Svájc–Németország 3-2

   

A legutóbbi vb ezüstérmese megszerezte első minszki győzelmét.

A mérkőzés elején mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, a németek kihagyták az emberelőnyüket, a svájciak viszont nem, Josi kapu mögüli passzát Brunner lekezelte, majd belőtte Zepp kapujába. 100 másodperccel később egyenlítettek a németek, Hordler lövését védte Berra, ám a kipattanót Oppenheimer bepiszkálta.

A második harmad eleje óvatosabb játékot hozott. Gólra a 33. percig kellett várni, Josi passzát Hollenstein lőtte be, Svájc újra vezetett. Négy perc múlva továbbnőtt az előny, Brunner betört a bal szélen német harmadba, hárman várták a kapu előtt a korongot, közülük Romy érkezett lendületből és bevágta a korongot. A szünetre mégsem kétgólos svájci előnnyel vonultak a csapatok, ugyanis a 39. percben Akdag kapu mögüli passza elment Josi korcsolyája és Berra botja között, így Oppenheimer zavartalanul belőtte a korongot a svájci kapus lábai között.

A záró játékrészben Németország hajtott az egyenlítésért, több ziccert is kialakítottak, ám vagy Berra védett hatalmasat, vagy a német támadók nem találták el a kaput. A végén Cortina időt kért, Zeppet lehozta, eredménytelenül. Svájc 3-2-re nyert, ezzel megszerezte első sikerét a 2014-es világbajnokságon.

Hivatalos honlap
A csoportok állása
Csapatok
Kanadai táblázat

Időpont Mérkőzés Eredmény/Televízió
2014. május 9., 15.45 Svájc–Oroszország 0-5
2014. május 9., 15.45 Franciaország–Kanada 3-2 b.
2014. május 9., 19.45 Fehéroroszország–USA 1-6
2014. május 9., 19.45 Szlovákia–Csehország 2-3 h.
2014. május 10., 11.45 Kazahsztán–Németország 1-2 b.
2014. május 10., 11.45 Olaszország–Norvégia 0-3
2014. május 10., 15.45 Finnország–Lettország 2-3
2014. május 10., 15.45 Svédország–Dánia 3-0
2014. május 10., 19.45 USA–Svájc 3-2
2014. május 10., 19.45 Kanada–Szlovákia 4-1
2014. május 11., 11.45 Franciaország–Olaszország 1-2
2014. május 11., 12.45 Németország–Lettország 3-2
2014. május 11., 15.45 Norvégia–Dánia 4-3
2014. május 11., 16.30 Fehéroroszország–Kazahsztán 4-1
2014. május 11., 19.45 Svédország–Csehország 4-3 b.
2014. május 11., 20.00 Finnország–Oroszország 2-4
2014. május 12., 15.45 Svájc–Fehéroroszország 3-4
2014. május 12., 15.45 Szlovákia–Franciaország 3-5
2014. május 12., 19.45 Oroszország–USA 6-1
2014. május 12., 19.45 Csehország–Kanada 3-4
2014. május 13., 15.45 Németország–Finnország 0-4
2014. május 13., 15.45 Olaszország–Dánia 1-4
2014. május 13., 19.45 Kazahsztán–Lettország 4-5
2014. május 13., 19.45 Norvégia–Svédország 1-2
2014. május 14., 15.45 Svájc–Németország 3-2
2014. május 14., 15.45 Csehország–Olaszország
2014. május 14., 19.45 Oroszország–Kazahsztán Sport 2
2014. május 14., 19.45 Szlovákia–Norvégia
2014. május 15., 15.45 USA–Lettország Sport1 (GER)
2014. május 15., 15.45 Kanada–Dánia
2014. május 15., 19.45 Finnország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 15., 19.45 Svédország–Franciaország
2014. május 16., 15.45 USA–Kazahsztán Sport1 (GER)
2014. május 16., 15.45 Kanada–Olaszország
2014. május 16., 19.45 Finnország–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 16., 19.45 Svédország–Szlovákia Sport 2
2014. május 17., 11.45 Lettország–Oroszország Sport 2
2014. május 17., 11.45 Franciaország–Norvégia
2014. május 17., 15.45 Fehéroroszország–Németország Sport1 (GER)
2014. május 17., 15.45 Dánia–Csehország
2014. május 17., 19.45 Svájc–Kazahsztán
2014. május 17., 19.45 Szlovákia–Olaszország
2014. május 18., 15.45 USA–Finnország
2014. május 18., 15.45 Kanada–Svédország Sport 1
2014. május 18., 19.45 Oroszország–Németország Sport1 (GER)
2014. május 18., 19.45 Csehország–Norvégia
2014. május 19., 15.45 Kazahsztán–Finnország Sport1 (GER)
2014. május 19., 15.45 Dánia–Franciaország
2014. május 19., 19.45 Lettország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 19., 19.45 Olaszország–Svédország
2014. május 20., 11.45 Németország–USA Sport1 (GER)
2014. május 20., 11.45 Norvégia–Kanada
2014. május 20., 15.45 Lettország–Svájc Sport1 (GER)
2014. május 20., 15.45 Dánia–Szlovákia Sport 2
2014. május 20., 19.45 Oroszország–Fehéroroszország Sport 2
2014. május 20., 19.45 Csehország–Franciaország
2014. május 22., 15.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 16.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 19.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 22., 20.00 negyeddöntő Sport Tv
2014. május 24., 13.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 24., 17.45 elődöntő Sport Tv
2014. május 25., 15.30 bronzmérkőzés Sport Tv
2014. május 25., 20.00 döntő Sport Tv

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS ÉLŐ
U18 17:05 GEPVAS ÉLŐ
U20 17:20 ETOAVS ÉLŐ
U18 17:40 AVSSCC ÉLŐ
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE INFO
U18 19:00 SZDETO INFO
U20 19:00 UTEVAS INFO
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
   H I R D E T É S
Partnerünk