányt szívvel és lendülettel pótolta Fehéroroszország. Svédország sem hagyta annyiban a dolgot, elkezdett kaparni és megpróbált visszatérni a gyors, domináns játékához. Sikerrel tette ezt, újra nagy kavarást végeztek a sárga mezesek Lalande kapuja előtt, de a fehérorosz védelem valahogyan mindannyiszor hárított. Az 53. percben hatalmas lehetőséghez jutott Fehéroroszország. Egy Ekholmtól kapott koronggal kilépett Kaljuzsnij, a svéd csak kampózni tudta, büntetőt lőhetett. A rávezetést elrontotta, túl közel vitte a kapushoz a korongot. Az 54. percben Ugarov sérülését és az azt követő rossz cserét alaposan megbüntették a svédek. A hazai csatár helyén maradt lyukba lőtték a korongot, Ekholm a félpályáról egyedül mehetett az alapvonalig, de a hátvéd nem állt meg, a kaput is megkerülte, és fonákkal behúzta a vezetőgólt. 2-3. Lalande és a védelem sem állt a helyzet magaslatán, és ez a jelenet az elődöntőbe jutásba került. A folytatásban a svédek levédekezték a hazai akciókat, és megnyerték ezt a nagyon nehéz mérkőzést. A vége 3-2 maradt, nem hozott eredményt a kapuslehozatal.

Az álom a fehéroroszok számára is véget ért, de a franciákhoz hasonlóan elismerés illeti őket, a vb színfoltjai voltak, kiválóan játszottak. Svédországra Oroszország vár a szombati elődöntőben.